فهرست
استفاده از دوربین روی خط در جام جهانی برزیل قطعی شد
استفاده از دوربین روی خط در جام جهانی برزیل قطعی شد

استفاده از دوربین روی خط در جام جهانی برزیل قطعی شد

آی اسپورت - امروز فیفا تکنولوزی دوربین روی خط را در ورزشگاه ماراکانا که به Goal control معروف شده است را آزمایش کرد . این تکنولوژی برای اولین بار در جام های جهانی استفاده می شود و بدین ترتیب به داستان اشتباهات تاریخی مرگبار داوری خاتمه داده می شود.

آخرین اشتباه داوری فاحش مربوط می شود به جام جهانی قبلی و بازی انگلستان و آلمان که توپ لمپارد کاملا از خط عبور کرده بود اما کمک داور بازی ، گل سالم این بازیکن را مردود اعلام کرد.

اگر بخواهیم به اشتباهات مشابه در جام های جهانی اشاره کنیم ؛ می توانیم گل سالم میچل به برزیل در جام جهانی مکزیک ( برزیل 1 اسپانیا 0 ) و بازی فینال جام جهانی 66 انگلستان بین آلمان و انگلیس اشاره کنیم.

امروز اریک هولزمولر از مقامات بلند پایه فیفا اعلام کرد که غیر ممکن است داور و حتی بینندگان تلویزیونی در نگاه اول بتوانند گل شدن توپ های مشکوک را تشخیص بدهند و نیاز به ورود تکنولوژی برای حل این مشکل الزامی بود . تا بدین لحظه 2400 تست را انجام داده ایم و نتیجه همه تستها مثبت بوده است. 

بدین ترتیب در جام جهانی برزیل شاهد اشتباهات داوری در مورد توپ هایی که بصورت مشکوک روی خط دروازه فرود می آیند؛  نخواهیم بود.     
آی اسپورت
2014-06-10 00:36:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر