فهرست
قرارداد نایکی با فیلا/ دردسر تازه کشتی ایران؟
قرارداد نایکی با فیلا/ دردسر تازه کشتی ایران؟

قرارداد نایکی با فیلا/ دردسر تازه کشتی ایران؟

آی اسپورت- قرارداد جدید اسپانسرینگ نایکی با فدراسیون جهانی کشتی می‌تواند برای کشتی ایران و میزبانی رقابت‌های جهانی به یک دردسر تبدیل شود. بر اساس تحریم‌های آمریکایی هیچ شخص آمریکایی‌ای نمی‌تواند با ایران کار کند.

  اتحادیه جهانی کشتی (UWW) یک قرارداد همکاری استراتژیک با کمپانی آمریکایی نایکی و توزیع‌کننده جهانی این تولیدکننده ورزشی، «اتلیت پرفرمنس سولوشنس» (APS) امضا کرد. این همکاری از اول ماه مارچ شروع شده و تا بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ توکیو ادامه خواهد داشت. نناد لالوویچ رییس اتحادیه جهانی کشتی که برگزارکننده مسابقات قهرمانی جهان است، بعد از امضای این قرارداد گفت: «امروز یک نقطه تحول برای ما است. همکاری با نایکی یعنی اینکه ما با یه برند ورزشی شریک شده‌ایم که نماد برتری است و به ورزش کشتی متعهد است.»

 ادی براون رییس APS هم گفت: «همکاری با اتحادیه جهانی کشتی افتخار می‌کند که با اتحادیه جهانی کشتی کار می‌کند. چون آنها همچنان دارند به مدرن کردن و پیشرفت ورزش کشتی ادامه می‌دهند. رابطه ما با اتحادیه جهانی به ما این امکان را می‌دهد که ارتباطات عمیق‌تری با جامعه کشتی داشته باشیم. ما مشتاقانه منتظر آغاز همکاری‌مان با UWW و ورزشکاران، مربیان و مقامات و همچنین فدراسیون‌های ملی هستیم تا به ما کمک کنند که جدیدترین و نوآورانه‌ترین محصولات‌مان را در جهان عرضه کنیم.»

با توجه به این که طبق تحریم‌های دولت آمریکا علیه ایران، هیچ شخص آمریکایی‌ای نمی‌تواند با ایران همکاری کند، کمپانی نایکی برای همکاری با فدراسیون کشتی ایران، یکی از اعضای مهم اتحادیه جهانی کشتی، دچار مشکل خواهد شد.بر اساس قرارداد نایکی با اتحادیه جهانی کشتی، نام‌ونشان نایکی در تمامی رویدادهای اتحادیه و یک سری از فعالیت‌های بازاریابی مشترک حضور خواهد داشت.علاوه بر آن نایکی حق استفاده از نام‌ونشان اتحادیه جهانی کشتی را برای طراحی و توزیع یک سری از محصولات را به صورت انحصاری از آن خود کرده است.

 با توجه به عدم حضور رسمی نایکی در بازار ایران و همچنین با توجه به این که فدراسیون‌های جهانی در اعطای امتیاز میزبانی به کشورها، بیش از پیش منافع اسپانسرها و شرکای تجاری خود را در آن بازارها مورد توجه قرار می‌دهند، کشتی ایران از این پس برای گرفتن حق میزبانی احتمالا دچار مشکل خواهد شد.

۸ ۱  
آی اسپورت
2018-03-04 20:19:00
نظر دهید

۱ نظر
ali-j
يكشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۳۲
صلوااااااااااااات
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر