فهرست
پرسپولیس، برانکو و درس تاریخ
پرسپولیس، برانکو و درس تاریخ

پرسپولیس، برانکو و درس تاریخ

آی اسپورت - بی‌اغراق درس تاریخ و پند از گذشته می‌تواند بهترین راه‌گشا برای هر ملتی باشد و جمله مشهور ویل دورانت مشعل راه است که می‌گوید: «ملت‌هایی که تاریخ خود را نمی‌دانند مجبور به تکرار آن هستند.»

‎پرسپولیس دچار چالشی شده است. غوغاسالاری باعث به وجود آمدن رسوایی «طارمی گیت» شده است. مدیران ناکارآمد اگر آنها را خائن تصور نکنیم! باعث شدند که تیم دچار بحران شود. بسیاری به برانکو ایراد می‌گیرند که چرا قاطعانه عمل می‌کند و تیمش را بدون حاشیه می‌چیند و دست به دامان ستاره‌ها نمی‌شود؟ اما باید بگویم راهکار برانکو بهترین تصمیم است زیرا تاریخ این گونه می‌گوید.

‎پرسپولیس محبوب در سال 1346 و با کوچ دسته‌جمعی بازیکنان شاهین به این تیم که توسط رایزنی‌های  دهداری و برومند و عبده تشکیل شد. آنها به رده اول لیگ ایران آمدند و  به عنوان نخستین نماینده ایران به جام باشگاه‌های آسیا رفتند. اما در سال 1348 خیامی و عبده طی یک رایزنی دیگر بازیکنان پرسپولیس را دسته‌جمعی به پیکان برد ولی پس از قهرمان در  تهران در سال 1348 به پرسپولیس بازگشتند و بار دیگر پرسپولیس تیم مطرح ایران شد .

‎پرسپولیس در اوایل انقلاب بارها قرار بود با نام‌های آزادی و پیروزی  حیات خود را ادامه دهد اما این تیم سر انجام نام خودش یعنی پرسپولیس را حفظ کرد. پرسپولیس در سال اولی که برانکو از آغاز لیگ را با این تیم شروع کرد به پایین‌ترین جایگاهش سقوط و کاپیتانش را از دست داد اما ققنوس باز متولد شد.

‎بیایم اصول را فدای هوچی‌گری‌ها نکنیم. پرسپولیس اسیر بازیکن‌سالاری شده است که چنین مشکلاتی را باید تحمل کند. پرسپولیسی‌ها اسیر احساسات شدند و مدیرانش اگر خیانت نکرده باشند حداقل اشتباه نابخشودنی کردند که تیم به این مشکلات افتاده است اما هنوز امید هست اگر هشیار باشیم. نگذاریم هوچی‌گری چند بازیکن کار دست این تیم دهد. نگذاریم دلالیزم که هدفش سقوط برانکو پرسپولیس است تیم را به ورطه سقوط برساند. برانکو کاری را دارد می‌کند که پیشینیانش چون استانکو انجام دادند. بازیکنی که دلش با تیم نیست باید برود.

بازیکنی که در این شرایط تیم را معطل خویش می‌کند باید برود حتی اگر به قیمت یک نیم‌فصل و یا یک فصل ناکامی باشد. تیم از مهره‌های خوب بی‌بهره نیست. تیم از جوانان خوبی بهره می‌گیرند که تشنه بازی با پیراهن سرخ هستند. به برانکو کمک کنیم و او را حمایت کنیم تا تیم بتواند به جوانانش و وفادارانش اعتماد کند. بگذاریم تیم بدون دلالیزم و پول‌های هنگفت نفس بکشد. نشان باید بدهیم پرسپولیس تیمی متفاوت است و این بحران‌ها نابودش نمی‌کنند . به برانکو اعتماد کنیم، او درست عمل می‌کند؛ این درس تاریخ است. هیولای فساد علاقمند نیست تیمی که در نقل و انتقال شرکت نمی‌کند موفق باشد پس با آنها همدست نشویم. امسال می‌تواند سال بزرگی برای تیمی باشد که اصالت دارد و یک تیم اصیل تماشاچی فهیم می‌خواهد. این بزرگ‌ترین درس طرفداران پرسپولیس امسال خواهد بود.

۱۹۰ ۱۸  
آی اسپورت
2018-06-04 16:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۸ نظر
علی
دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۴۶
بازیکنی که قصد رفتن دارد، طبیعتا پول می خواهد..
سوال اینست؟
بر فرض بسته ماندن پنجره نقل و انتقلات، چرا حساب بانکی پرسپولیس صفر شده که قادر به تمدید با بازیکنان مورد نظر خود نیست؟
منابع تیم کیسه که هر دو متعلق به وزارت ورزش هستند کجاست؟
***
دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۴۹
الان تنها پرسپولیس باید برای هوادارا مهم باشه روسیاهی هم می مونه واسه اون بازیکنانی که دم از معرفت میزدن
حمید
دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۰۱
جدا از همه مسائل شانسی که پرسپولیس داره اینه که در همچین مقطع حساسی یه مربی مثل برانکو بالا سره تیمه.
علی پرسپولیسی
دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۰۲
"امسال می‌تواند سال بزرگی برای تیمی باشد که اصالت دارد و یک تیم اصیل تماشاچی فهیم می‌خواهد."
عالی بود آقای عاطف خصوصا این جملتون که اندازه ۲ فصل حرف توش بود .
هیچوقت مثل امسال تشنه شروع لیگ نبودم . یه ایمان و عشق عجیبی به تیم‌ پیدا کردم . هیچ چیزی جز پرسپولیسو نمیبینم حتی خرجای سوپر میلیاردی رقبا اصلا برام مهم نیست . فقط منتظر شروع دوست داشتنی ترین پرسپولیس لیگ برترم . مطمئنم امسال بهترین و شیرین ترین سالمون میشه .
امید از تفت
دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۲۱
دقیقاً من هم همین احساس را دارم. امسال بهترین سال پرسپولیس خواهد شد.
!!!
دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۴۱
با حرف علی موافقم؛ امسال باز میشه انسجام و همدلیِ بعد از فوت مرحوم نوروزی رو توی تیم ایجاد کرد
امید از تفت
دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۰۸
دقیقاً همینطوره. کاملاً مطلب بجا و درستی بود. من مطمئنم اگر هواداران مثل گذشته و مثل فصل اولی که برانکو اومده بود حمایت کنند این تیم بهتر از فصل قبل نیتجه خواهد گرفت و بهتر و شورانگیزتر از فصل اول هم بازی خواهد کرد. فقط حمایت. واقعاً آدم خیلی باید ناسپاس و نادان باشه تا از تیم خودش به بهانه ستاره های کاغذی و اینستاگرامی حمایت نکنه
رضا
دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۲۰
واقعازیباگفتی
پرسپولیس بایدثابت کندکه وابسته به بازیکن بی غیرت وپولکی ودلالهای نامردنیست
پرسپولیس مردمی بوده وهست وفقط طرفدارانش پشتیبانش بودندوهستند
امسال رابدون بی غیرتهاودلالهاطی میکنیم ومثل کوه پشت سرتیممون ومربی مون هستیم واسیرجوسازی های دلالهای آشغال نمیشویم
ماامسال بیشترازهرسال دیگروباصدای بلندترتیممون وجوانهای لایقمون راتشویق میکنیم واصلابه قهرمانی فکرنمیکنیم وثابت میکنیم مثل یک مردایستاده ایم
رضا
دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۲۰
واقعازیباگفتی
پرسپولیس بایدثابت کندکه وابسته به بازیکن بی غیرت وپولکی ودلالهای نامردنیست
پرسپولیس مردمی بوده وهست وفقط طرفدارانش پشتیبانش بودندوهستند
امسال رابدون بی غیرتهاودلالهاطی میکنیم ومثل کوه پشت سرتیممون ومربی مون هستیم واسیرجوسازی های دلالهای آشغال نمیشویم
ماامسال بیشترازهرسال دیگروباصدای بلندترتیممون وجوانهای لایقمون راتشویق میکنیم واصلابه قهرمانی فکرنمیکنیم وثابت میکنیم مثل یک مردایستاده ایم
Mn
دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۲۱
کاملا با شما موافق هستیم بازیکنی که در این شرایط به فکرش میرسه که تیمش را ترک کنه بهتر هست بره اینجور بازیکنها مثل فرزندانی هستند که با اولین گرفتاری که برای خانواده پیش میاد فقط و فقط به فکر آسایش خود هستند و نهایت بی معرفتی را در حق خانواده انجام میدن بالاخره زمانی پشت پرده ترک تیم توسط این افراد مشخص میشه هرچند هم اکنون هم مشخصه اینها افراد نزدیک به فردی هستن که همه میشناسند و چون نمیتونه در پرسپولیس باشه بهترین روش برای زمین زدن پرسپولیس جداکردن بازیکنهای کلیدی تیم هست فقط بایدبه این افراد گفت مولانا چه زیبا فرمودند:
مدعی خواست که از بیخ کند ریشه ما غافل از آنکه خدا هست در اندیشه ما ...
آرش6
دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۲۹
امسال شاید نذارند قهرمان بشه -با کمک داورها - ولی امسال پایه یک تیم عالی تا 4سال بعد ریخته میشه

به شرط اینکه جوانها حفظ بشند امثال طاهر خانی و عباسیان

به شرطی که ما تماشاگرا درس بگیریم و هر خری رو گنده نکنیم

درس بگیریم از طارمی و مسلمان و رضاییان و احمد زاده

درس بگیریم که امثال ربیع خواه و انصاری بازیکن هستند

یاد بگیریم هیچ نامی بزرگتر از پرسپولیس نیست
jabi
سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۱۱
لایک
۳
&
دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۴۹
وقتی برانکو خیلی راحت میتونست به بهانه محرومیت از نقل و انتقالات بذاره بره ولی موند واسه جنگیدن رفتن بازیکنان بی غیرت و بی معرفت مهم نیست؛ امسال هواداران باید بیشتر از قبل کنار برانکو و تیم باشن. مردی که میتونست با خاطرات خوش بذاره و بره داره واسه جنگیدن اماده میشه این وسط نقش هوادارا خیلی مهمه.
ساشا
سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۱۸
براوو، خوب گفتی داداش ، جوهر آدم در سختی مشخص میشه وگرنه تو شادی اینان مگسانند به دوره شیرینی!!!!!!!!!!
ابیدل
سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷، ۰۹:۲۶
بله عبده
۵
علی
سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۳۴
لطفا نظرات کیسه کشا رو منتشر نکنید همشون بی جنبن
۴
jabi
سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۰۸
دست مریزاد آقای عاطف.عالی بود. این متن رو باید چاپ کنن و بفرست دست تک تک هوادارا و بازیکنا. تا بدونن این پرسپولیس رو دوش یه بازیکن به اینجا نرسیده. زنده باد پرسپولیس
۵
لنگی سوزی
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۰۶:۱۶
تاازه میخوایم یکم‌عشق کنیم خخخ هنو اولشه
اینا برن ببینیم‌ برانکو میخواد چیکار‌کنه خخخ فراریش میدن همین لنگیا خخخ اینا به علی دایی اسطورشون رحم نکردن بعد میخوان به برانکو رحم کنن؟ خخخخخ دوتا بازی ببازه سومیش گود بای پارتی میگیرن خخخ لیدرا هم که با مسلمان رفیق ،چه شود امسال لنگ
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر