فهرست
سوپرجام در کمیته انضباطی؛ استقلال حق دفاع دارد
سوپرجام در کمیته انضباطی؛ استقلال حق دفاع دارد

سوپرجام در کمیته انضباطی؛ استقلال حق دفاع دارد

آی اسپورت – سازمان لیگ پس از اعلام نتیجه 3-0 به سود پرسپولیس در بازی سوپرجام با اعتراض شدید استقلالی‌ها مواجه شد و امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که پرونده این بازی به کمیته انضباطی ارسال شده است! ساعاتی پیش هم اسماعیل حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی درباره این بازی با خبرگزاری فارس گفتگو کرد و نظراتش را اعلام کرد. بخش‌های مهم صحبت‌های حسن‌زاده درباره سرنوشت بازی سوپرجام بخوانید:

  • قطعا اگر هر مسابقه ای که به عنوان مسابقه رسمی زیر نظر سازمان لیگ اجرا می‌شود و بنا به دلایلی برگزار نشود و یا نیمه‌تمام رها شود ، طبق ماده 61 ایین‌نامه انضباطی جدید، هرگونه تصمیم قانونی برای سه بر صفر کردن یا تنبیه تیم مقصر در صلاحیت کمیته انضباطی است که در این خصوص چنانچه پرونده مسابقه سوپر جام به دلیل انصراف تیم استقلال به این کمیته واصل شود، بلافاصله جریان دادرسی به عمل خواهد امد که مسلما در جریان دادرسی نیز حق دفاع تیم استقلال داده خواهد شد.
  • از روز گذشته خبرهایی از قول مقامات سازمان لیگ فوتبال مبنی بر سه بر صفر شدن مسابقه منعکس شده و سوال شده که آیا دخالت در صلاحیت کمیته انضباطی شده است یا خیر، باید بگویم همانطوری که در صحبتهای رئیس سازمان لیگ نیز اشاره شد، با توجه به شرایط خاص مسابقه دو تیم بزرگ پایتخت که به عنوان یک شهرآورد و مسابه بزرگ تلقی می‌شود و انصراف یک تیم به معنای خاتمه دادن به برنامه رقابت مذکور تلقی می شود و با توجه به صراحت قانون، این برداشت مقامات سازمان لیگ از قانون بوده که منعکس شده است که مسلما هر فرد دیگری هم ظاهر ماده قانون را بخواند این برداشت را خواهد کرد تیمی که قاطعانه عدم حضورش در مسابقه اتی را اعلام کرده با چنین نتیجه‌ای مواجه خواهد شد. اما تصمیم نهایی و انضباطی که وصف قضایی هم دارد، رایی است که کمیته انضباطی صادر خواهد کرد.
  • مطابق اصول حاکم بر مسابقات فوتبال و تعریف زمان‌های قبل، حین و بعد از مسابقه، شرایط خاص مسابقه شهرآورد که باید حداقل یک هفته قبل تمهیدات لازم اعم از امکانات پشتیبانی و لجستیکی، امنیتی و انتظامی و سایر شرایط ممکن از جمله تشکیل جلسه شورای تامین و جلب همکاری نهادهای ذی‌مدخل  فراهم شود که بعضا بخشی از این امور بسیار مهم و هزینه بر نیز است، این طبیعی است که وقتی تیمی صراحتا انصراف کتبی خود را یک هفته مانده به مسابقه اعلام می‌کند، مقامات برگزار کننده تشخیص دهند که تمهیدات اولیه  مسابقه‌ای که برگزار نخواهد شد، لغو می‌شود و با یقین بر این که تیم منصرف قاطعانه عدم شرکت خود را اعلام کرده است، مراتب را قبل از زمان برگزاری مسابقه اعلام و پرونده‌اش را به رکن قضایی ارسال می‌کنند.
  • هواداران فوتبال نیز به درستی تشخیص می‌دهند که مسابقه سوپر جام یک مسابقه ساده و کوچک نیست که مقدمات سنگین نداشته باشد و مقامات منتظر سوت داور باشند. چرا که اگر این مسابقه را هم مانند یک رقابت کوچک فرض کنیم و علیرغم اینکه می‌دانیم یک تیم از دو تیم در ساعت بازی حاضر خواهد شد، صرف‌نظر از هزینه‌های انجام شده و مسائل مالی مرتبط اسپانسرینگ و تبلیغات دور زمین و ...، چه کسی پاسخ ده‌ها هزار تماشاگری که به امید برگزاری احتمالی مسابقه در روزشگاه حاضر شده‌اند را خواهد داد؟

 

۴ ۲  
آی اسپورت
2018-07-18 17:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
عباس
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۳۳
پرونده افتاد دست خود کیسه کشها. معلومه نتیجه چی میشه
۱
امید از تفت
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۳۹
این کمیته افتضاحی والله خجالت داره. استقلال از چی میخواد دفاع کنه؟ صورتجلسه رسمی شورای تامین هست دنبال چی هستید؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر