فهرست
قهرمانی فتل در استرالیا؛ اتفاقات عجیب برای تیم هاس
قهرمانی فتل در استرالیا؛ اتفاقات عجیب برای تیم هاس

قهرمانی فتل در استرالیا؛ اتفاقات عجیب برای تیم هاس

آی‌اسپورت- در هوای بهاری و آفتابی پیست ملبورن استرالیا سباستین فتل توانست رتبه اول مسابقه ابتدایی فصل را کسب کند و فراری با تصاحب دو جایگاه در پودیوم در مقابل مرسدس قدرت نمایی کند.

مسابقه در ابتدا تحت تاثیر استارت خوب همیلتون و صدرنشینی بی‌رقیبش بدون هیجان دنبال می‌شد. همیلتون که توانسته بود فاصله‌ای ۶ ثانیه با نفر دوم، کیمی رایکونن باز کند به دنبال پیت استاپ کیمی برای تعویض لاستیک خود به پیت لین آمد. استراتژی ابتدایی فراری بر این بود که سباستین فتل که تا دور بیستم جایگاه سوم را در اختیار داشت با لاستیک‌های کهنه اولترا سافت خود دورهای بیشتری بزند و دیرتر برای تعویض لاستیک اقدام کند تا در پایان مسابقه لاستیک‌های نوتری نسبت به بقیه رانندگان جلویی داشته باشد. در حین تعویض لاستیک برای تیم‌های دیگر، اتفاق عجیبی برای تیم هاس افتاد که دور از انتظار بود. مگناسن و گروژان هر دو به فاصله اندکی در خروج شان از پیت لین قادر به ادامه به مسابقه نبودند. مگناسن در محیط بازتری ماشین را پارک می‌کند ولی ماشین گروژان در یکی از پیچ‌ها متوقف می‌شود. این موضوع باعث اعلام سیفیتی کار مجازی در پیست شده و طبق قانون ماشین‌ها باید در حرکت از سرعتی معین تبعیت کنند. در همین لحظه با دستور تیم فراری، فتل به پیت لین آمده و برای ادامه مسابقه از لاستیک سافت استفاده می‌کند و هنگام خروج از محوطه دقیقا جلوی لوییس همیلتون درآمده و تمام برنامه‌های مرسدس برای ادامه کار و قهرمانی همیلتون را نقش بر آب می‌کند.

 

مطلب مرتبط
لحظه پیشتازی فتل حین خروج از پیت لین در مسابقه امروز استرالیا، که منجر به قهرمانیش شد. فکر نمی کنم توتو ولف بعد از مسابقه رفتار آنچنان خوبی با گاراژ مرسدس داشته :))
۲۰    

 

برتری فتل که از نیمه مسابقه آغاز شده بود بدون مشکل خاصی تا پایان هم ادامه پیدا می‌کند و فتل با اختلاف ۶ ثانیه‌ای نسبت به همیلتون فاتح گرندپری استرالیا می‌شود. البته این نکته هم حائز اهمیت است که اختلاف فتل و همیلتون در برخی لحظات مسابقه به ۰.۶ ثانیه هم رسید که در ادامه با دو اشتباه همیلتون این اختلاف بیشتر و بیشتر شد و درانتها همیلتون و مرسدس که از گرفتن فتل ناامید شده بودند فشار بر موتور را کم کرده و به جایگاه دومی رضایت دادند. ریکیاردو هم در خانه خود توانست با رانندگی پایاپای با کیمی رایکونن به مقام چهارمی دست یابد و بهتر از هم تیمی پرسر و صدایش یعنی ورشتپن که امروز پر از اشتباه بود ظاهر شود. فرناندو آلونسو نیز مقام پنج را به دست آورد . او بعد از پشت سر گذاشتن فصلی ناموفق به نظر می‌رسد امسال در مک‌لارن وضع بهتری داشته باشد. همچنین آلونسو به عنوان راننده مسابقه از نگاه تماشاگران هم برگزیده شد. سریع‌ترین دور مسابقه به نام دنیل ریکیاردو با زمان ۱:۲۵:۹۴۵ ثبت شد.

 

۴ ۱  
آی اسپورت
2018-03-25 15:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
سباستين
يكشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷، ۱۶:۳۶
عالللللي شد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر