فهرست
کاش خودمان را هم می‌دیدیم
کاش خودمان را هم می‌دیدیم

کاش خودمان را هم می‌دیدیم

آی‌اسپورت- مسعود سلطانی‌فر ادعا کرد که از طریق فدراسیون فوتبال اعتراضی به کنفدراسیون فوتبال آسیا ابلاغ می شود که در آن به رعایت نکردن احترام به قربانیان سانحه سقوط هواپیما توسط نماینده عربستان اعتراض خواهد شد! این اتفاق در حالی است که تصاویر پخش شده نشان می‌دهد چندان به این موضوع صحه نمی‌گذارد اما بر فرض اثبات این قضیه شاهد بودیم که اصولا این گونه رفتارها در کشورهای عربی چندان مرسوم نیست همان گونه که پس از درگیری ها در ایالت کاتالانیا در هنگام مسابقه های تجارتی بارسلونا به این کشورها علیرغم رعایت این موضوع توسط بازیکنان بارسلونا رفتار مشابهی را از سوی تیمهای این کشورها شاهد بودیم .

در هر حال این رفتارها را زیبا نمی دانیم زیرا فوتبال وسیله ای برای ارتباط ملت‌هایی است که علی رغم مجادله های دولتها می توانند با همدیگر دوست باشند که این مسئله را ما در بازی ایران و آمریکا در جام جهانی 1998 فرانسه تجربه کردیم اما علاقمندیم متذکر شویم که ای کاش این اعتراض ها فقط به دیگران نبود. به عنوان مثال شاهدیم

۱- توهین به متوفیان: آقای وزیر در استادیوم های خودمان شاهد بودیم که بارها توهین به مرحوم نوروزی شده اما هیچ عکس العملی جز چند جریمه مالی و احتمالا یک جلسه محرومیت بدون ذکر دلیل و بی هیچ گونه عذرخواهی را شاهد نبودیم؛ ای کاش آنجا هم خودمان را می دیدیم!

۲- توهین نژادی: در ورزشگاه‌های ما بارها به اقوام مختلف ایرانی توهین شده اما شما به عنوان متولی ورزش کل ایران توجه چندانی به این موضوع نکرده و شاهدیم که به قومیت‌ها توهین می شود و کسی معترض نیست!

۳- توهین جنسیتی: همان کشوری که قرار است ما به آنها اعتراض بکنیم در اقدامی بی سابقه اجازه حضور بانوان را به ورزشگاه ها داده‌اند اما بانوان ما برای حضور در ورزشگاه های خودی مجبورند که جنسیت خود را نفی کرده و با ریش و سبیل مصنوعی وارد شوند.این کل ماجرا نیست در ورزشگاه های ما بانوان روزنامه نگار و عکاس ما را به جرم تهیه خبر حبس می‌کنند اما هیچگونه اعتراض شایسته‌ای از جانب شما و اقدامی محکم و قاطع صورت نمی گیرد و به رگ غیرت ما بر نمی‌خورد.

آقای وزیر! ای کاش خودمان را هم می‌دیدیم که اصل عدم رعایت احترام به حریف را در وقایع ورزشی تکرار می‌کنیم و به قول رسول خادم به دنبال گواهی پزشکی جعلی می گردیم در حال حاضر آن چیزی که بالاترین احترام را به قربانیان می تواند نمایان سازد معرفی مدیران و استعفای کسانی است که مسبب این فجایع هستند اما هیچ چیزی مشاهده نمی‌شود و متاسفانه برایمان این رفتار عادی است.

۲۴ ۵  
آی اسپورت
2018-02-23 16:42:00
نظر دهید

۵ نظر
ناشناس
جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۰۳
اگه پرسپولیس بود و می برد کلی تیتر حماسه ای میزدین اگه استقلال هم می باخت مثل پرسپولیس تیتر نمی زدید با خوشحالی شما خوشحالم شدیم پس با ناراحتی تان ناراحت میشیم حالا یکی بگه آس اسپورت استقلالیه یا بی طرف یا پرسپولیسی ؟
۳ ۲
گیلاس
جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۱۲
خدا همه مریضارو شفا بده که نظر بیجا نذارن
۲
dfcvbh
جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۲۱
دمتگرم
آنتی شومن
جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۱۷
عربها کلا چشم دیدن ایرانی جماعت را ندارند.و این حرکت بازیکن های الهلال هم خیلی غیر منتظره نبود.اونها بی شخصیتی خودشون رو‌نشون دادن.
۱
مارال
جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶، ۲۳:۲۹
دقیقا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر