فهرست
از کنار هم می‌گذریم
از کنار هم می‌گذریم

از کنار هم می‌گذریم

آی‌اسپورت- دیگر وقتش رسیده که از افسردگی ناشی از کرونا فاصله بگیریم و خودمان را برای جشن گرفتن فوتبال آماده کنیم، ولو اینکه برای این جشن باید فاصله اجتماعی را رعایت کنیم. حالا کم‌کم چراغ‌های رابطه در فوتبال روشن شدند و پیامش به ایران هم رسیده و تاریخ بازگشت رقابت‌های لیگ برتر هم معین شده است. به این ترتیب باید کم‌کم به سراغ بیم و امیدهای‌مان در میدان مسابقه برویم. آغاز رقابت‌های باشگاهی این امید را ایجاد می‌کند که کم‌کم رقابت‌های ملی هم از سر گرفته شوند. اگرچه کرونا ضربه اساسی‌اش به فوتبا‌ل‌دوستان را زده و رقابت‌های یورو که قرار بود همین حوالی به تماشایش بنشینیم را یک سال به تعویق انداخت. 
 
با این حال برای ما در ایران همچنان رقابت‌های مهمی در رده ملی باقی مانده است؛ ادامه کار تیمی که به‌دلیل اتفاقات ناگوار نیمه دوم سال گذشته در شرایط بحرانی قرار دارد. اگر کرونا نبود الان تکلیف تیم ملی برای باقی ماندن در ادامه رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی قطر مشخص شده بود ولی یک تأخیر شش‌ماهه رقابت‌های مقدماتی انتخابی جام‌جهانی را از بهار به پاییز ۹۹ منتقل کرد.

دراگان اسکوچیچ که در روزهای تعطیلی فوتبال چند باری بی‌جهت صندلی‌اش را در خطر از دست رفتن می‌دید، حالا بار دیگر به ایران بازگشته تا جای پای خود در تیم ملی را سفت‌تر کند. او به‌تازگی از طرح‌های جدیدی برای این تیم سخن گفته است. او می‌گوید برای من فرقی نمی‌کند که بازیکنان پیر یا جوان در تیم ملی حضور پیدا کنند. بازیکنانی به تیم ملی راه پیدا خواهند کرد که توانایی خود را ثابت و چیزی که من از آنها می‌خواهم را در زمین پیاده کنند. همین مورد باعث می‌شود تا فرق میان بازیکنان مشخص خواهد شد.

اسکوچیچ چندی پیش هم مدعی شده بود تیم ملی‌اش هویتی جدا از تیم کی‌روش و ویلموتس دارد و تیمی «اکشن» خواهد بود. حرف‌های اسکوچیچ اگرچه امیدوارکننده است اما کمی هم جای نگرانی در دل هواداران تیم ملی باز می‌کند؛ مهم‌ترینش موقعیت لرزان تیم ملی در رقابت‌های مقدماتی انتخابی جام‌جهانی است؛ بازی‌هایی که هرکسی دوست دارد تیم ملی حتی شده در نتیجه‌گراترین حالت ممکن فقط با ۳ امتیاز از زمین بیرون بیاییم.

نکته بعدی مشی مربیگری اسکوچیچ است. او که شروع توفانی در فوتبال ایران داشت، کم‌کم با یادگیری مناسبات خاص فوتبالی ما از آن ایده‌های تهاجمی فاصله گرفت و اغلب در تیم‌هایش در این اواخر با ارائه حتی ضدفوتبال به نتیجه رسید. اینکه اسکوچیچ تا چه میزان می‌تواند خودش را به تنظیمات قبلی‌اش باز گرداند و فوتبال روان و تهاجمی را در تیم ملی به نمایش بگذارد دیگر چالش پیش‌روی دراگان و تیم ملی است.
 
۲ ۱  
آی اسپورت
2020-05-19 22:42:00
نظر دهید

۱ نظر
سروش
چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۳:۳۲
ضدفوتبال اسکوچیچ رو فقط نگارنده این مطلب دیده. بقیه ندیدن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر