فهرست
جذاب اما پر از ضعف
جذاب اما پر از ضعف

جذاب اما پر از ضعف

آی‌اسپورت- دربی شمال لندن چرخ فلک جذابیت و درام بود. تاتنهام دو گل جلو افتاد اما آرسنال می‌توانست برنده بازی باشد اما در نهایت دو تیم به تساوی رضایت دادند. آرسنال هر چقدر در نیمه دوم خوب بود، در نیمه اول بد بازی کرد و تاتنهام که در نیمه اول تیم اونای امری را با دردسرهای زیادی مواجه کرد، در نیمه دوم به بازی آویزان بود.
 
شاید درست نباشد که به نقاط ضعف به اندازه نقاط قوت پرداخته شود اما واقعیت این است که هر دو تیم به همین دلایل در رقابت برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ در این فصل کم می‌آورند. هر دو زیبا و جذاب بازی می‌کنند اما نمی‌توانند برندگان خوبی باشند. 
 
تصور می‌شد تاتنهام می‌تواند در مسیر منچسترستی و لیورپول قرار بگیرد اما سخت است باور کنیم موریسیو پوچتینو آنطور تیمش را تقویت کرده که بتواند فاصله‌اش با دو مدعی اصلی لیگ برتر را کم کند. خط حمله آرسنال ترسناک شده حالا که نیکلا پپه پشت سر الکساندر لاکازت و پیر امریک اوبامیانگ ابعاد جدیدی به آن بخشیده اما مشکلات آشنای دفاعی با آمدن داوید لوییز بدتر شده است. برند لنو، دروازه‌بان آرسنال گل اول را در یک سینی به کریستین اریکسن تقدیم کرد و بعد یک خطای کودکانه از گرانیت ژاکا یک پنالتی احمقانه به تاتنهام داد و شما به هیچ چیز نمی‌رسید وقتی عادت به انجام چنین اشتباهات بزرگی دارید. تصور می‌شد ژاکا بعد از گرفتن بازوبند با پختگی بیشتری بازی کند اما شواهد زیادی برای این ادعا وجود ندارد با خطایی که روی هئونگ مین سون انجام داد. 
 
 اما لاکازت قبل از پایان نیمه اول امید را به آرسنال برگرداند و ماتئو گوندوزی در نیمه دوم با بازی پرانرژی و پرانگیزه‌اش مبارزه را هیجان بخشید و به بازگشت تیم کمک کرد تا با وجود چند رقیب از دو تیم، بهترین بازیکن میدان شود. فصل قبل که آرسنال، تاتنهام را شکست داد یک کلیپ به یادماندنی منتشر شد که گوندوزی به شیشه ماشین تکیه داده بود و با هوادارانی که بیرون زمین منتظر بودند، جشن گرفت. این بار گوندوزی در زمین درخشید، وجب به وجب میانه میدان را تحت سیطره داشت و با یک پاس عمقی عالی به اوبامیانگ زمینه گل تساوی دقیقه ۷۱ او را فراهم کرد. این گل پایان بازی را مهیج کرد اما هیچ‌کدام از دو تیم نتوانستند کار را تمام کنند چون مثل ما که بازی را تماشا می‌کردیم، خسته شده بودند. 
 
هنوز خیلی زود است که سلطان دربی شمال لندن را معرفی کنیم بعد از این بازی پرفراز و نشیب. لنو با وجود اشتباه روی گل اول، واکنش‌های خوبی نشان داد. کین در ۱۲ بازی مقابل آرسنال ۱۰ گل زده هرچند در نیمه دوم مثل سون کم‌فروغ بود. در پایان تساوی نتیجه عادلانه‌ای بود اما شاید فقط این را تأکید کند که این دو تیم برای رسیدن به سهمیه لیگ قهرمانان می‌جنگند نه جوایز بزرگتر و وسوسه‌انگیزتر. 
 
منبع: دیلی میرر
 
 
۵    
آی اسپورت
2019-09-05 00:01:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر