فهرست
محرومیت و محرومیت: مسعودی که نمی‌شناسیم
محرومیت و محرومیت: مسعودی که نمی‌شناسیم

محرومیت و محرومیت: مسعودی که نمی‌شناسیم

آی‌اسپورت- یک عمر آرامش و چند ماه جنجال به اندازه یک عمر. تصویر امروز مسعود شجاعی، برای اهالی فوتبال ایران آشنا نیست. مسعود در اولین سال‌های چهره‌شدن، یک  فوتبالیست کاملا آرام و بی‌هیاهو بود. نیمکت‌نشین تیم برانکو در جام جهانی، مدتی بعد به فوتبال امارات رفت تا با دریبل‌هایش، هواداران فوتبال در این کشور را به وجد بیاورد. زندگی او در امارات نیز کاملا به دور از حاشیه بود. شجاعی به عنوان دومین ایرانی تاریخ، به لالیگا پیوست و برای چند سال با لباس اوساسونا به میدان رفت. حتی لالیگایی‎شدن، خلق و خوی این بازیکن را تغییر نداد. او زیر شدیدترین فشارها بعد از حذف از جام ملت‌های 2011، سکوت کرد و با هیاهو، سرشاخ نشد.

کاپیتان سابق تیم ملی اما حالا روزگار کاملا متفاوتی دارد. مسعود چند ماه بعد از انجام یک مسابقه خاص، دوباره مجوز حضوردر تیم ملی را به دست آورد اما این بار کی‌روش حاضر به دعوت از این بازیکن نشد. بین او و سرمربی پرتغالی، اتفاقاتی افتاده بود که مسیر بازگشت را برای شجاعی مسدود می‌کرد. این اولین محرومیت مسعود بود و محرومیت دوم در فوتبال یونان اتفاق افتاد. درگیری با یکی از هم‌تیمی‌ها، موجب شد ستاره ایرانی از سوی باشگاه به مدت یک ماه محروم شود. ماجرایی که در همه سال‌های گذشته هرگز برای شجاعی به وجود نیامده بود.

مسعود شجاعی، عجیب‌ترین ماه‌های دوران ورزشی‌اش را سپری می‌کند. ظاهرا او تصمیم گرفته آرامش همه سال‌های قبل را با یک طوفان کوتاه‌مدت تلافی کند. طوفانی که هر روز تصورات قبلی از این بازیکن را تغییر می‌دهد.

۱۱ ۸  
آی اسپورت
2017-11-22 18:47:00
نظر دهید

۸ نظر
شاهین
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۵۱
این درگیری نتیجه فشارهای روانی ساندیس خورای مجازی بود و ستمی که کیروش جون به ایشان کرد و حذفش کرد و شما کیروشی پورها ایستادین و سکوت کردین...
امیدوارم روزی شرف به این کشور و اهالی آن برگردد
پرسپولیس واقعی
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۵۵
پس فکر میکردیم فشار روحی این چند ماهه همینطوری میگذره؟!
بخدا قسم او گرفتار همان مشکلی شده که سید مهدی رحمتی بعد از کناره گیری اش از تیم ملی دچارش شده بود.
بازیکنان مشهور مخصوصا اواخر دوران ورزشی ، شمایلی از قدرت و استحکام را نشان می دهند اما بعد از گذشت آن دوران سخت ، مثل یک آدم برفی آب می شوند یا مثل یک مجسمه ی شنی فرو می ریزند.

البته منظور من این نیست که مسعود مقصر است اما ورزش هم مثل زندگی همیشه بر وفق مراد نیست
مهرداد
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۵۳
مسعود شجاعی باید در تیم پیشکسوتان ایران بازی کنه

البته قبول دارم که برخورد خوبی در تیم ملی با اون نشد ولی با حضورش در جام جهانی با این سن و سال آینده ی یه بازیکن جوون رو میتونه از بین ببره

چون دیدم بعضیا توی شبکه های مجازی برای حضور مسعود برهان تراشی میکنن: همیشه استثناهایی چون بوفون و توتی و زیدان بوده اند ولی مقایسه این فوق ستاره ها با مسعود شجاعی مسخره است
Ava_86
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶، ۲۳:۵۰
باشگاه پانونیوس تو یه اطلاعیه بلند بالا ماجرادرگیری تکذیب کرد جالبه اولین بار سایت نود این خبرکار کرده!
۴
ميلاد
پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶، ۰۰:۵۳
باشگاه پانانيونيس هرگونه درگيري و محروميت مسعود رو رد كرده. معلوم نيست چه كسي اين خبر ها رو پخش ميكنه. خيلي سايتها و مثلا خبرنگارها بدون توجه به صحت يك خبر فقط منتشر ميكنند. اين فقط فوتبال ما نيست كه اماتور اداره ميشه خبرنگاري هم در ايران خيلي وقتها در اندازه اماتورم نيست.
۴
ویلی
پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶، ۰۴:۵۲
پول قطرو رها کرد با قرارداد ارزون رفت یونان تیم ملیو داشته باشه بنده خدا اولین ایرانی میشد که سه جام جهانی بازی کرده در یکقدمی خلق چنین رکورد و دستاورد بزرگی به دلایل قرون وسطایی محروم شده مشخصه چقدر فشار روحی بهش میاد دیگه انگیزه بازی واسش نمونده
۷
آرش
پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶، ۰۵:۵۶
گویا همش زواید یک مخ ضایع بوده و باشگاه پانیونیوس کلا تکذیب کرده، فکر کنم کسی که این شایعه رو پخش کرده مغزش رو یک ماه محروم کرده.
۵
یک دوست
پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۵۸
به نقل از کانال تلگرام مهدی رستم‌پور:
«ماجراهای ۹۰ و مسعود شجاعی»
بدون هیچ منبعی، می‌نویسند مسعود شجاعی با هم‌تیمی‌ خود درگیر شده، بلافاصله بقیه سایت‌ها کپی می‌کنند.
چنانچه در پست قبلی خواندید، پانیونیوس رسماً {اخبار منتشر شده در ایران} را تکذیب کرده.
البته ۹۰ بهتر از همه می‌داند، زد و خورد، دورترین اتفاق به شخصیت شجاعی است. برنامه‌‌ای که گل‌های مسعود را نشان نمی‌دهد اما "خبر دروغ" درگیری را منتشر می‌کند.
در خبر رسانه‌های یونانی، جریمه نقدی هم فقط برای ونجلیس است، نه مسعود.
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر