فهرست
حاج صفی جانشین شجاعی در ترکیب اصلی/کی روش با دو مدافع چپ و دو مدافع راست مقابل نیجریه؟
حاج صفی جانشین شجاعی در ترکیب اصلی/کی روش با دو مدافع چپ و دو مدافع راست مقابل نیجریه؟

حاج صفی جانشین شجاعی در ترکیب اصلی/کی روش با دو مدافع چپ و دو مدافع راست مقابل نیجریه؟

آی اسپورت – دیروز تیم ملی آخرین بازی تدارکتی اش قبل از ورود به جام جهانی  را در برزیل و  مقابل ترینیداد و توباگو انجام داد که ترکیب تیم ایراندر این مسابقه یکی دو شگفتی داشت.به غیر از حضور علیرضا حقیقی در ترکیب اصلی  و مبهم تر شدن معمای دروازه بان اصلی در دیدار با نیجریه نیمکت نشین کردن مسعود شجاعی و بازی دادن به احسان حاج صفی در بال چپ عجیب و جالب به نظر می رسید.
حاج صفی که در دیدار با آنگولا خوب کار کرده و پاس گل زیبایی به انصاری فرد داده بود در این بازی از ابتدا در ترکیب قرار گرفت تا این احتمال به وجود بیاید که کی روش قصد دارد از دو مدافع چپ و دو مدافع راست در ترکیب اصلی بازی با نیجریه و احتمالا آرژانتین استفاده کند.
دیروز جلوتر از منتظری به عنوان مدافع راست،خسرو حیدری در بال راست بازی کرد  و در سمت مقابل حاج صفی کمی جلوتر از پولادی به میدان رفت تا در تیم ایران 9 مدافع حضور داشته باشند( با احتساب خصویات کاملا تدافعی آندو و نکونام) و دژاگه و گوچی تنها چهره های تهاجمی تیم به حساب بیایند که آنها هم حالت جنگندگی خاص خودشان را دارند و برای دفاع به عقب می آیند.
به هر حال با توجه به اتخاذ تدابیر دفاعی از سوی کی روش هیچ بعید نیست حاج صفی جای شجاعی را در ترکیب اصلی بگیرد و ترکیب تیم ملی مقابل نیجریه همان ترکیبی باشد که از ابتدا به مصاف ترینیداد و توباگو رفت.
مطمئنا در این ترکیب خسرو حیدری و حاج صفی که البته در پایه گذاری حملات از دو جناح می توانند موثر باشند به خاطر سابقه بازی در دفاع چپ باشگاه  شان و تیم ملی  می توانند در فاز دفاع کمک حال مدافعان چپ و راست تیم باشند و بعضا جای خالی آنها را هم پوشش دهند.بدین ترتیب لایه های دفاعی تیم ملی قطور تر خواهد شد و کی روش کانال های کناری را هم کامل می بندد تا راه نفوذ برای تیم های رقیب و  مهاجمان خطرناک شان بسته شود.
  ۲  
آی اسپورت
2014-06-09 12:42:54
نظر دهید
۲ نظر
mr.masoud
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۴۸
ترکیب باحالیه. دفاعی و ضد حمله...
پدرام
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۳۲
اتفاقا ترکیب قشنگیه...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر