فهرست
روایت ترسناک پزشک استقلال از مبارزه با  کرونا
روایت ترسناک پزشک استقلال از مبارزه با کرونا

روایت ترسناک پزشک استقلال از مبارزه با کرونا

آی اسپورت - دکتر کاوه ستوده پزشک استقلال از جمله کسانی بود که خبر مبتلا شدن به کروناویروس او در همان روز‌های ابتدایی نوروز سرو صدای زیادی به راه انداخت تا هشدار‌ها در خصوص جدی گرفتن این ماجرا را بیشتر گوشزد کند.

دکتر ستوده خود به عنوان یکی از پزشکان مجرب بیمارستان آتیه از همان روز‌های اولیه شیوع این بیماری در پایتخت در میان کادر دلسور درمان کشور رسیدگی به بیماران را در دستور کار داشت و در نهایت هم سال برای او و خانواده اش با این جنگ بزرگ آغاز شد، جنگی که روز‌های طاق فرسا و ترسناکی برای او به ارمغان داشت.

پزشک استقلال در خصوص تجربه این روز‌ها گفت: «خیلی خیلی تجربه تلخ و ترسناکی بود. شاید باورتان نشود بار‌ها مرگ را جلوی چشمانم دیدم و دردی را تجربه کردم که هر لحظه برای رهایی از آن طلب مرگ می‌کردم».

او ادامه داد: «دوست ندارم دل کسی را خالی کنم، اما خواهشم این است کروناویروس را اصلا شوخی نگیرند و به تمام پروتکل‌های پزشکی مسئولان وزارت بهداشت توجه ویژه داشته باشند. در این یکی دو روز شنیدم برخی مدعی بودند، چون همه چیز را رعایت می‌کنند دیگر به ویروس دچا نمی‌شوند در حالی که این گونه نیست، چون کروناویروس غیرقابل پیش بینی‌ترین بیماری جهان است».

کاوه ستوده در ادامه بیماری که جهان را درگیر خود کرده است را این گونه تشریح کرد: «من تا آخرین لحظه که توان داشتم به وظیفه ام به عنوان پزشک در بیمارستان آتیه عمل کردم، اما با وجود این که تمامی موارد بهداشتی را رعایت می‌کردم فکر می‌کنم از یکی از بیماران بستری شده این ویروس به من منتقل شد. کرونا یکی از انواع آنفولانزاهاست با این تفاوت که علائم آن در ناقل بیماری بین دو هفته تا بیست روز خود را نشان می‌دهد. این علائم بدن درد، سردرد، حالت تهوع، استخوان درد شدید، تنگی نفس و در نهایت درگیری ریه‌ها خواهد بود».

او در ادامه تصریح کرد: «خیلی خیلی شرایط را برای تنفس سخت می‌کند تا جایی که لحظاتی پیش می‌آید که حتی با دستگاه نیز نفس کشیدن برای بیمار سخت می‌شود. خدا کمک کرد و بدن من این چند روز بحرانی را با موفقیت پشت سر گذاشت در حالی که تاکید می‌کنم بار‌ها مرگ را جلوی چشم دیدم. روند بیماری هم این گونه است که یا به سمت بد ماجرا پیش می‌رود یا سمت خوب داستان که برای من با تلاش کادر پزشکی و سیستم ایمنی بدن به سمت خوب پیش رفت».

دکتر ستوده در ادامه به تشکر از کسانی پرداخت که در این دو هفته او را تنها نگذاشتند: «تشکری ویژه دارم از لطف و محبت دوستانی که در این مدت با جویا شدن احوال من و دعا‌های خیرشان کمک کردند که این بیماری سخت را سپری کنم. تشکری ویژه از امین نوروزی دوست عزیزم که دین بزرگی به گردن من دارد، چون از صبح تا شب پیگیر روند بیماری من بود چه در تامین دارو چه از منظر دیگر ماجرا. همین طور آقای سعادتمند که مرتب زنگ می‌زدند و بسیاری از دوستان دیگر از جمله رسانه خوب ورزش سه که لطف زیادی در حق من داشت».

پزشک تازه رهایی یافته از کرونا ویروس در پایان یک پیام مهم برای مردم ایران داشت و گفت: «مدیریت و پرسنل بیمارستان آتیه، از پزشکان متخصصی بگیرید که شب و روزشان را برای بیماران گذاشته تا پرستاران و کادری که برای خدمت به مردم از جان خود گذشتند باید تشکر کنم، همکارانی که به چشم دیدم چه از جان گذشتگی برای ریشه کن کردن این ویروس داشتند. پس یک بار دیگر خواهش می‌کنم مردم ایران کروناویروس را شوخی نگیرند و با ماندن در خانه هم به خود و خانواده شان هم به کادر درمانی مظلوم ایران زمین کمک کنند تا از این بحران بزرگ با سربلندی خارج شویم».

 

ورزش سه 

 

     
آی اسپورت
2020-04-02 14:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر