فهرست
این بار مراقب خوان آخر باش!
این بار مراقب خوان آخر باش!

این بار مراقب خوان آخر باش!

آی اسپورت - خوش آمدی آقا یحیی… هنوز آمدنت به معجزه می‌ماند.. آسان نبود تو را از دهان شیر بیرون کشیدن، آن هم شیر ممسکی که هم خدا را می‌خواست هم خرما را... هم پول را می‌خواست هم صدا می‌زد آی دزد.. مربی، بازیکن، پیشکسوت خودمان را به خودمان نمی‌داد. انگار نه انگار که چند هفته قبل با چند نتیجه که باب میلش نبود چهره ترش کرده بود و پنهانی منصوریان و مهاجری را در آب‌نمک خوابانده بود.. حالا که چند میلیارد گرفته از دخالت وزیر و وکیل می‌گوید.. بگذریم. پرسپولیس از این لغُزگویی‌ها و لن‌ترانی‌ها زیاد شنیده است.

مهم اینست که امروز تو اینجایی. در آشیانه عقابان، در کنام شیران، در پرسپولیس کبیر. آمده‌ای تا پاسدار میراث برانکو باشی. از آن مهم‌تر آمده‌ای تا برایمان یک نسل طلایی تربیت کنی. برانکو از انصاری تستی، از مسلمان سکونشین، از طارمی و علیپور یازده جواهر تراشید و چهار سال فراموش‌نشدنی برایمان رقم زد و رفت. تو آمده‌ای تا تیم دهه بعدی را برایمان بسازی. کتاب پرسپولیس هزار و چهارصد با دستان تو ورق خواهد خورد.

یک طارمی جدید، یک رضاییان نوپا، یک مسلمان جوان.. برایمان بساز. این تیم به پوست اندازی نیاز دارد.. در این راه اما باید هفت کفش‌ آهنی بپوشی. مسیر سخت و سنگلاخ است. این صورت شاداب روز اولت را بخاطر بسپار چون بزودی چروک‌های بی‌شمار و موهای سپید بسیار را تجربه می‌کنی. برانکوی روز اول و روز آخر را دیده‌ای؟ چهره همین انصاری‌فرد را ببین آدم شش ماه پیش است؟

کارت بعد از کار معدن سخت‌ترین کارهاست. از چند روز دیگر وارد تونل وحشت می‌شوی: تراکتور، صنعت نفت، سپاهان، استقلال، شهرخودرو.. سازمان لیگ برای اینکه حسابی سورپرایز شوی زحمت کشیده لابلای بازی‌های آسیایی برایت اینها را چیده تا الدحیل و الشارجه هم خامه روی کیکت باشد! هفت بازی ترسناک فقط در سی روز. نیامده تو را به مسلخ می‌برند. نیامده هفت‌خوان را باید طی کنی؛ از شیر ژیان تا اولاد مرزبان و ارژنگ دیو و آخر دیو سپید.

یادت باشد هرجا پایت بلغزد همین جماعت که امروز تو را بر سر دست هلهله‌کنان آورد، دستت را نخواهد گرفت که ما ذاتا خوش استقبال و بد بدرقه‌ایم. بار قبلی را فراموش نکردی که تیم مضمحل ژوزه را تا فینال کشاندی و بخاطر اشتباه سایرین جام از کف رفت اما تو تنبیه شدی.. این بار اگرچه هفت سال دیر آمدی اما شیر آمدی. این بار تمام ناتمام برانکو با تو تمام می‌شود. این بار آمده‌ای که بمانی.. و می‌مانی.

۷۲ ۱  
آی اسپورت
2020-01-15 00:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
ققنوس
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، ۰۵:۱۹
واقعا متن ، جمله بندی ، استعاره ، آرایه،تشبیه و... عالی بود فقط در رابطه با محتوا گوشه ای شاید فراموش شد ، آقای گل محمدی عزیز در آن سال و آن فینال باعث جریحه دار شدن روح پرسپولیس و پرسپولیسی هاشد ، حتی فوتبالدوست ها ، با از دست دادن جام و بازی ندادن به کیا ، با خداحافظی کردن کیا و خداحافظی احساسی کریمی ، با ضربه‌ خوردن به اعتماد و عزت نفس همه بازیکن ها و کارکنان باشگاه ، که شرایط بعد هم کاملا گویاست تا اینکه برانکو بزنگاه رسید و دست پرسپولیس رو از باتلاق بیرون کشید ...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر