فهرست
دفاع فدراسیون از قرارداد با آدیداس؛ میهن پرستانه!‌
دفاع فدراسیون از قرارداد با آدیداس؛ میهن پرستانه!‌

دفاع فدراسیون از قرارداد با آدیداس؛ میهن پرستانه!‌

آی ‌اسپورت- این روزها قرارداد فدراسیون فوتبال با کمپانی آدیداس برای تهیه پیراهن‌های تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه بسیار سوال برانگیز شده است. انتقادات زیادی از این قرارداد می‌شود و برخی معتقدند این قرارداد یک لکه ننگ در فدراسیون است. فدراسیونی‌ها اما دقایقی پیش بیانیه‌ای در این باره صادر کردند و توضیحات بیشتری درباره جزئیات آن دادند. متن اطلاعیه به شرح زیر که در سایت فدراسیون منتشر شده را در زیر می‌خوانید. 

«فدراسیون فوتبال ایران در ابتدای امر اقدام به عقد تفاهم نامه ۴ ساله اسپانسری با آدیداس کرد که متاسفانه دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب عرضه کنندگان پوشاک خارجی در ایران به شماره ۶۰/۱۲۹۲۷۶  مورخ ۱۳۹۵/۶/۱۷ وزارت صنعت ، معدن و تجارت مانع از اجرایی شدن این قرارداد اسپانسری شده است. لذا تنها راه چاره جهت استفاده از لباس‌های با کیفیت و با تکنولوژی کلیماکول آدیداس در جام جهانی همانطور که به هواداران شریف تیم ملی ایران از مدت‌ها قبل وعده داده شده بود انعقاد قرارداد تجاری خرید البسه با تخفیف ۷۰ درصد بوده است که بسیاری از کشورهای دنیا مانند الجزایر ، مصر ، بوسنی ، ولز و .... نیز چنین قرارداد تجاری مشابهی را با آدیداس دارند .

این قرارداد تجاری یک‌ساله است و از نکات حائز اهمیت این قرارداد یک‌ساله می‌توان به دریافت ۱۵ درصد به عنوان «رویالتی»(درصد حق فروش پیراهن تیم ملی در سراسر جهان ) اشاره کرد که در تفاهم نامه اسپانسری ۴ ساله نبوده است، از این ناحیه هر لباسی که آدیداس به فروش می‌رساند ۱۵% بابت آن به فدراسیون فوتبال ایران پرداخت می‌کند که انتظار فدراسیون از این بند قرارداد یک و نیم میلیون یورو درآمد پیش بینی می‌شود.

فدراسیون فوتبال با توجه به محدودیت‌ها و انتظارات تماشاگران فهیم ایرانی، بهترین انتخاب را کرده تا با یکی از بهترین برند‌های البسه ورزشی در جام جهانی حاضر شود. فدراسیون فوتبال این انتخاب را نه تنها بی‌شرمانه نمی داند بلکه آن را تلاش در راستای حرکتی میهن پرستانه تلقی می‌کند.»

  ۱  
آی اسپورت
2017-12-25 17:29:00
نظر دهید

۱ نظر
MoHaMmAd
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۲۱
یه جوری با افتخار می‌گن «کلیما کول» که انگار هیچ مسئولی خبر نداره الان آدیداس برا لباسا از تکنولوژی‌های «CLIMACHILL» در درجه اول و شاید هم از «CLIMALITE» استفاده کنه...
«adizero» و «climacool» عملا جزو تکنولوژی‌های از رده خارجِ آدیداس محسوب می‌شن که فدراسیون‌نشین‌ها با فخر اعلام می‌کنن لباسای تیم‌ملی قراره بهش مجهز بشه!!!
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر