فهرست
5 روز تا برزیل 2014... تیم 5 ستاره!
5 روز تا برزیل 2014... تیم 5 ستاره!

5 روز تا برزیل 2014... تیم 5 ستاره!

آی اسپورت- تنها 5 روز دیگر تا جام جهانی فوتبال در برزیل باقی مانده است. عددی که برای برزیلی ها فوق العاده خاص و البته یادآور قهرمانی های آنها در جام جهانی است. در فاصله 5 روز مانده تا آغاز رقابت ها به بررسی وضعیت تیم ملی برزیل در جام جهانی 2014 می پردازیم.
برزیل تنها تیمی است که در تمام ادوار جام جهانی حاضر بوده و هیچ اتفاقی باعث نشده تا آنها، این جام را از دست بدهند. سلسائو همچنین پرافتخارترین تیم این رقابت ها نیز محسوب می گردد. علاوه بر 5 عنوان قهرمانی که 3 تای ابتدایی آن، سامباها را صاحب همیشگی جام ژوریمه کرد، سبز و زردها 2 نایب قهرمانی، 2 بار سومی و یک مقام چهارمی را نیز کسب کرده اند. در واقع آنها در نیمی از حضورشان به جمع 4 تیم برتر جام راه یافته اند.
همین مساله باعث شده است تا برزیل را در خانه مدعی اصلی قهرمانی بدانند. اسکولاری و شاگردانش می دانند عاشقان فوتبال در برزیل هیچ کمبودی ندارند جز قهرمانی جام جهانی در خانه. رویایی که در سال 1950 به کابوس بدل گردید. حالا آنها این فرصت را دارند تا اشک های تلخ پدرانشان در ماراکانا را به اشک های شادی فرزندانشان تبدیل کنند.
قناری کوچک برخلاف رقبای سرشناس مصدوم و محروم مهمی در ترکیب تیمش ندارد. آنها با تمام قوا در جام جهانی حاضر خواهند بود. با وجود سرمربی با تجربه ای به نام لوئیس فیلیپه اسکولاری که آخرین قهرمانی برزیل را در سال 2002 برای کشورش رقم زد، این تیم روی نیمکت کمبودی حس نمی کند.
شاید تنها پاشنه آشیل آنها درون دروازه باشد. جایی که ژولیو سزار، سرشناس ترین سنگربان در میان سه دروازبان دعوت شده به تیم ملی با 34 سال سن دیگر آن دروازبان آماده و ششدانگ اینتر نیست و رزروهای او نیز چندان قابل اعتماد و با تجربه نیستند. البته تیم 5 ستاره امیدوار است با وجود خط دفاعی قدرتمندش این ایراد را پوشش دهد. تیاگو سیلوا، کاپیتان و مدافع میانی این تیم یکی از بهترین ها در پست خود است. مدافعی که بسیار زیرک و شجاع است. جا نمی ماند و کم نمی آورد. در کنار کاپیتان، مدافعین میانی سرشانس دیگری نیز حضور دارند که برای اولین بار در طول تاریخ این منطقه از زمین را به نقطه قوت آنان بدل کرده است. دانته که در بایرن مونیخ فوق العاده کار می کند و داوید لوئیس که علاوه بر قابلیت های دفاعی، شوت زنی قهار است.
اسکولاری در کناره های زمین نیز بازیکنان بزرگی در اختیار دارد. دنی آلوس و مارسلو کیفیت بالایی دارند و رفت و برگشت های پرشمارشان به برزیل کمک می کند تا درم واقع لزوم با تمام توان حمله کند. با وجود فرناندینیوی قدرتی منچستر سیتی و رامیرس جنگنده باشگاه چلسی آنها می توانند از بابت جنگ های میانه زمین خیالشان راحت باشد.
خط میانی سلسائو هم با وجود اسکار، ویلیان و پائولینیو کمبودی حس نمی کند. هر سه این بازیکنان تکنیکی اند و قدرت بازیسازی بالایی دارند. این به خط حمله برزیل کمک خواهد کرد که فرصت های بیشتری برای گلزنی در اختیار داشته باشد. هالک، فرد و البته نیمار، امیدهای گلزنی برزیل در برزیل هستند. به خصوص نیمار که پسر خلف مهد فوتبال به حساب می آید. با آن تکنیک ناب و ظرافت خاص. او که وارث پیراهن پله است می خواهد در 22 سالگی بر قله فوتبال دنیا بایستد و می داند مردم عاصی از وضعیت بد اقتصادی تا چه اندازه برای تقویت روحیه به شادی قهرمانی جهان نیازمندند. بیش از 200 میلیون برزیلی چشم به ساق های نیمار داسیلوا سانتوس جونیور بسته اند و معتقدند درخشش او، ستاره ششم را روی سینه شان خواهد درخشاند.
هرچه هست آنها در بیستمین دوره تیم پر امیدی دارند و یکی از مدعیان اصلی قهرمانی خواهند بود. باید دید در پایان جام آیا این 5، شش می شود یا خیر. نظر شما چیست؟
     
آی اسپورت
2014-06-08 01:54:37
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر