فهرست
واکنش سازمان لیگ؛ انتقادها غیرکارشانسی است
واکنش سازمان لیگ؛ انتقادها غیرکارشانسی است

واکنش سازمان لیگ؛ انتقادها غیرکارشانسی است

آی اسپورت – صحبت‌هایی که درباره قوانین سازمان لیگ در جذب بازیکنان خارجی در برنامه روز جمعه ورزش و مردم مطرح شد با واکنش سازمان لیگ روبرو شد. سایت سازمان لیگ در واکنش به این انتقادها نوشت: برنامه ورزش و مردم امروز در اقدامی غیرحرفه‌ای و غیرقانونی ضمن ابهام افکنی در قوانین مثبت، سازنده و بازدارنده فوتبال در زمینه جذب بازیکنان خارجی، اجازه پاسخگویی به مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال را نداد!

فریبرز محمودزاده مدیر واحد نقل و انتقالات سازمان لیگ با اشاره به این رویه غیر حرفه‌ای برنامه ورزش و مردم گفت: «عجیب است که یک کارشناس غیر ورزشی بی‌توجه به قوانین و مصوبات و آئین نامه‌های مثبت و سازنده فوتبال ایران خیلی راحت مسائلی را در رسانه ملی عنوان می‌کند که غیر کارشناسی است.»

او در دفاع از این قوانین گفت: «بارها کارشناسان خبره، نخبگان فوتبال اعلام کرده‌اند که نباید اجازه حضور بازیکن خارجی بی‌کیفیت در فوتبال ایران را داد. جذب بازیکنان خارجی باید تابع مقرراتی باشد تا بازیکنان با کیفیت خارجی به فوتبال ایران وارد شوند. در همین راستا در چند سال اخیر قوانینی تنظیم شده که هر بازیکنی به صرف خارجی بودن وارد فوتیال کشور نشود. سود این قوانین در درجه اول برای باشگاه‌هاست. همانطور که در این اواخر دیده‌اید بازیکنان خارجی با کیفیتی جذب استقلال، پرسپولیس، سپاهان، ذوب آهن و سایر باشگاه‌های ایران شده‌اند.»

محمودزاده در پایان گفت: «از سویی دیگر من و سایر مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال قصد پاسخگویی قانونی و کارشناسی به اظهارات این فرد را در برنامه ورزش و مردم را داشتیم که این اجازه به ما داده نشد. در اقدامی غیرحرفه‌ای این برنامه نقدهای یکطرفه انجام داد. اهالی فوتبال به یاد دارند در سال‌های اخیر برخی افراد سود جو با انتقال بازیکنان بی‌کیفیت خارجی چه لطماتی را به فوتبال باشگاهی ایران وارد کردند و در برخی موارد پرونده‌های بین‌المللی سنگینی برای فوتبال ایران در مجامع بین‌المللی به وجود اوردند که باعث شد رقم‌های هنگفتی بابت پرداخت خسارت به این بازیکنان بی‌کیفیت خارجی از بیت المال پرداخت شود.»

۳ ۴  
آی اسپورت
2019-02-09 02:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
حسین اهوازی
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۴۳
این همه بازیکن بی کیفیت اومده تو پرسپولیس یک دقیقه هم بازی نکردن و کلی پول گرفتن این قوانین مسخره چیه از خودتون درآوردین
...
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۴۸
حالا به کیفیت بالای بویان، گرو و نیومایر ببخش دیگه از پروپیج، گومز و ... فاکتور گرفتم.
۶
محسن آبی
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۰۴:۲۱
دقیقا زمانی که این قوانین رو گذاشتین دوتا اوکراینی اومدن پرسپولیس که کاملا با استانداردهای شما همخوان بودن اما برانکو وقتی فهمید ضعیفن یک دقیقه بازیشون نداد....اما بازیکن آفریقایی که توی لیگ آفریقا باشه نمیتونه بیاد تو ایران!!!!!!! یعنی لیگ ما که ب تازگی لیگ هفتم آسیا شده از لیگ های امریکای شمالی و آفریقا بالاتره؟!!! اگر اینجوره چرا معمولا وقتی قهرمان آسیا به قهرمان امریکا و افرقا میخوره بدجور شکافته میشه؟!!!!
۳
دوچرخه سواردسته سومی
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۵۸
نباید بخاطراقلیت کیسه کش دسه سومی قوانین رو زیرپا بزارین اینا امسال با پول بیت المال 30بازیکن خریدن وتو اسیا ران رو میبرنجفت شیش میارن ابروی ای
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر