فهرست
آخرین تمرین تیم‌ملی‌ قبل از آخرین بازی دوستانه/ کی‌روش: ترینیداد شبیه نیجریه است
آخرین تمرین تیم‌ملی‌ قبل از آخرین بازی دوستانه/ کی‌روش: ترینیداد شبیه نیجریه است

آخرین تمرین تیم‌ملی‌ قبل از آخرین بازی دوستانه/ کی‌روش: ترینیداد شبیه نیجریه است

آی‌اسپورت‌ ـ شرایط تمرینی تیم ایران همانی است که بود؛ اگرچه تفاوتی بزرگ در این زمینه وجود دارد. آنها هر روز پیراهن هایشان را عوض می‌ کنند! این رضا قوچان‌نژاد ستاره تیم‌ملی‌ ایران است که جلوتر از همه به زمین تمرین آمده، بازیکنی با موی مشکی و صورت کاملا شرقی که می‌ شود از کیلومترها دورتر تشخیص اش داد. بازیکنی مسلط به دو زبان فرانسوی و هلندی و البته فارسی؛ به عنوان یک خبرنگار برزیلی زبان دوست داشتم او پرتغالی هم می‌ دانست تا با هم و با خیال راحت گپ می‌ زدیم.

تیم‌ملی‌ فوتبال ایران از معدود تیم هایی است که 24 بازیکن دارد آنها با یک بازیکن اضافه در شرایطی به برزیل آمده اند که همه چیزشان زیرنظر کارلوس کی‌روش سرمربی مقتدر پرتغالی که بیش از هر کس دیگری مورد علاقه بازیکنان است.

کی‌روش که امروز بازیکنانش را با لباس سفید دور هم جمع کرده بود در ابتدای آخرین تمرین قبل از بازی مقابل ترینیداد و توباگو با بازیکنان به گپ و گفت پرداخت. او که تمریناتی متنوع شامل حرکات تاکتیکی و فیزیکی برای بازیکنانش تدارک دیده بود، در پایان تمرین تیم‌ملی‌ پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود کی‌روش گفت: ترینیداد و توباگو را برای این انتخاب کردم که سبک بازی اش شبیه رقبای ما در گروه f جام‌جهانی است. این تیم منطقه کارائیب که 3 ـ صفر در آخرین بازی دوستانه با آرژانتین باخته از روز جمعه در کمپ کورینتیانس همسایه ایران است.

وقتی خبرنگاران از کی‌روش خواستند که بیشتر توضیح بدهد او گفت: البته هر بازی داستان خودش را دارد اما ما در تیم ترینیداد ویژگی هایی دیدیم که مجابمان کرد این تیم را برای آخرین بازی تدارکاتی انتخاب کنیم. به نظر من  نیجریه شخصیتی شبیه به ترینیداد دارد و ویژگی هایی در بازی هر دو تیم هست که به من این امیدواری را می‌ دهد بازی فردای ما مسابقه ای به شدت  مفیدی باشد.

تمرین امروز ایران در یک جلسه برگزار شد و بازیکنان در تمرین فشرده بدنسازی شکایت نکردند. همانطور که می‌ دانید این مسابقه بدون حضور خبرنگار و تماشاگر برگزار می‌ شود تا کارلوس کی‌روش هیچ دغدغه ای برای استفاده از شیوه های متنوع تاکتیکی و البته تغییر بازیکنان نداشته باشد. البته ایران با ترکیب اصلی در این مسابقه حضور پیدا خواهد کرد تا برای اولین بازی مقابل تیم فیزیکی و قدرتی نیجریه کاملا آماده باشد.

 

     
آی اسپورت
2014-06-08 00:25:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر