فهرست
مهدوی کیا: نمی دانم چرا گل استیلی به آمریکا بیشتر از گل من دیده شد/ فعلا به مربیگری فکر نمی کنم/ به کی روش اعتماد کنید، او می تواند نتایج خوبی کسب کند
مهدوی کیا: نمی دانم چرا گل استیلی به آمریکا بیشتر از گل من دیده شد/ فعلا به مربیگری فکر نمی کنم/ به کی روش اعتماد کنید، او می تواند نتایج خوبی کسب کند

مهدوی کیا: نمی دانم چرا گل استیلی به آمریکا بیشتر از گل من دیده شد/ فعلا به مربیگری فکر نمی کنم/ به کی روش اعتماد کنید، او می تواند نتایج خوبی کسب کند

آی اسپورت- کاپیتان اسبق تیم ملی کشورمان که جزو معدود بازیکنانی است که در 2 جام جهانی پیراهن تیم ملی ایران را به تن کرده اند، بعد از گذشت بیش از یک سال از خداحافظی اش از میادین فوتبال هنوز به مربیگری فکر نمی کند و به گفته خودش برای گرفتن مدرک مربیگری به زودی به آلمان خواهد رفت. او که زننده یکی از 2 گل ایران در پیروزی تاریخی مقابل آمریکا در جام جهانی 98 بوده، دلیل بیشتر دیده شدن گل حمید استیلی نسبت به گلی که او زده را نمی داند، اگرچه معتقد است، هر 2 گل برای تیم به یک اندازه ارزش داشته است. گفت و گوی روزنامه «شهروند» با مهدوی کیا را در ادامه می خوانید:

* از تیم ملی جوانان بگویید که مدتهاست به عنوان مدیرفنی در کنارش هستید؟

خبر خاصی ندارم و هر زمان که برسم، در تمرینات حضور پیدا می کنم تا به علی دوستی مهر و شاگردانش کمک کنم. تا جایی که بتوانم به این تیم کمک می کنم تا موفق شود زیرا کار سختی در مسابقات قهرمانی آسیا در پیش دارد. البته فدراسیون باید بیش از اینها به این تیم توجه کند و بودجه بیشتری در اختیار رده های پایه بگذارد زیرا این جوانان پتانسیل بالای دارند. قرار بود که هر یک ماه یک بار یک اردوی خارجی داشته باشیم که وعده مسئولان عملی نشده است.

* خیلی از همدوره هایتان وارد عرصه مربیگری شدند، شما قصدی برای مربیگری در ایران یا خارج از ایران دارید؟

نه پیشنهادی در این زمینه به من شده، نه اینکه فعلا قصد دارم مربیگری کنم زیرا دنبال مدرک مربیگری ام هم نرفتم. انشاءالله به زودی به آلمان می روم تا در آنجا کلاس های مربیگری را پشت سر بگذارم و بعد از آن می توانم در این خصوص فکر کنم. البته تا به حال خودم نیز تمایلی برای وارد شدن به عرصه مربیگری نداشتم زیرا به نظرم برای این کار زود است.

* امروز آخرین دیدار تدارکاتی تیم ملی برگزار می شود، وضعیت ایران را در آستانه آغاز این رقابتها چطور می بینید؟

ترنیداد و توباگو تیم ریشه داری نیست و فقط یک دوره توانسته به جام جهانی راه یابد. این نظر کی روش بود که با تیمهای بزرگ در آستانه جام جهانی بازی نکنیم و با روبروی ماکتهایی از حریفانمان قرار بگیریم که هیچ کدام از آنها به جام جهانی راه نیافته اند. فکر می کنم کی روش در این دیدار تیم اصلی اش را درون زمین قرار می دهد و می توانیم به توانایی های تیممان بهتر پی ببریم.

* از بازیکنانی که در لیست نهایی کی روش قرار نگرفتند، به نظرتان چه کسی می توانست راهی برزیل شود؟

بهتر است در رابطه با انتخاب بازیکنان تیم ملی به کی روش اعتماد کنیم تا نتایج خوبی بگیریم. او به عنوان مربی تیم اختیار تام دارد که نفرات مورد نظرش را انتخاب کند زیرا تنها نفری که باید پاسخگوی نتایج تیم باشد، سرمربی است. بازیکنان جوان زیادی داریم که می توانند جانشینان خوبی برای برخی از بازیکنان بزرگ که خط خورده اند، باشند.

* یکی از گلزنان ایران در جام جهانی بودی، به نظرت گلی که به آمریکا زدی به اندازه گل استیلی در آن برهه مورد توجه قرار گرفت؟

هیچ وقت به این موضوع فکر نکردم زیرا از نظر خودم گل من به اندازه سایر گلهای ایران ارزش داشته است. شاید اینطور باشد که در برنامه های تلویزیونی بیشتر به گل استیلی پرداخته شده است اما ما با اختلاف یک گل این بازی را بردیم، پس هر 2 گل به یک اندازه ارزش داشته است. البته این را هم بگویم که هر 2 گل ایران مقابل آمریکا برای من خاطره انگیزه بودند و حتی گل استیلی را هم به اندازه گل خودم دوست داشتم.

* درباره تمدید قرارداد کی روش بعد از جام جهانی چه نظری دارید؟

نمی دانم تصمیم مسئولان فدراسیون در این خصوص چیست و من نیز تخصصی در این مساله ندارم که بخواهم در مورد آن اظهار نظر کنم. اگر نتایج خوبی در جام جهانی بگیریم، باید مسئولان تلاش خود را برای حفظ این مربی انجام دهند.

* در پایان پیش بینی خودتان را از نتایج تیم ملی در جام جهانی بگویید؟

به هیچ وجه نمی توان نتایج را پیش بینی کرد زیرا هر لحظه ممکن است یک شگفتی رخ دهد. در جام های قبلی بارها دیده ایم که تیمهای بزرگ دنیا نیز نمی توانند از پیروزی شان مطمئن باشند. قطعا 3 دیداری که داریم، برای ما سخت هستند اما امیدوارم که نتیجه خوبی بگیریم. بسته بازی کردن که این روزها از سوی برخی بیان می شود، زیاد حربه خوبی نیست و باید برای زیبا بازی کردن برویم، همانطور که تیم 98 با وجود عدم صعود همه مردم را راضی کرد.

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-08 11:29:10
نظر دهید
۱ نظر
sina
يكشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۴۰
چون از استیلی بعید بود اما از تو بعید نبود!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر