فهرست
پاس های اشتباه در زمین تمرین؛ برد قاطع تیم‌ملی‌ بین المللی نبود
پاس های اشتباه در زمین تمرین؛ برد قاطع تیم‌ملی‌ بین المللی نبود

پاس های اشتباه در زمین تمرین؛ برد قاطع تیم‌ملی‌ بین المللی نبود

رودریگو روتا خبرنگار آی‌اسپورت‌ در برزیل
آی‌اسپورت‌ ـ یک بازی ملی در زمین تمرین این از آن فرصت هاست که تجربه اش کمتر دست می‌ دهد. اما کارلوس کی‌روش سرمربی پرتغالی تیم‌ملی‌ ایران که با عنصر ناشناختگی پای به رقابت های جام‌جهانی فوتبال خواهد گذاشت به هیچ وجه حاضر نیست روی این امتیاز قمار کند، اگرچه میلیون ها نفر در ایران در انتظار تماشای آخرین بازی ایران در جام‌جهانی بودند.
کمپ تمرینی کورینتیانس با ستارگان ایران خو گرفته است، آنها بازیکنانی سختکوش و وظیفه شناسند که اگرچه از نظر قامت از حریف خود کوتاه تر بودند اما مشخص بود فوتبالیست تر از ترینیدادی ها هستند. تیم‌ملی‌ فوتبال ایران دقایقی پیش با نمایشی که بیشتر شامل دفاع محکم و ضدحملات زهردار بود با 2 گل ترینیداد و توباگو را از پیش رو برداشتند. تیمی که در مسابقه قبلی در بوینس آیرس 3 بر صفر مغلوب آرژانتین حریف ایران در جام‌جهانی شده بود.
کارلوس کی‌روش سرمربی ایران تمام ذهن خود را معطوف به بازی نیجریه کرده و بازی امروز مدلی از آن مسابقه بود؛ ایران که در ابتدای مسابقه تحت تاثیر بازیکنان قوی هیکل ترینیداد قرار داشت به مرور خود را پیدا کرد و با دو گل حاج صفی و قوچان‌نژاد به پیروزی رسید.
ایران مدت ها بود در یک بازی به پیروزی نرسیده بود. آنها آخرین بار 3 ـ 2 کویت را در آخرین مسابقه مقدماتی آسیایی شکست داده بودند و بعد از آن یک شکست مقابل گینه و 3 تساوی مقابل بلاروس، مونتگرو و آنگو را تجربه کرده بودند. برد ایران در شرایطی به دست آمد که جواد نکونام کاپیتان تیم‌ملی‌ هم یک پنالتی را به ضرر تیمش از دست داد.
ایران در این مسابقه تیم چندان هماهنگ نبود و بخصوص در پاس دادن اشتباهات زیادی داشت. کارلوس کی‌روش برای موفقیت در جام‌جهانی باید این نقیصه را برطرف کند، اگرچه او زمان بسیار کمی تا آغاز جام‌جهانی دارد. البته این پیروزی روحیه بخش به سود ایران خواهد بود بخصوص که ایران مدلی از بازی را تمرین کرد که قطعا مقابل نیجریه هم از آن استفاده می‌ کند.
     
آی اسپورت
2014-06-09 02:15:50
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر