فهرست
دردسر یک موضع‌گیری؛ شورش با رمز منشا
دردسر یک موضع‌گیری؛ شورش با رمز منشا

دردسر یک موضع‌گیری؛ شورش با رمز منشا

آی اسپورت - مهاجم نیجریه‌ای استقلال ۴۸ ساعت پس از حمله ناگهانی به دو، سه هوادار فوتبال که وضعیت بدی را برای او در لحظه سوار شدن به اتوبوس استقلال قبل از بازی مقابل فولاد ایجاد کرده بودند، محروم شد. مدت زمان محکومیت او البته روشن نیست و قید تا اطلاع ثانوی را پای خود دارد؛ کمی بعد خبرگزاری تسنیم گفت‌و‌گویی را از تورک، قاضی مشهور دادگستری و رییس کمیته اخلاق منتشر کرد که در آن اعلام شده بود گادوین منشا از بازی‌های آسیایی استقلال هم محروم است؛ اظهار نظری که مثل یک گالن بنزین، آتش احساسات استقلالی‌ها را شعله‌ور کرد. اما همانطور که پیش‌بینی می‌شد این اظهار نظر بلافاصله تصحیح شد و تورک در گفت‌وگویی جدید با باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرد که این محرومیت شامل مسابقات آسیایی نخواهد شد و منشا با قید تا اطلاع ثانوی، به محض بازگشت به ایران باید در کمیته اخلاق حاضر شود و درباره آنچه در اهواز انجام داده، توضیح بدهد. اما با وجود توضیح بعدی، سبو بشکسته بود؛ هواداران استقلال در شبکه‌های اجتماعی دست به کار شده و به دنبال نشانه‌هایی برای اثبات تبعیض بین دو تیم آبی و قرمز، سندهایی را از واکنش کمیته انضباطی و اخلاق پس از بازی جنجالی پرسپولیس و سایپا رو می‌کردند. به عقیده آنها، همانطور که رفتار کمیته انضباطی و اخلاق مماشات در مقابل درگیری‌های پس از بازی سایپا- پرسپولیس به دلیل حضور قرمزها در مسابقات آسیایی بود، این بار هم باید با منشا با همین سیاست رفتار می‌شد.

تحلیل‌های آنها به اینجا می‌رسد که با توجه به اوج‌گیری مجدد استقلال در رقابت‌های لیگ، فدراسیون فوتبال(دستگاه اداره کننده فوتبال و ورزش در ایران) به دنبال ضربه زدن به این باشگاه است؛ این همان تحلیلی است که امیرحسین فتحی، مدیر عامل باشگاه استقلال نیز در گفت‌و‌گوی شبانه‌اش به نوعی آن را تایید کرده است. البته شاید تا لحظه موضوع محرومیت منشا از آسیا، کسی شک نداشت که ستاره نیجریه‌ای استقلال بابت آنچه که در اهواز انجام داده، مورد تنبیه قرار خواهد گرفت؛ اگرچه موضوع دیگری نیز در این بین وجود دارد و آن،  عدم حضور ماموران انتظامی برای جلوگیری از رخ به رخ شدن بازیکنان فوتبال و هواداران عادی است که ممکن است تحت تاثیر احساسات در مواجهه با ستاره‌های فوتبال، دست به کارهای ناشایست هم بزنند.

آن چیزی که مسلم است، منشا به دلیلی در این صحنه عصبانی شده و واکنش تندی نشان داده که اگرچه این واکنش غیر قابل دفاع است، اما در عین حال می‌شود این نکته را هم برجسته که آیا بازیکنان در سایر نقاط دنیا هم در چنین موقعیتی قرار می‌گیرند؟ گادوین منشا در حال حاضر همراه با استقلال اولین جلسه تمرینی خود را در قطر انجام می‌دهد تا با آبی‌پوشان یک مسابقه حساس را برابر الدحیل برگزار کند؛ تیمی که منشا خاطرات خوبی از آن دارد و یک گل تماشایی و خاطره‌انگیز با پیراهن پرسپولیس برابر آنها به ثمر رسانده است. آبی‌ها که خود را آماده فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا می‌کنند، بعد از پیروزی مقابل فولاد باید با نهایت تمرکز خود را آماده سه ماه سخت در فوتبال ایران کنند تا از آزمون‌های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا موفق بیرون بیایند؛ البته بلوای فعلی که بخشی از آن به رفتار دوگانه مراجع تصمیم‌گیری در فوتبال ایران برمی‌گردد، تاثیری در کار آنها نخواهد داشت. در حالیکه شدت رقابت در لیگ برتر فوتبال ایران و عطش پنج تیم برای کسب قهرمانی، عامل دیگری برای به وجود آمدن فضای فعلی است؛ چه بهتر که برای آرامش و سلامت روانی فوتبال ایران همه ارکان تشکیل دهنده آن خوددارتر، آگاه‌تر، عادل‌تر و باانصاف‌تر باشند.

ورزش سه

۱۹ ۱۸  
آی اسپورت
2019-03-03 02:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۸ نظر
محمد
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۲:۱۹
خیلی با حاله پزمان راهبر با باند کیروشی پور دست به یکی کردند تا منشارو نجات بدندوماله بکشند
حمید پرسپولیسی
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۲:۳۹
امیرحسین فتحی:آقای تاج همیشه به استقلال نگاه ملی داشته است و هر وقت مشکلی داشتیم او با دید ملی به ما نگاه کرده است. توقع دارم به کمیته‌های زیر مجموعه اش دستور دهد که با دید ملی برخورد کنند.


کیسه کشا تا دیروز عر میزدن که مسابقات باشگاهی ربطی به نگاه ملی و اینجور چیزا نداره حالا مدیرعاملشون علنا داره اعتراف میکنه که تاج نگاه ملی به کیسه داره و باید کل فدراسیون را مجبور کنه تا به کیسه نگاه ملی داشته باشن

برای پرسپولیس یه بازیشو در مدارس نشون دادن اونم به درخواست خود دانش آموزها اما محمد تقوی حرومزاده زر زر میکرد که چرا با اینکار به پرسپولیس نگاه ملی کردن نباید به باشگاهها نگاه ملی بشه حالا خودشون ادعا میکنن که باید به تیمشون نگاه ملی بشه!
دیگه کثیفتر از کیسه کش جماعت وجود نداره
//
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۹:۵۳
بحث همینه کیسه کشا افتادن تو چاهی که خودشون کَنده بودن. امسال جرات ندارن نفس بکشن و بگن بازی های کیسه ملیه خخخخ
من حمیدم یک مفعول
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۷:۱۳
سلام بچه ها من حمیدم
اگه تو خیابون از پشت بهم انگولی کنید تازه خوشمم میاد
نمی دونم منشا چرا خوشش نیومده ولی من که خیلی دوست دارم یکی از پشت منو انگولی بده!!!
۲
پرفسور دلالویچ
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۳:۴۰
باند رسانه ایی لنگیپور اول فشار رو میاره، به هدفش میرسه و تمکز سرور همبشگی لنگ رو بهم میریزه و وقتی مطمئن شد که ماموریتش تکمیل شده ب یکباره ژست لیبرالیسم میگیره یعنی یه دور لنگرالیسم و دلالیسم تا این مقوله. فاحشگی رسانه های فوتبالیه ایران به سرردگی عادل لنگیپور روی تن فروشان رو سفید کردن.
غرنويس
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۴:۴۹
واکنش تند منشأ غریزی بود و هر کسی ممکن بود انجام بده اما خب باید تاوانش رو هم بپردازه وگرنه اگر از تنبیه و محرومیت می ترسید که باید سرش رو می انداخت پایین و نجیبانه میرفت پی کارش ! قراری هم نیست تنبیه و عدم تنبیه دیگران از جمله پرسپولیسی ها در تنبیه و یا بخشش منشأ تاثیر بذاره و اگر بذاره باید شک کرد .
امید از تفت
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۶:۱۲
خانزاده 9 ماه محروم شد که سه ماه اون در استیناف بخشیده شد. حرکت منشا بسیار بدتر از خانزاده بود و حتی احتمال آسیب جدی با نقص عضو هوادار هم وجود داشت. حداقل حداقل انتظار ما این است که منشا شش ماه محروم شود. این یه چیز حداقلی است و اگر این اتفاق نیفتد مصداق بارز تبعیض است. ولی متأسفانه هرکی صداش را بالاتر ببره سود بیشتری میکنه و احتمالاً قضیه منشا ماست مالی میشه.
مسعود احسانی
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۸:۵۰
بیچاره خانزاده و صادقیان
امان از دست کیروشی پور و باند کثیف پژمان راهبر
حميد لنگي
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۹:۰۷
حميد پرسپوليسي كس ننت
۹
وحید بارساپولیسی
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۹:۴۹
خانزاده درگیری لفظی با هوادار : 9 ماه محرومیت..... کیسه کش فقط بدون هرچی بگی تو شرف و بی شرفی امتحان میشه سخنت ... یا سکوت یا بیا تو آزمون شرف ..
...
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۹:۵۱
کیسه کش جماعت و منطق دوتا خط موازی هستن وقتی پای خودشون وسط باشه هیچی جالیشون نیست. مترجم برانکو رو از بازی های اسیایی محروم کردن اونوقت کیسه با اعمال نفوذ شک نکنید با یکی دو جلسه محرومیت همه چی رو حل میکنه
هومن
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۱:۲۰
واقعا فکر میکنید این پولی که میبرید سر سفره زن و بچهتون حلال هست؟؟؟ بترسید از روزی که باید تاوان بدهید و ده برابر این پول ها را خرج دوا دکتر کنید.
آخه قلم به مزد!!چه فرقی داره حرکت منشا با حرکت محمد رضا خانزاده!!!خانزاده فحش داد ولی منشا با مشت زد تو سر و کله طرف.این که بدتره!!!خانزاده 9 ماه محروم شد!!ولی قلم به مزذان ورزش سه به سرکردگی پژمان راهبر به فکر نجات منشا هستند!!خچالت هم خوبه!!
پام صادقیان با هل دادن داور شش ماه محروم،انگشت بازی ممد نصرتی و شیث محرومیت سالیانه و شش ماهبعد انگشت بازی صیاد منش دو جلسه،الان هم میخوان کار منشا را ماست مالی کنند
لعنت به تیم حکومتی کیسه!!!!
۹
آرش
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۱:۵۰
اصلا کاری نداریم که حرکت طرفدار یا توطئه گر یا هر چی که دوست دارید اسمشو بزارید درست بوده یا نه، کاری نداریم که کار منشا درست بوده یه نه، اینکه از شب قبل و از تهران برنامه ریزی شده یا نه و اینکه این کار، توطئه انگلیس و سیا بوده یا عوامل خودسر بطور خودجوش همچین حرکتی کردن رو هم بررسی نمیکنیم. این موارد در جای دیگه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.سوال من اینه که چرا باید طرفدارها تا این حد به بازیکنها قبل یا بعد از مسابقه نزدیک بشن که امنیتشون به خطر بیفته؟ مگه شورای تامین یا هر نهاد دیگه، وظیفه اش تامین امنیت نیست؟ مگه نباید از طرفداران و بازیکنان و کلیه کسانیکه زحمت میکشن مراقبت و محافظت کنه؟ چرا در این بین به کوتاهی این نهاد در حفظ آرامش و امنیت دو تیم و طرفداران اشاره نمیشه؟ یه جوری مسائل مطرح شده انگار نه انگار که دو تا تیم لیگ برتری با هم مسابقه دادن. وقتی ادعای فوتبال حرفه ای میکنیم باید به این چیزها هم توجه داشتَ
۳
داریوش
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۴:۱۸
جالبش اینه که مافیای سرخ وقتی میبینه هر روز گند اختلاس هدایتی و پول حروم خوردن پرسپولیسی ها در میاد، برای اینکه این اخبار رو به حاشیه ببرند یه داستانی مثل دعوای منشا یا سرعت ماشین مجیدی رو
۷ ۱
###
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۶:۱۳
واقعا بحث کردن با کیسه کشا وقت تلف کردنه نکنه تست الکل مجیدی هم کار پرسپولیسیا بوده؟ جالبه برام شماها چطور موجوداتی هستین که شخصیت خودتون رو زیرسوال میبرین؟
۱
هادی نوروزی
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۴:۴۰
منشا یک ثانیه محروم بشه باید هوادارا فدراسیون رو روی سرشون خراب کنند..وحشی بازی لنگیا باسایپا راحت ماستمالی شد ولی دفاع منشا دربرابر یک جونور کثیف که موهاشو کشید شامل محرومیت شد
۷ ۱
شبنم مغرور
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۶:۱۳
حالا بذار جاهای دیگه ای که خراب کردین درست بشه بعد برید سر فدراسیونی که فقط مونده کارمندانش بیان واسه کیسه گل بزنن سلیطه ها
۱
اشکان۴
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۷:۱۱
test
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر