فهرست

ژابی آلونسو: رئال جاذبه بی نهایتی دارد؛ آنفیلد یکی از معابد فوتبال است

آی اسپورت-ژابی آلونسو،هافبک ملی پوش رئال مادرید،چند ماه پیش پس از کش و وقوس زیاد تصمیم گرفت تا دو سال دیگر قراردادش را با رئال تمدید کند و در مادرید بماند.

او در این باره به کانال پلاس گفت:\" نمی خواهم بگویم که در ابتدا من یک مادریدرستابه دنیا آمده و باعشق به مادرید بزرگ شده ام چون این طور نبوده است، تیم من، خانواده ام و همسرم از وقتی که به فوتبال علاقه پیدا کردم همیشه رئال سوسیه داد بوده است هر هفته به استادیوم سوسیه داد(آنوئتا) می رفتم و بازی های تیمم را دنبال می کردم. اما پس از حضور در مادرید یک مادریدیستا شدم.رئال در تو نسبت به خودش یک کشش بی نهایت ایجاد می کند هر چه بیشتر تجربه اش می کنی بهتر این را می فهمی.\"

او درباره مورینیو گفت:\" مورینیو با شهرت فراوان و پرستیژ خاصش به مادرید آمد. مادرید باشگاهی است که باید در آن از همان ابتدا به مسائل زیادی احترام بگذاری.به عنوان یک انسان، مورینیو بسیار انسان پرتوقعی است.او هم از خودش و هم از بقیه توقعات زیادی دارد، در سال آخر حضورش مشکلات زیادی به وجود آمد، تنش هایی بین افراد رخ داد که مضر بود و جلوی رشد و پیشرفت تیم را گرفت.
باشگاه دیگری که ژابی در آن دوران موفق 5 ساله ای را داشت لیورپول بوداو در این باره گفت:\"لیورپولی ها از همان روز اول خیلی روشن به من گفته بودند که دنبال چه چیزی هستند.رافا آنها را برای خرید من تحت فشار قرار داده بود سپس با من تماس گرفت و به من گفت دقیقا از من چه می خواهند و این دقیقا آن لحظه ای بود که به خودم گفتم باید یک قدم دیگر در دوران حرفه ایم بردارم، برای تجربه ی چالشی جدید وبرای رشد شخصیتم به عوان یک انسان.
ستاره باسکی ادامه داد:\"آنفیلد تاثیر زیادی روی انسان می گذارد.به  تو شور و و هیجانی وصف ناشدنی می دهد مکانی جذاب که برای من یکی از معابد فوتبال است.استادیوم باشکوه و گرانی نیست اما روح فوتبالی زیادی دارد.\"
ژابی در سال دیگر از قراردادش مانده و او دو سال دیگر اقلا در رئال بازی خواهد کرد او درباره آینده اش گفت:\"فوتبال ورزش سختی است وقتی که حس کنم وقتش رسیده کفش هایم را آویزان خواهم کرد و وقتم را باخانواده ام خواهم گذراند.\"

  ۲  
آی اسپورت
2014-06-10 19:47:53
نظر دهید

۲ نظر
-
سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۱۳
خدای غلط املایی...کی این متنو نوشته..بچه برید سایت2014 ..خیلی توپه..این سایت پیزوریو ول کنین................................................................مردی بچاپ
-
سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۲۹
چه سایتی بریم؟؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر