فهرست
حسینی هورا، آقا کریم هورا، طارمی...
حسینی هورا، آقا کریم هورا، طارمی...

حسینی هورا، آقا کریم هورا، طارمی...

یک: «آقا جدى جدى اينا افتخارشون شده گل نخورد.ن جيمى جامپ میپره به دروازه‌بانشون تبريك بگه، دروازه‌بان ١٠ دقيقه ميوفته زمين ركورد بزنه، با هر موقعيتى كه میگيره خوشحالى بعد گل میكنه. اينا رسما بیخيال جدول شدن، دارن خودشون رو با چیزای دیگه سرگرم می‌کنن...» بعد از رکوردشکنی حسین حسینی در استقلال، فضای مجازی پر بود از این کری‌ها و انتقادات. جای تعجب هم ندارد. بالاخره رقابت این حرف‌ها را هم دارد. ولی شخصا خیلی هم با اتفاقی که برای حسینی افتاد حال کردم. خیلی هم خوشحال می‌شوم که پیشرفت کند و حتی شماره یک تیم‌ملی شود. فکر هم نمی‌کنم تساوی استقلال و محافظه‌کاری‌اش به خاطر رکورد گلرشان بوده باشد. از دست عده‌ای از طرفداران استقلال هم شاکی‌ام که دوباره سردی‌شان کرده و دم گرفته‌اند که شفر مربی نیست! لامصب‌ها تا همین دو بازی پیش داشتید او را با گواردیولا و والورده مقایسه می‌کردید. اما از همه اینها بدتر کار دوستاني است که بعد از بازی می‌گذارند توی کار علی قربانی. یعنی خیلی کار چیپی بود. می‌خواهد مساله شخصی باشد یا برای تیراژ و خنک کردن دل هواداران باشد. اصلا قربانی نابودترین بازیکن دنیا، وقتی مردم می‌ریزند سرش و صفحه مهدی رحمتی را به خاطر حمایت از بازیکن هم‌تیمی فحش‌مال می‌کنند، مسئولیت رسانه ایجاب می‌کند کمی متعادل‌تر رفتار کند و کاسه کوزه‌ها را بر سر یک بازیکن به خاطر یک موقعیت، خراب نکند. خب این‌جوری باشد ما چه فرقی با عامی‌ترین هواداران داريم؟

 دو: در هفته گذشته هر چی از دست طارمی و کارهایش حرص خوردم، عوض‌اش با کریم انصاری‌فرد حال کردم. درباره طارمی باید بگویم با این کارها و شل‌کن سفت‌کن‌ها و آخر سر هم رفتن به قطر، قشنگ شخصیت‌اش را نشان داد. یعنی هزار تا گل هم در تیم ملی بزند دیگر به آدم نمی‌چسبد.( دارم اغراق می‌کنم. جدی نگیرید.) شد حکایت علی دایی در ماه‌های آخر حضورش در تیم ملی که حسابی صدای همه را درآورده بود و گل هم می‌زد حال نمی‌کردیم. الان هم طارمی این‌طوری است. فکر کن چطور می‌شود آقای گل چنان از چشم همه بیفتد که وقتی گفتند ممکن است به پرسپولیس برگردد خیلی‌ها عزا گرفته بودند و خداخدا می‌کردند که نیاید. بهروز رهبری‌فرد هم گفته بود اگر طارمی در جام‌جهانی بازی کرد اسم‌ام را عوض می‌کنم. شاید اسم خودش را بگذارد شهروز رهبری‌فرد. یا فیروز رهبری‌فرد! عوض همه اینها آقا کریم را هم داشتیم که نشان داد چه کلاسی پیدا کرده. این که از حرف دیگران نترسی و ریاکاری را کنار بگذاری و با خودت و زندگی‌ات صادق باشی خیلی حرف است. آن هم در فوتبال ما که اکثریت دارند ادا درمی‌آورند.

 سه: این که خانم‌های عربستانی برای بازی الاهلی-الباطن رفتند استادیوم جده و تابوی ابدی ازلی را شکستند، در کنار همه خوشحالی‌هایش یک نکته هم داشت؛ اگر بخواهید چنین اتفاقی بیفتد نیاز به صد سال برنامه‌ریزی و ساخت و ساز و هزار جور ملاحظه ندارد. باید نیت‌اش را داشته باشید و همه موانع به سرعت برداشته خواهد شد. البته ما این را داریم برای کی می‌گوییم؟ آنها که باید تصمیم بگیرند و اجرایش کنند، خودشان می‌دانند که مثل آب خوردن است. بالاخره در همین استادیوم‌های خودمان خانم‌ها آمده‌اند و نشسته‌اند و آب در دل کسی تکان نخورده. در استادیوم‌های والیبال و فوتبال هم بوده‌اند. کسی یادش نمی‌آید مساله حادی به وجود آمده باشد. یا خانواده‌های غیرایرانی که برای بازی‌های ملی به ورزشگاه می‌آیند. پس قضیه زیرساخت و این بهانه‌ها نیست. شما در اهواز و آزادی ببین دخترها بعضی وقت‌ها با گریم و یواشکی، البته همراه خانواده می‌روند و کنار آقایان می‌نشینند فاجعه‌ای رخ می‌دهد؟ والله نه.  برای دختر مشهدی هم ناراحت شدیم که این هفته نتوانست بازی پرسپولیس را داخل ورزشگاه ببیند، لابد اصلا از دیدن بازی محروم شده. حیف. کلا حیف.

 چهار: درباره بازی پرسپولیس- سیاه‌جامگان دلم نمی‌آید این دو سه نکته را نگویم. اولا باید به گزارشگر شیرین‌عسل بازی از راه دور سلامی عرض کنم که فکر نکند زحماتش نادیده می‌ماند. بعد هم باید ابراز تاسف کنم برای مسئولان ورزشگاه امام‌رضا(ع) و بگویم آن همه دادار دودور که برای ساخت ورزشگاه مدرن راه انداختید دو ریال نمی‌ارزد اگر نگذارید در آن فوتبال بازی کنند. از بیت‌المال به خوبی استفاده نمی‌کنید و برای شما عزیزان که بیشتر از ما مقید و معتقد هستید، لابد باید کمی زور و عذاب وجدان به همراه داشته باشد که گویی ندارد. خلاصه یک روز باید جواب پس بدهید. درباره سیاه‌جامگان یا مشکی‌پوشان هم بگویم که اگر سقوط کند، هیچ دلم نخواهد سوخت. در شهری که مسئولان غیرمسئولش در همه چیز دخالت می‌کنند و حتی اسم تیم را هم برنمی‌تابند، مردم تاوانش را پس می‌دهند. پس از دست دادن سهمیه لیگ‌برتر  شاید باعث شود کمی به مسئولان شهر بربخورد. که باز هم بعید می‌دانم.

 پنج: سرانجام این که پیوستن کوتینیو به بارسا را صمیمانه به بارسایی‌های عزیز تبریک می‌گویم. از صمیم قبل هم آرزو می‌کنم سامان قدوس برود سری‌آ که بتوانیم بازی‌هایش را ببینیم و کیف کنیم. این هفته هم خیلی دلم می‌خواهد برای بازی پرسپولیس بروم استادیوم. نه که ربیع‌خواه محروم شده و در ترکیب نیست، می‌خواهم بروم ببینم پرسپولیس چقدر خوب بازی می‌کند. می‌گویند برانکو از این قضیه نگران است و نمی‌داند کی را بگذارد توی زمین. بی‌خیال استاد. با گسترش فولاد بازی دارید، پاری‌سن‌ژرمن که نیست.

 همشهری ورزشی

۲۶ ۸  
آی اسپورت
2018-01-14 13:58:00
نظر دهید

۸ نظر
عارفabadan
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۱۷
آقا جدى جدى اينا افتخارشون شده گل نخوردن =)))))))))) جيمى جامپ میپره به دروازه‌بانشون تبريك بگه، دروازه‌بان ١٠ دقيقه ميوفته زمين ركورد بزنه، با هر موقعيتى كه میگيره خوشحالى بعد گل میكنه. اينا رسما بیخيال جدول شدن، دارن خودشون رو با چیزای دیگه سرگرم می‌کنن. خخخخخخ
حمزه
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۲۴
اگه نویسنده وجدان و شرف اخلاقی و حرفه ای داره بیاد زیر همین نظر من کامنت بزاره!!!
چطور شما پنج دقیقه رو ده دقیقه دیدی ولی دماغ اون بنده خدا رو ندیدی؟
با نوشتن این مطلب مشخص شد که چقدر رکورد حسینی براتون مهمه!!!
شاید اگر در مورد حسینی مطلب نمیزاشتی بزرگترین تحقیر رو در قبال استقلال و حسینی و هواداراش انجام داده بودی.اما ببین چه کار مهمی کرده که شده شماره یک مطلب شمایی که اصلا برای کسی اهمیتی نداری.
موراتا
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۰۹:۴۱
حمزه چرا با دقت نخوندی کری های پرسپولیسی ها رو نوشته ولی بعد نظر مخالف خودش رو هم نوشته دوباره بخون
Saeed144
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۱۸
از این ربیع خواه بدبخت بکشین بیرون
یوسف
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۴۰
اولا گسترش بعد اومدن فیروز کریمی به کسی باج نداده و نتایجش کاملا مشخصه
دوما اگه شما به ربیع خواه خرده میگیری دانش فوتبالیت انقدری نیس که بیای مطلب بنویسی,اگه بک چپ تیم مثه صادق محرمی رونده بود اونموقع میفخمیدی نقش ربیع خواه چیه
دارمیان
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۰۲
به دل نگیر سیامک رحمانی نشون داده که صنعتی و سنتی رو باهم میزنه و به خاطر همینه کلا چرند مینویسه
موراتا
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۰۹:۴۵
شما جای علت و معلول رو اشتباه گذفتی پرسپولیس با دو هافبک دفاعی بازی میکنه پس لزوما باید ربیع خواه داخل زمین باشه ولی چون ربیع خواه در عملکرد تهاجمی صفر مطلقه و کلا در حملات حضور نداره دفاع کناری سمت ربیع خواه با خیال راحت نفوذ میکنه و دست بازتری برای حمله داره
۱
بیا بیا کاجی ششتایی فوتبال ایران مهدی که نیست علیپور میزنه بوق بوق
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۰۱:۰۷
آقای سیامک خله هر روز دو مطلب درباره کلین شیت های تیر دروازه استقلال میذاره :))))
فهمیدیم خل و چل تشریف دارین. دیگه بیش ازین همش نزنین!
ربیع خواه بازیکن خوب و در خدمت تیمی است و شما کیروشی پورها بخاطر دشمنی با برانکو اراجیف میکین وگرنه جسد ربیع خواه بهتر از پورقاز و عزت اللهی و آزمون همیشه فیکس تیم ملی است!
نکته آخر: تیم پرسپولیس به آدمهای بی شرف مث شما نیاز نداره. زنده باد پرسپولیس
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر