فهرست
پیکه : دل بوسکه بهترین مربی تمام تاریخ است / مسی اولین و رونالدو دومین بازیکن برتر جهان است
پیکه : دل بوسکه بهترین مربی تمام تاریخ است / مسی اولین و رونالدو دومین بازیکن برتر جهان است

پیکه : دل بوسکه بهترین مربی تمام تاریخ است / مسی اولین و رونالدو دومین بازیکن برتر جهان است

آی اسپورت - جرارد پیکه مدافع مستحکم تیم ملی اسپانیا و تیم بارسلونا امروز در یک نشست خبری در مورد شرایط تیم ملی اسپانیا و خودش پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد :

گروه B

واقعا گروه مشکلی است . اولین بازی ما مقابل حریفمان در فینال جام جهانی 2010 است. بازی بسیار مهمی خواهد بود. پس از هلند ؛ بازی با شیلی در پیش است. یک تیم بسیار دشوار که به خوبی پرس می کنند ؛ دقت بالایی نیز دارند. استرالیا یک تیم ناشناخته است و چیز زیادی از آن نمی دانم.

هلند

 به نسبت سال 2010 تغییراتی داشته اند. بازی نیز متفاوت خواهد بود . در سال 2010 بازی ما با آنها در فینال برگزار می شد .

هلندی ها تمام تورنمنت را عالی بازی کرده بودند و در بهترین شرایط به مصاف ما آمدند.شیوه بازی آنها نیز کمی تغییر کرده بود.

نمی دانم تصمیم مربیشان بود یا پیشنهاد بازیکنان. در هر صورت ما شایسته کسب پیروزی و قهرمانی بودیم و به آن هم رسیدیم. ببینیم امسال چه اتفاقی می افتد.

دریافت فقط 6 گل در سه تورنمنت معتبر اخیر

همه ، تیم ما را می شناسند و می دانند چه توانایی هایی داریم. نقطه قوت تیم ما قدرت در فاز دفاعی است. با بوسکتس و ژابی آلونسو دو هافبک دفاعی قدرتمندمان که به بازی در هر شرایطی عادت دارند ؛ گل زدن به ما مشکل است.

خیلی مهم است که در این تورنمنت نیز دروازه خودمان را بسته نگه داریم.چون گاهی اوقات با زدن یک گل هم شما به مرحله بعد صعود می کنید.

تیم ستاره ها

تیم خوش شانسی هستیم. بهترین بازیکن جهان مسی است و دومی کریس رونالدو. هیچ یک از این دو را در ترکیب نداریم اما سومی ، چهارمی ، پنجمی و... را در اختیار داریم. ما ژاوی و اینیستا را داریم و در تیم ما توازن قدرت خوبی بین بازیکنان وجود دارد.

ژاوی در 34 سالگی

خیلی خوب خودش را به این جام رسانده است . برای اینکه بهترین بازیش را انجام دهد ؛ نیاز به تمرکز بیشتر دارد و نه هیچ چیز دیگری. او خیلی سریع فکر می کند و تصمیم می گیرد. ژاوی هیچ وقت نمی دود این توپ است که زیر پای او می دود.


دل بوسکه

معتقدم که او بهترین مربی تمام تاریخ فوتبال است. او چمپیونزلیگ را دوبار با رئال برده و با اسپانیا جام جهانی و جام ملت های اروپا را فتح کرده است.در سطح باشگاهی و ملی ؛ جام معتبری نبوده که بدستش نیاورده باشد.

از لحاظ شخصیتی بسیار متواضع و فروتن است. یک تیم پر از ستاره را در اختیار دارد و به خوبی همه چیز تحت کنترل اوست.وقتی در 2010 به سوئیس باختیم در رختکن به ما گفت نگران نباشید شک ندارم که قهرمان خواهیم شد. با این جمله تمام فشار از روی ما برداشته شد.


ریاست بارسلونا

نمی دانم ؛ اما برای اینکار آماده ام. از وقتی متولد شدم هوادارا بارسا هستم. این باشگاه زندگی من است و همه چیزش را دوست دارم. 10 سال است اینجا هستم و پس از بازنشستگی نیز می خواهم در بدنه باشگاه حضور داشته باشم. کسی چه می داند شاید روزی رئیس این باشگاه شدم.

منبع : AS

رضا سیف

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-10 15:26:11
نظر دهید
۱ نظر
ایمان
سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۲۱
چشم بسته غیب گفتی خوب اینو همه میدونن که مسی بهترینه دیگه اینم گفتن داره داداشی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر