فهرست
قاب ویژه؛ عادل به جای اجرای نود چه کرد؟
قاب ویژه؛ عادل به جای اجرای نود چه کرد؟

قاب ویژه؛ عادل به جای اجرای نود چه کرد؟

آی اسپورت - عادل فردوسی‌پور منطقا باید الان در ساختمان سیما و استودیوی ۱۱ آماده می‌شد تا برنامه ۹۰ را روی آنتن ببرد. او هفته قبل بار‌ها تکرار کرد که دوشنبه شب این هفته هم با اینکه لیگ نیست، برنامه خواهند داشت و به چالش‌های فوتبالی می‌پردازند. مثلا در همین هفته می‌شد به دعوا‌های بین تیم ملی امید و بزرگسالان پرداخت و یا به جای اینکه برنامه فوتبالیسم که غیرتخصصی است، از تنها دستاورد فدراسیون در سال‌های اخیر که به درد آیندگان می‌خورد یک دژ مخفی بسازد که انگار پشت در‌های بسته آن چه می‌گذرد، به این می‌پرداختند که واقعیت پک برای فوتبال ملی ایران چیست.

اینکه چرا دیگر تیم‌های ملی راهی به این مرکز پیدا نکرده اند؟ مرکزی که فقط یک طبقه اش در تملک تیم ملی بزرگسالان است و همه تیم‌های پایه باید بتوانند از آن استفاده کنند. جایی که حتی اگر کی‌روش مانعی برای ورود اعضای تیم‌های دیگر به آنجا شود، فدراسیون باید خیلی قوی بایستد و درهایش را باز کند تا همه تیم‌های فوتبال بیایند و از امکاناتش بهره بگیرند. ادعایی که البته کی‌روش تکذیب می‌کند. یا مثلا از رفتار زشت کادرفنی تیم ملی در قبال بزرگی مثل حمید استیلی در فوتبال ایران انتقاد می‌کرد و یا از این ایراد می‌گرفت که چرا بعد از این همه دعوا وقتی تیم ملی امید به کمپ تیم‌های ملی وارد شده، یک شبه اردوی این تیم را ۴۸ ساعتی زودتر تعطیل می‌کنند؟

یا هزاران مسئله دیگر مثل گاف‌ها و پرونده‌های مالی که در فدراسیون فوتبال و کمیته اخلاق باز مانده اند. ولی در عمل چه اتفاقی افتاد؟ او به سالن مسابقات جام رسانه‌ها رفته بود تا برای تیم بچه‌های شبکه ۳ بازی کند. این شاید یکی از اولین دوشنبه‌های میان فصل فوتبال در تمام ۲۰ سال گذشته باشد که عادل علی‌رغم میل باطنی نتوانسته در استودیوی ۹۰ باشد و به جایش برای فوتبال رفته است. پربیننده‌ترین برنامه تخصصی رسانه ملی را مدیران جدید البته به بهانه پخش یک مسابقه فوتبال پربیننده در لیگ اروپا از کنداکتور خارج کرده اند تا نشان دهند می‌توان نود را هم کنار گذاشت.

معاون سیما هم البته عادل را شماتت کرد تا نشان دهند او تافته جدابافته نیست. همان طور که در حین اجرای برنامه ۲۰۱۸ برایش حسابی کری می‌خواندند و در کارهایش تا جایی که توانستند سنگ انداختند. اصلا شاید آن‌ها به‌زودی تصمیم بگیرند که این یاغی را بازنشسته کنند. به هر حال آن‌ها مدیرند و بالادستی. مگر بار‌ها با ستاره سازی و سلبریتی محوری در دهه‌های ۶۰ و هفتاد در رسانه ملی ایران برخورد نشده است؟ خب حالا فردوسی‌پور در این بیست سال گافی دست مدیرانش نداده یا در زمانی اصغر پورمحمدی و مخاطبان میلیونی‌اش پشتش بوده اند؛ حالا آنجا نگاه عوض شده است.  فوتبالی که می‌شد از شبکه تخصصی ورزش پخش کرد را جای ۹۰ روی آنتن می‌برند که اگر جواب داد، دفعات بعدی هم همین کار را تکرار کنند. اصلا اساس مدیریت یعنی همین! ولی او همچنان با همه این ضربات بیرونی و درونی که می‌خورد یکی از سلبریتی‌های دوست‌داشتنی مردم است، چون خود را ور مردم نگه داشته است!

خبرآنلاین

 
۹۶۷    
آی اسپورت
2018-10-16 00:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر