فهرست
یک کلام؛ فقط صادق باشیم
یک کلام؛ فقط صادق باشیم

یک کلام؛ فقط صادق باشیم

آی اسپورت - عادت کرده‌ایم انرژی‌هایی که باید برای پیشرفت و حرکت در مسیر ترقی در ورزش خرج کنیم، برای فرار از بن‌بست به کار ببریم و وقتی از بن‌بست خارج شدیم دیگر توانی نداشته باشیم تا قدمی رو به جلو برداریم. این کار همیشگی ماست که در بازه‌های زمانی مشخص تکرارش می‌کنیم. همین است که سال‌هاست در همان نقطه مانده‌ایم، چون هوشمندانه اجازه نمی‌دهند رو به جلو حرکت کنیم. راه می‌رویم، اما درون یک دایره بسته! به همین دلیل بعد از چند سال می‌بینیم که همان نقطه‌ای ایستاده‌ایم که سال‌ها قبل در آن بوده‌ایم.

این روز‌ها همه درباره تعلیق در فوتبال حرف می‌زنند. این روایت‌ها و این تردید‌ها و این ترس ویران‌کننده برای ما آشناست. چون پیش از این هم درگیرش شده بودیم. آدم‌هایی که مدیریت می‌گیرند یادشان می‌رود که همه وجودشان به وطن تعلق دارد و اگر به جایی رسیده‌اند برای وطن است و برای خدمت به مردم این سرزمین. وقتی بر اسب مدیریت سوار می‌شوند فقط نام و منافع و سلایق خودشان را می‌بینند و یادشان می‌رود که این وسط، وطنی هم هست و این سرزمین هم منافعی دارد. مدام به این فکر می‌کنند که دیگ برای آن‌ها می‌جوشد یا نه. در نتیجه وقتی می‌بینند دیگ برای آن‌ها نمی‌جوشد، می‌زنند زیر دیگ تا همه ذوب شوند.

مهدی محمدنبی دیروز از تلاش‌هایی گفت که برای خلاصی از این بن‌بست صورت گرفت. اینکه وزیر پذیرفته عضو مجمع فوتبال نباشد. امیدواریم محمدنبی (که مدیری عاقل است) بتواند فوتبال ما را از این بن‌بست خارج کند.

اما سؤال اصلی: سرنوشت آن‌ها که فوتبال را به این وضعیت دچار کردند چه می‌شود؟ کسی اصلاً به دنبال تنبیه آن‌ها هست؟ آن‌ها که فوتبال ما را از عرش به فرش کوبیدند، الان دقیقاً کجا هستند؟ چرا نهادی، دادگاهی، مرجعی و حتی مقامی به دنبال محاکمه و حتی بازخواست آن‌ها نیست؟ اگر این غائله تمام شد و فوتبال ما بدون خسارت و ضرر و آفت، از این وضعیت خارج شد، ضرورت دارد درس بگیریم. نخست آنکه مدیرانی به کار بگیریم که کشور را ببینند نه خودشان و جیب‌شان را.

دوم: نقشه راه را به گونه‌ای ترسیم کنیم که ما را به بن‌بستی دیگر هدایت نکند. سوم: اگر حقیقتی وجود دارد، آن را پنهان نکنیم و با مردم صادق باشیم. این مشکل به این دلیل به وجود آمد که مکاتبات فیفا که پیشنهاد‌ها و پرسش‌های نهاد قضایی فیفا در آن آمده بود را هم بی‌پاسخ گذاشتیم و هم از مردم پنهان کردیم. این بلوا هم به این دلیل به وجود آمد که صادق نبودیم. یادمان نرود که نجات در صداقت است.

     
آی اسپورت
2020-06-06 09:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر