فهرست
2 روز تا جام جهانی 2014... دومین رقیب تیم ملی و بزرگترین رویارویی تاریخ!
2 روز تا جام جهانی 2014... دومین رقیب تیم ملی و بزرگترین رویارویی تاریخ!

2 روز تا جام جهانی 2014... دومین رقیب تیم ملی و بزرگترین رویارویی تاریخ!

آی اسپورت- فقط 2 روز دیگر تا آغاز معتبرترین مسابقات فوتبال در رده ملی باقی مانده است. به همین بهانه به بررسی دومین بازی تیم ملی فوتبال کشورمان می پردازیم و به طور مختصر دومین حریفمان در برزیل را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد؛ تیم بزرگ آرژانتین، با فوق ستاره ای به نام لیونل مسی.
نظرسنجی ها، ابراز علاقه ها و تمایلات شخصی پیش از قرعه کشی جام جهانی نشان می داد ایرانی های مشتاق فوتبال بیش از هر تیمی، علاقمندند در جام جهانی 2014 با آرژانتین و البته لیونل مسی همگروه شوند. این خواسته آنها در روز قرعه کشی از گلدان بیرون آمد تا سرگروه ایران، یکی از مدعیان اصلی تصاحب جام و تیمی پرافتخار باشد که با اعجوبه ای به نام مسی به شدت در پی کسب سومین قهرمانی است.


 
ایران در جام جهانی با تیم های بزرگی چون هلند و آلمان روبرو شده اما بدون شک هیچ کدام از 9 حریف کشورمان در مسابقات جام جهانی به قدرت آرژانتین نخواهند بود. هرچند هلند در 1978 تا فینال رقابت ها پیش رفت اما غیبت یوهان کرویف، اعتبار و بزرگی لاله های نارنجی را تضعیف کرده بود (با اینکه آنها نیسکنس بزرگ را در اختیار داشتند.). به همین خاطر بازی 31 خرداد در ورزشگاه مینیرو، بدون در نظر گرفتن نتیجه پایانی هم روزی به یاد ماندنی خواهد بود چرا که در این روز ایران مقابل بزرگترین بازیکنی که تاکنون با آن مواجه بوده قرار خواهد گرفت. (با توضیح این مطلب که رونالدوی پرتغالی در جام جهانی 2006 به اندازه امروز بزرگ و کامل نبود.)
 

 
آرژانتین، دومین حریف کشورمان در جام جهانی 2014 در غیاب برزیل کار سختی برای راهیابی به جام جهانی نداشت و در نهایت نیز توانست به عنوان صدرنشین منطقه آمریکای جنوبی راهی جام جهانی 2014 شود. قهرمان دو دوره جام جهانی فوتبال (1978 و 1986) که با سابه یا پای به برزیل می گذارد ستاره های بزرگ و سرشناس بسیاری در اختیار دارد. به خصوص در خط حمله که بدون هیچ تردیدی از بهترن تیم های جام بیستم خواهند بود. آلب سلسته در مرحله مقدماتی 35 گل وارد دروازه رقبا کرد که این خود گویای قدرت خط حمله موفق این تیم است.
سابه یا تیمی یکدست (بهتر است بگوئیم همدست با مسی!) را روانه مسابقات خواهد کرد. تیم او مسن ترین تیم بازی هاست و پدیده خاصی که شناخته شده نباشد در ترکیب آلبی سلسته مشاهده نمی شود. آنها خود را از پیش صعود کرده می دانند و همین طرز تفکر ممکن است باعث غفلت آنها در یکی از دو دیدار نخستش در گروه F شود. شاگردان سابه یا در حالی پای به مسابقه با تیم ملی فوتبال کشورمان خواهند گذاشت که بازی با بوسنی را پشت سر گذاشته اند و نتیجه این دیدار به شدت روی عملکرد این تیم در بازی مقابل شاگردان کی روش تاثیر گذار خواهد بود. ما باید امیدوار باشیم آرژانتین به هر آنچه در بازی مقابل تیم بی تجربه بوسنی می خواهد برسد تا با خیالی آسوده و توانی کمتر در مقابل ما ظاهر شود.
آرژانتین همان قدر که در خط حمله کمبودی حس نمی کند در سایر پست ها با مشکلاتی مواجه است که همین امر باعث شده تا آنها تیم کاملی را در اختیار نداشته باشند.
پیش بینی شما چیست؟ ایران در مقابل آرژانتین چه نتیجه ای را کسب خواهد کرد؟
  ۳  
آی اسپورت
2014-06-10 12:54:23
نظر دهید

۳ نظر
-
سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۱۲
اگه ایران از گروهش صعود کنه عین بی عدالتی فوتباله ..... ولی من به کی روش خیلی امیدوارم به نظرم کارشو خوب بلده ومیتونه باعث شگفتی بشه.. ضمنا آرژانتین اگه 10 صفرم بوسنی رو ببره برای قطعی کردن صعودش با تمام قوا جلوی ایران بازی میکنه تازه مسی دوس داره آقای گلم بشه
محمد
سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۴۸
من احتمال نظرم رو 1 درصد می دهم ولی انسان به امید زنده است نظر من مساوی هست
ss
سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۰۴
پیراهنی که نکونام پوشیده قشنگ تر از پیراهن 2014تیم ملی !!!!!!!!!!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر