فهرست
ماسچرانو : برای تمام حریفانمان احترام قائلیم / برای قهرمانی باید شانس هم با شما همراه باشد
ماسچرانو : برای تمام حریفانمان احترام قائلیم / برای قهرمانی باید شانس هم با شما همراه باشد

ماسچرانو : برای تمام حریفانمان احترام قائلیم / برای قهرمانی باید شانس هم با شما همراه باشد

آی اسپورت - خاویر ماسچرانو بدون شک یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان آلبی سلسته در جام جهانی خواهد بود. کاپیتان دوم تیم ملی آرژانتین حریف تیم ملی کشورمان در گروه F امروز در مصاحبه با روزنامه کلارین چنین گفت :


حال لئو مسی چطور است ؟ از او در اسپانیا با وجود زدن 41 گل برای بارسا انتقادات زیادی شد.

در مورد بازیکنی صحبت می کنیم که توانسته قبلا در یک فصل 90 گل به ثمر برساند. رکوردی عجیب و بارو نکردنی. فقط خود اوست که می تواند رکورد خودش را بزند و اعتقاد دارم که توانایی های او از این هم بالاتر است .

تجزیه و تحلیل خلق این رکوردها هم دشوار و پیچیده است چه برسد به تکرار آنها. لئو از اینکه در تیم ملی آرژانتین حضور دارد بسیار خوشحال است او رهبر تیم ماست و برای هدایت و کمک به کشورش هیجان زده است.

 خیلی ها معتقدند که این جام جهانی ؛ جام جهانی مسی خواهد بود

امیدوارم . مطمئنم که اگر او خوب بازی کند و ما هم کمکش کنیم برای همه ما آرژانتینی ها جام جهانی بزرگی خواهد بود. اینکه همه فشارها روی مسی خلاصه شود درست نیست . همه باید به او کمک کنیم. می دانیم که اگر او جام جهانی خوبی داشته باشد ؛ آرژانتین هم موفق خواهد شد.

تا اینجا از شما در مورد مسی سوال کرده ایم ؛ حالا بگویید که  شرایط شما برای این جام چگونه است ؟

در سه جام جهانی خوش شانس بوده ام که با فرم بدنی و ذهنی خوبی به مسابقات رسیده ام. سخت است که سالها شیوه زندگیت را تغییر ندهی. این یک مسئولیت پذیری بزرگ است. سوای همه اینها راضی هستم و ایمان دارم که می توانیم کارهای بزرگی در این جام جهانی انجام دهیم.

مردم نیز با شما هم عقیده اند. این باعث بوجود آمدن یک فشار مضاعف روی شما نخواهد شد ؟

هیچ کس نمی تواند این امید را از مردم بگیرد. وظیفه ماست تا رویاهای آنها را محقق کنیم اما به شیوه ای دیگر.

آنها هیجان زده اند و ما نمی توانیم مثل آنها فکر کنیم باید آرام باشیم و با تمرکز بالا بازی های خودمان را انجام دهیم. در جام جهانی بازی آسان وجود ندارد . برای رقبایمان احترام قائلیم .

می خواهیم در مقابل حریفانمان در این جام به بهترین شکل ممکن ظاهر شویم. اگر اینگونه شود شانس خوبی برای قهرمانی خواهیم داشت.

اگر آرژانتین مثل چند جام جهانی اخیر موفق به صعود به نیمه نهایی نشود ؟

این هم یک چالشی است که با آن روبرو هستیم. هر زمان با من در مورد هدف نهایی تیم در برزیل صحبت می شود ، گفته ام که می خواهیم جزو چهار تیم پایانی باشیم اما قبول دارم که مدتهاست این اتفاق نیفتاده است.


یعنی خودتان را کاندیدای قهرمانی نمی دانید ؟

در جام جهانی همه چیز به بازدهی شما بستگی ندارد . کمی هم شانس باید با شما یار باشد. مهم است که در مراحل بالاتر با چه حریفانی روبرو خواهید شد.در جام های قبلی نیز با اطمینان وارد مسابقات می شدیم ؛ امسال نیز به همین گونه است. ما با قدرت به برزیل خواهیم رفت.


منبع : کلارین

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-06-07 16:27:24
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر