فهرست
کمال و «خیریت» جدید برای پرسپولیسی‌ها!
کمال و «خیریت» جدید برای پرسپولیسی‌ها!

کمال و «خیریت» جدید برای پرسپولیسی‌ها!

آی اسپورت – کمال کامیابی‌نیا در بازی برگشت مقابل الدحیل از داور ازبک کارت زرد گرفت و بازی رفت مرحله نیمه‌نهایی مقابل السد قطر را به دلیل محرومیت از دست داد. کارت زردی بی‌دلیل و غیرحرفه‌ای که صدای هواداران این تیم را درآورد و باعث انتقادات زیادی از او شد. واکنش کمال اما به این اعتراضات جالب است. او در گفتگو با ایلنا در این باره می‌گوید: «نمی‌دانم چرا این هجمه‌ها علیه من شکل گرفته است. سیامک نعمتی هم محروم شد ولی وقتی من کارت می‌گیرم رویم حساس شده‌اند. به هر حال شاید خیریتی در این موضوع بود و اینجا کارت گرفتم که در مراحل بالاتر محروم نشوم و کنار تیم باشم.»

البته خود کمال هم خوب می داند که کارت زردی که در بازی رفت پرسپولیس و الدحیل باعث محرومیت سیامک نعمتی شد به اشتباه از سوی داور به او داده شد. ضمن اینکه نعمتی کلا کم کارت می‌گیرد و البته کارت های زرد او معمولا فنی و به دلیل خطاهای اوست. اما کارت زردهای کمال معمولا دلایلی کاملا متفاوت دارد. او یا به دلیل خطاهای خشن و غیرضروری (مانند خطای او در فصل گذشته لیگ قهرمانان مقابل الاهلی عربستان) کارت می گیرد یا به دلیل اعتراض بی دلیل به داور و بازیکنان حریف (مثل همین کارت زردی که او را از بازی رفت با السد محروم کرد). پس باید دلیل حساسیت هواداران پرسپولیس نسبت به خودش را خوب متوجه شده باشد. در همین بازی محمد انصاری هم کارت زرد گرفت و محروم شد اما کارت زرد او یک گل را برای پرسپولیس خرید و در حقیقت انصاری با گرفتن آن کارت زرد خودش را فدای تیم کرد اما کارت زردی که کمال گرفت چه؟

نکته بعدی مصاحبه کمال، استفاده از یک اصطلاح عجیب است که خاطره تلخی را برای پرسپولیسی‌ها زنده می‌کند. او مدعی است که خیریتی در گرفتن کارت زرد او بوده! این دقیقا همان کلمه معروفی است که مهدی طارمی پس از محرومیت 4ماهه خود قبل از بازی رفت با الهلال بر زبان آورد و چند روز بعد از خیریت مورد ادعای طارمی، پرسپولیس که او، جلال حسینی و کمال کامیابی‌نیا را هم در اختیار نداشت 4-0 به الهلال باخت و رویاهایش برای قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا به کابوس تبدیل شد.

کمال به خوبی می‌داند که بر اثر سهل‌انگاری و بی‌احتیاطی ذاتی خود کارت زرد گرفته و محروم شده است به همین دلیل با استفاده از عبارت خیریت قصد دارد فرافکنی کند و انتقادها را از روی دوش خود بردارد اما او باید بداند که پرسپولیسی‌ها از این خیریت‌ها خاطره خوبی ندارند و اگر خدای ناکرده در بازی با السد نتیجه خوبی نگیرند، از او به عنوان یکی از مقصرین اصلی این نتیجه یاد خواهند کرد. پس بهتر است کمال به جای فرافکنی و دادن آدرس غلط، سبک بازی خود را اصلاح کند تا در بازی‌هایی این چنینی، دست مربی تیم را در پوست گردو نگذارد.

 

۲۴ ۱  
آی اسپورت
2018-09-20 16:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
میلانوفسکی
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۶:۵۱
اصلاح رفتار به همین اسونی که نوشته میشه نیست.
دلایل زیادی که گاهی می تونه پیچیده باشه باعث شکل گیری شخصیت هست.
فکر نکنم کسی به همین راحتی بتونه بگه خب من تغییر میکنم و فردای اون، تغییر کنه.
به نظرم چند راه استاندارد میشه برای تغییر بعضی خصلت ها در نظر گرفت.
یکیش جلسات مختلف روان درمانی و مخصوصن انگر منیجمنته.
یه راه دیگش بالا بردن کلاس بازیه بازیکنا از طریق دیدارعای مختلف بین المللی و شرکت در تورنمت های معتبر با تیمای حرفه ایه تا یواش یواش ظرفیت ذهنی بازیکنا بازتر و بازتر بشه.
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر