فهرست
از استقلال انزلی تا پرسپولیس تهران/ کارنامه گلر جدید سرخپوشان
از استقلال انزلی تا پرسپولیس تهران/ کارنامه گلر جدید سرخپوشان

از استقلال انزلی تا پرسپولیس تهران/ کارنامه گلر جدید سرخپوشان

آی اسپورت - دروازه بان متولد سال 1365، از همان روزهای زندگی در شهر انزلی در کودکی علاقه فراوانی به فوتبال داشت. سوشا مکانی که ساعتی پیش با انجام توافق برای پیوستن به باشگاه پرسپولیس خبرساز شده است، فوتبال را از تیم نونهالان استقلال انزلی آغاز کرد.  او در 12 سالگی راهی تهران شد و در همه رده های سنی باشگاه کوثر به میدان رفت تا خود را آماده ورود به فوتبال حرفه ای کند. فجر سپاسی نخستین تیم سوشا در رقابت های لیگ برتر بود. او در این تیم دو فصل نسبتا آرام را سپری کرد اما در تیم بعدی اش یعنی پاس همدان، با حاشیه های زیادی دست و پنجه نرم کرد و در آستانه اخراج از این باشگاه نیز قرار گرفت. سوشا دو سال بعد دروازه بان استیل آذین شد و پس از سقوط این تیم، به تیم نفت تهران پیوست. این دروازه بان در نفت یک بار در دوره ابراهیم زاده  و یک بار در زمان مربیگری یحیی کنار گذاشته شد. او در لیگ سیزدهم پس از انجام هفت بازی ثابت در ابتدای فصل، نیمکت نشین و سکونشین دائمی این تیم شد و ناچار شد تیمش را عوض کند و راه فولاد خوزستان را در پیش بگیرد. تیمی که این دروازه بان نسبتا پرحاشیه را احیا کرد. مکانی موفق به ثبت 10 کلین شیت در 15 مسابقه فولاد در نیم فصل دوم شد تا یکی از ارکان اصلی قهرمانی تیم خوزستانی لقب بگیرد.

سوشا در روزهای حضور در باشگاه استیل آذین، چهره ویژه یکی از جنجالی ترین مسابقه های تاریخ لیگ برتر بود. در آخرین روزهای فروردین ماه سال 90، ورزشگاه آزادی در مسابقه تیم های پرسپولیس و استیل آذین به چیزی شبیه رینگ بوکس تبدیل شد. در وقت های تلف شده این مسابقه، پرسپولیسی ها که از نتیجه مساوی رضایت نداشتند و از اتلاف وقت های سوشا به ستوه آمده بودند، توپی را که او به بهانه مصدومیت به بیرون فرستاده بود برای فیرپلی به بازیکنان استیل برنگرداندند و همان توپ توسط اشپیتیم آرفی به تور دروازه استیل آذین چسبید. در آن لحظات مکانی عصبانی ترین بازیکن تیم بازنده بود و در حالی که صورت اش پر از اشک شده بود، دست هایش را به سمت بالا می گرفت و تلاش می کرد خدا را به بازیکنان پرسپولیس نشان دهد. او بلافاصله پس از پایان آن بازی مدعی شد علی دایی دیگر اسطوره فوتبالی اش نخواهد بود. علی دایی نیز در پاسخ ابراز خوشحالی کرد که دیگر اسطوره و الگوی چنین بازیکنی نیست. رابطه این دو البته همیشه هم به همین بدی نماند. پس از آن ماجرا، از این دو نفر چند قاب خندان در کنار زمین فوتبال پیش از تقابل تیم های شان به جا مانده است. هر چند که خوشحالی های اگزجره شده مکانی پس از پیروزی فولاد برابر پرسپولیس در ضربات پنالتی جام حذفی فصل گذشته، نشان داد او همچنان دل پری از آن روز و باشگاه پرسپولیس دارد.

مکانی که پس از سپری کردن یک فصل موفقیت آمیز، در دیدار با السد نتوانست نمایشی در حد و اندازه های خود داشته باشد و در نهایت از تیم ملی نیز کنار رفت، حالا به یکی از اولین ستاره های جداشده تیم قهرمان فصل گذشته تبدیل شده است. او بر خلاف بسیاری از خریدهای دو فصل اخیر پرسپولیسی ها، پیش از پیوستن به این باشگاه نیز پورشه سوار بوده است!

 

 

 

 

  ۴  
آی اسپورت
2014-06-08 19:34:35
نظر دهید

۴ نظر
الیاس
يكشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۳۹
هر چی بازیکن بی اخلاق و سوتی هست را پرسپولیس میخره !!
آزش
يكشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۳۰
چرا اگزجره شده؟ چرا نامتعارف نه؟ یا مثلا بیش از اندازه؟
آزش
يكشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۳۰
چرا اگزجره شده؟ چرا نامتعارف نه؟ یا مثلا بیش از اندازه؟
آزش
يكشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۳۰
چرا اگزجره شده؟ چرا نامتعارف نه؟ یا مثلا بیش از اندازه؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر