فهرست
دکور بیست، محتوا چهارده!/ استارت پرسروصدای عادل و ویژه برنامه اش
دکور بیست، محتوا چهارده!/ استارت پرسروصدای عادل و ویژه برنامه اش

دکور بیست، محتوا چهارده!/ استارت پرسروصدای عادل و ویژه برنامه اش

آی اسپورت - نخستین قسمت از ویژه برنامه شبکه سوم سیما برای رقابت های جام جهانی فوتبال شب گذشته روی آنتن رفت. تفاوت اصلی «بیست چهارده» با ویژه برنامه های شبکه سه در دوره های قبلی جام جهانی، نام تهیه کننده آن است. این بار مدیران شبکه به جای ذکایی تهیه کنندگی ویزه برنامه را به عادل فردوسی پور سپرده اند تا برنامه ها از همین قسمت ابتدایی سروصدای زیادی به پا کند.

آنچه در اولین قسمت از بیست چهارده بیش از هر چیز دیگری- حتی حضور دونگا- جلب توجه کرد، دکور این برنامه تلویزیونی بود. دکور برنامه تازه فردوسی پور، به دور از پیچیدگی های معمول دکورهای برنامه های مناسبتی این شبکه(برای مثال ماه عسل) با طرح های ساده و کلاسیک اش با واکنش های بسیار مثبتی در شبکه های اجتماعی روبرو شده است. این دکور شیک، اولین دستاورد تهیه کنندگی عادل در ویژه برنامه جام جهانی بود. واضح است که برنامه ای که از استودیوی در سعادت آباد روی آنتن می رود، از اسپانسرینگ بسیار قدرتمندی نیز برخوردار است. این برنامه در اولین قسمت خود کاپیتان تیم ملی برزیل را به عنوان مهمان روی آنتن برد تا شروع بسیار مستحکمی را تجربه کند.

برای قضاوت در مورد درونمایه بیست چهارده، هنوز به زمان بیشتری احتیاج است. بی تردید دست اندرکاران برنامه در روزهای پیش رو، با تجربه تر عمل خواهند کرد و از میزان ناهماهنگی شان خواهند کاست. انتظار می رود عادل و گروهش سورپرایزهای محتوایی بیشتری نیز به برنامه اضافه کنند. در اولین قسمت پخش آیتم معرفی برزیل تا حدود زیادی مورد توجه قرار گرفت اما آن هایی که فوتبال 120 فردوسی پور را دیده بودند به تماشای آیتم های اینچنینی عادت داشتند. رسالت بزرگ این روزهای بیست چهارده در روند انتخاب کارشناس رقم خواهد خورد. جایی که توقع می رود عادل دیگر از همان کارشناس های تاریخ مصرف گذشته همیشگی تلویزیون در نقد و تحلیل فوتبال استفاده نکند و دست به انتخاب های جذاب تری بزند مخاطبان عادل از او توقع دارند در روز های پیش رو حتی بدون دعوت از چهره های سرشناس بین المللی،باز هم غافلگیرکننده باشد. 

  ۵  
آی اسپورت
2014-06-10 22:37:01
نظر دهید

۵ نظر
نام و نام خانوادگی:حسین شاکری بوشهری
چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳، ۰۲:۵۵
مهمترین اتفاق برنامه نیش های حاسدانه ونگاه موذیانه جاودانی به فردوسی پوربود!وضعف برنامه نداشتن سوالات اساسی ومطالعه شده ازدونگا‎ ‎
امین چلسی !
چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳، ۰۶:۱۹
دکورش کپی شده از برنامه MOTD BBC هست !!!
-
چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳، ۰۷:۰۶
دکورش یک سوتی بزرگ داشت کف جای که می نشینند شبیه پرچم برزیله!!!! یکجور توهین به پرچم یک کشوره
The RED Army
چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳، ۰۸:۵۳
دقیقا ضعف برنامه های اینچنینی استفاده از افرادی که صرفا نام کارشناس رو یدک میکشن و خیلی تکراری شدن حتی تحلیل های اونا تا حدود زیادی تکراری شده.من نمیدونم تو این کشور هیچ کارشناسی جز حاج رضایی-محصص-تقوی-صدر-افاضلی و لطیفی نیست؟!! کاش از کارشناسان مطرح خارجی استفاده میشد کسانیکه جذابیت داشته باشن.چون واقعا جالب نیست یکی مثه حاج رضایی یا افاضلی بیاد و از برزیل و هلند ایراد بگیره
بهرام
چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۳۷
من احساس می‌کنم این برنامه داره به نسبت تصویر 16:9 ضبط میشه و پخش میشه .البته نکته دیگه ای هم هست اینکه در برنامه دو نوع دوربین وجود داره که دوربین هایی که روی سپایه ها هستند کیفیت بیشتری دارند.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر