فهرست
4 روز تا جام جهانی 2014... ویژه های عدد جام!
4 روز تا جام جهانی 2014... ویژه های عدد جام!

4 روز تا جام جهانی 2014... ویژه های عدد جام!

آی اسپورت- کم کم انتظار برای فرا رسیدن زمان برگزاری بازی های جام جهانی رو به اتمام است. تنها 4 روز دیگر تا آغاز رقابت ها در برزیل باقی است و تیم ها یکی پس از دیگری وارد برزیل می شوند تا آماده حضور در مسابقات شوند.
عدد 4، ویژه ترین شماره جام است چرا که این رقابت بین المللی و این تورنمنت معتبر هر 4 سال یکبار برگزار می شود. ضمن آنکه 4 تیم در برزیل 2014 چهارمین حضورشان در این رقابت ها را تجربه خواهند کرد. تیم های نیجریه، کلمبیا، استرالیا، به همراه تیم ملی فوتبال کشورمان برای بار چهارم پای به این تورنمنت ویژه می گذارند.
گروه های 4 تیمی نیز از دیگر کاربردهای عدد جام است. این شیوه گروه بندی (4 تیم در یک گروه) اولین بار در 1950 اجرا شد. (حتی مرحله نهایی در این دوره با حضور 4 تیم در یک گروه برگزار گردید! تا در نهایت اروگوئه با کسب بیشترین امتیاز قهرمان جهان شود.) و از آن پس جام جهانی فوتبال همواره با همین تعداد تیم گروه بندی می شود.
از دیگر موارد مربوط به عدد 4 می توان به تعداد حضور پله و مارادونا، دو اسطوره افسانه ای این جام اشاره داشت چرا که هر دو نفر، 4 دوره حضور در جام جهانی را تجربه کرده اند. این اتفاق در جام جهانی برزیل برای بوفون هم خواهد افتاد. با این تفاوت که او یک جام را به طور کامل روی نیمکت نشست وگرنه 2014 می توانست پنجمین تجربه جهانی بوفون باشد.
درباره عدد 4 همچنین می توان به 4 دیدار فینالی اشاره کرد که نتیجه آن در وقت های اضافه رقم خورد. فینال جام های 1934 بین ایتالیا و چکسلواکی، بازی جنجالی آلمان و انگلیس در 1966، فینال 1978 بین آرژانتین میزبان و هلند و فینال دوره گذشته بین اسپانیا و هلند.
عدد 4 برای ایتالیایی ها یادآور 4 بار قهرمانی آنهاست. 1934، 1938، 1982 و 2006. این تیم پس از برزیل، توانسته بیشترین بار جام زرین را  مال خود کند. هرچند فوق ستاره های آتزوری در برزیل، بوفون و پیرلوی پا به سن گذاشته اند اما این تیم هویتی بزرگ دارد که می تواند در تعیین سرنوشتش تعیین کننده باشد و به شاگردان پراندلی کمک کند. آنها که اخیراً مونتولیوو را به خاط مصدومیت از دست دادند با دروسی، بالوتلی و بقیه تیمی سرشناس در اختیار دارند و برای هر حریفی، رقیب بزرگی خواهند بود. لاجوردی ها که جام جهانی گذشته را با عنوان مدافع عنوان قهرمانی آغاز کردند، در نهایت جامی کابوس وار را بدون حتی یک پیروزی پشت سر گذاشتند. آنها در گروهی چهارم شدند که نیوزلند، با بازیکنانی غیر حرفه ای در آن حضور داشت. به همین دلیل جام جهانی 2014 برای آنها فرصتی است تا این تحقیر تاریخی را جبران کنند.
شما چه نکته ای از عدد 4 برای جام جهانی به نظرتان می رسد؟
  ۱  
آی اسپورت
2014-06-08 19:09:37
نظر دهید

۱ نظر
میلاد برزیل
يكشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۱۴
معرفی توپ های جام جهانی هنوز مونده یادتون نره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر