فهرست
واقع بین روز؛ میزبان جام جهانی فوتسال نمی‌شویم
واقع بین روز؛ میزبان جام جهانی فوتسال نمی‌شویم

واقع بین روز؛ میزبان جام جهانی فوتسال نمی‌شویم

آی اسپورت – مدتی است اهالی فوتسال در ایران درباره یک اتفاق مهم صحبت می‌کنند. اینکه ایران شانس دارد میزبان جام جهانی فوتسال در سال 2020 شود. طبق معمول خیلی از مدیران در این باره امیدوارانه حرف می‌زنند اما مردم و رسانه‌ها خیلی امید ندارند. در این باره عباس ترابیان رئیس کمیته فوتسال و فوتبال ساحلى منطقی‌تر حرف زده است:

-فیفا برای این میزبانی، شروطی قائل شده که یکی از آنها، این است که بانوان بتوانند برای تماشای مسابقات به سالن بیایند. این موضوع فعلاً در کشور ما مشکلی لاینحل محسوب می‌شود و می‌تواند یکی از دلایل رد میزبانی ایران در جام جهانى ۲۰۲۰ باشد.

-همانطور که قبلاً هم گفته‌ام، برای کسب میزبانی چنین مسابقاتی نباید تنها فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان پا پیش بگذارند و ارگان‌ها و وزارتخانه‌های زیادی باید کمک کنند. باید تصور کرد که یک صنعتی وارد کشور می‌شود، قرار است ۲۰ روز روی آنتن جهان باشیم و کشورهای مختلف درباره ما صحبت کنند. میزبانی این رقابت‌ها به اقتصاد کشور کمک می‌کند، اما هنوز حمایت سایر نهادها دیده نمی‌شود.

-از زمانی که این موضوع مطرح شد، ستادی در کشور ژاپن در این راستا تشکیل شد که در رأس آن، رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن و نایب رئیس سابق کنفدراسیون فوتبال آسیا حضور دارد. رئیس کمیته ملی المپیک و نماینده وزارت اقتصاد ژاپن هم از اعضای این ستاد هستند. آنها این موضوع را تا این حد جدی گرفته‌اند، اما اگر دخالت سلطانی‌فر نبود، ما نمی‌توانستیم حتی نامه‌ها را از وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مربوط در زمان مقرر جمع‌آوری و ارسال کنیم. با این حال هنوز نام ایران در میان کشورهای نامزد کسب میزبانی جام جهانى قرار دارد، اما اگر منطقی فکر کنیم، شانسی برای کسب میزبانی نداریم.

۱ ۱  
آی اسپورت
2017-12-19 10:14:00
نظر دهید

۱ نظر
رضا
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۱۰
نمیدونم مثلا 100 سال دیگه اگر بخوان سرگذشت امروز مردم ایران رو بخونن میگن ما بدبخت تر بودیم یا مردم کره شمالی؟
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر