فهرست
گزارش روز: 20 بازیکن جوان برتر اروپا
گزارش روز: 20 بازیکن جوان برتر اروپا

گزارش روز: 20 بازیکن جوان برتر اروپا

آی اسپورت- پیش بینی در فوتبال کار ساده ای نیست؛ چه پیش بینی نتیجه یک دیدار و چه پیش بینی آینده یک ستاره جوان اما بعضی از این بازیکنان در همان سال های ابتدایی دوران حرفه ای شان به اندازه ای خوب کار می کنند که می توان با اطمینان گفت که می توانند به ستاره هایی بزرگ تبدیل شوند.

با پایان فصل 14-2013، نشریه دیلی میل به معرفی 20 بازیکن جوان برتر اروپا در حالحاضر پرداخته است؛ با این توضیح که بازیکنانی مد نظر قرار گرفته اند که 21 سال و یا کمتر سن دارند:


20 - استفان الشعراوی

\"فرعون کوچک\" به علت مصدومیت بخش اعظمی از فصل را از دست داد اما استعداد و توانایی های او باعث قرار گرفتنش در این لیست شده است. او فصل قبل عملکرد خوبی از خود نشان داد و 16 گل در 37 بازی خود در سریA برای میلان به ثمر رساند. آرسنال، سیتی و رئال مادرید وضعیت او را زیر نظر گرفته اند. ضمن اینکه تورینو و ناپولی نیز مشتریان او در سری A محسوب می شوند. در هر صورت هر تیمی او را می خواهد دست کم باید با مبلغ 25 میلیون پوند مذاکره را آغاز کند.

19-پائولو دیابالا

پالرمو این فصل در سری B بسیار خوب کار کرد و بازگشتی دوباره به سری A داشت. در این بین نقش مهاجم آرژانتینی آن ها غیر قابل انکار بود. سیتی چند سال قبل وضعیت او را زیر نظر گرفته بود و در حال حاضر نیز بدون شک یکی از مشتریان جدی او محسوب می شود. البته سیتی در این رقابت تنها نخواهد بود چرا که بارسلونا، یوونتوس و اینتر نیز خواهان این بازیکن 19 ساله و مستعد هستند.

18- علی عدنان

عدنان به گرت بیل عراق معروف شده است. عدنان در رایزراسپور ترکیه توپ می زند و باشگاه های زیادی خواهان به خدمت گرفتن او هستند. اما به نظر می رسد او هنوز قصد حضور در باشگاهی بزرگ را ندارد و خواهان پیشرفت بیشتر در تیمی کم نام و نشان است. با این حال آرسنال، لیورپول، سویا و دورتموند به شدت وضعیت او را زیر نظر گرفته اند.

17-آلوارو وادیو

گرچه بتیس فصل تاسف باری را پشت سر گذاشت و راهی دسته ی دوم اسپانیا شد اما وادیو یکی از مستعد ترین بازیکنان لا لیگا به شمار می رود. به احتمال فراوان او در تابستان راهی باشگاهی در لیگ برتر خواهد شد. وادیو جوان ترین بازیکن تاریخ لا لیگا است که کار خود را در این لیگ در سن 16 سالگی آغاز کرد. تاتنهام و آرسنال جدی ترین مشتریان او محسوب می شوند و به نظر می رسد که به راحتی توان پرداخت 6 میلیون پوند را برای او داشته باشند.

16- ذکریا باکالی

باکالی یکی از مستعد ترین بازیکنان لیگ هلند محسوب می شود. این هافبک 18 ساله در پی اس وی آیندهوون توپ می زند و به نظر می رسد که در تابستان راهی لیگ برتر انگلیس شود. هت تریک خارق العاده او در برابر ان ای سی در هفته ی دوم لیگ هلند چشمان زیادی را به خود خیره کرد و نام او را بر سر زبان ها انداخت. لیورپول و آرسنال جدی ترین مشتریان او محسوب می شوند.

15- متیو دی شیلیو

مدافع راست اول میلان تنها 21 سال سن دارد. عملکرد او در هر دو فاز دفاعی و هجومی خارق العاده است. البته او در این فصل با مصدومیت های زیادی دست و پنجه نرم کرد و نتوانست فرم ایده آل خود را به دست بیاورد. با این حال پراندلی به خوبی می دانست که یک دی شیلیو آماده می تواند راهگشای او باشد، به همین علت او را در لیست مسافران برزیل قرار داد. یونایتد، رئال مادرید و آرسنال از مشتریان او محسوب می شوند اما میلان بعید است که با کمتر از 18 میلیون پوند سر میز مذاکره بنشیند.

14- کورت زوما

ژوزه مورینیو خیلی زود توانست این ستاره ی 19 ساله را با 12.5 میلیون پوند از سنت اتین خریداری کند. زوما بدون شک می تواند جانشین مناسبی برای جان تری باشد. آینده ی او در استمفوردبریج رقم خواهد خورد و با توجه به شخصیت منحصر به فردش می تواند محبوب هواداران آبی ها لندن نیز باشد.

13- هاکان کالهان اوغلو

هامبورگ فصل تلخی را پشت سر گذاشت اما آن ها یک ستاره ی 20 ساله را به فوتبال اروپا معرفی کردند. گل فوق العاده تماشایی او از میانه ی میدان به دورتموند تا مدت ها به تصویر شماره ی 1 برنامه های تلیزیونی آلمان تبدیل شده بود. 
هاکان با مسوت اوزیل مقایسه می شود و بسیاری معتقدند که می تواند همچون او در سطح اول فوتبال اروپا بدرخشد. لورکوزن به او وعده ی حضور ثابت در ترکیبش را داده است و امیدوار است که بتواند او را راضی کند. هر چند مونیخ و چلسی نیز از مشتریان او محسوب می شوند.

12-مارکینیوس

مارکینیوس جایی در لیست فیلیپه اسکولاری نداشت اما این مسئله باعث نمی شود که فراموش کنیم او یکی از مستعد ترین مدافعان اروپا محسوب می شود. مارکینیوس یکی از پر مشتری ترین مدافعان میانی اروپاست اما در حال حاضر بارسلونا گوی سبقت را از دیگر رقبا برای خرید او ربوده است. با توجه به احتمال حضور دنی آلوس در پی اس جی، به نظر می رسد که او راهی نوکمپ شود. هواداران بارسلونا به شدت امیدوارند که او بتواند جای خالی پویول را برای آن ها پر کند.

11-ویکتور فیشر

آژاکس همچون همیشه یکی از بزرگ ترین باشگاه های دنیا در پرورش استعداد ها محسوب می شود. ویکتور فیشر نیز جا پای هموطنش کریستین اریکسون گذاشت و نامی برای خود دست و پا کرد. این بازیکن 19 ساله نقش موثری در قهرمانی دوباره ی آژاکس ایفا کرد و اکنون مشتریان پر و پا قرصی در نقاط مختلف اروپا دارد. بارسلونا، اینتر، یونایتد و لیورپول تلاش خواهند کرد که این استعداد 12 میلیون پوندی را از چنگ یکدیگر در بیاورند.

10- خسه رودریگز
خسه عملکرد بی نظیری زیر نظر آنچلوتی در رئال مادرید از خود نشان داد اما مصدومیت درست در بدترین زمان او را متوقف کرد. با این حال، بعید است استعداد او به این زودی ها رو به افول بگذارد. او توانایی بازی در هر دو نقطه کناری زمین را دارد و یک بال تمام عیار محسوب می شود. شاید اگر کریم بنزما رئال را در تابستان ترک کند، فرصت برای گلزنی بیشتر نیز برای خسه مهیا شود.

9- مارکو وراتی

اوضاع در 2 سال اخیر برای هافبک 21 ساله ی پی اس جی چندان بد نبوده است. عملکرد خوب او در میانه ی میدان پی اس جی را در مسیر فتح دومین قهرمانی پیاپی در فرانسه قرار داد. با این حال بسیاری اعتقاد دارند که توانایی های این هافبک ایتالیایی بیشتر از این حرف ها است. او تیم ملی ایتالیا را نیز در برزیل همراهی خواهد کرد.

یوونتوس همواره از مشتریان پر و پا قرص وراتی بوده است اما رم و چلسی نیز می توانند در این بین خبرساز شوند. با این حال پی اس جی مطمئنا پیشنهادات کمتر از 22 میلیون پوند را نگاه هم نخواهد کرد.


8- یولیان دراکسلر

مصدومیت اجازه نداد تا دراکسلر درخشش مورد انتظارش را در شالکه داشته باشد. با این حال بازیساز آلمانی در حال حاضر مستعد ترین بازیکن کشورش محسوب می شود. قیمت او نیز بدون شک کمتر از 35 میلیون پوند نخواهد بود.

آرسنال همواره در تلاش برای به خدمت گرفتن او بوده است اما آن ها در تابستان جاری رقیبان قدرتمندی همچون سیتی و چلسی را نیز در برابر خود می بینند. بایرن مونیخ نیز همچون همیشه همه ی ستاره های مستعد بوندس لیگا را زیر نظر دارد و به هیچ وجه بعید نیست دراکسلر ناگهان سر از آلیانزآره نا در بیاورد.

7- فلورین تاوین

تاوین زمانی که از لیل راهی مارسی شد، چندان بازیکن شناخته شده ای نبود اما عملکرد این هافبک 19 ساله در فصل جاری بسیار خوب بوده است. 10 گل و 6 پاس گل نام او را بر سر زبان ها انداخته است و بسیاری او را با فرانک ریبری مقایسه می کنند. چلسی، نیوکاسل و آرسنال به شدت خواهان به خدمت گرفتن او هستند اما به احتمال فراوان او یک فصل دیگر نیز در مارسی باقی خواهد ماند.

6- ریکاردو رودریگز

مدافع چپ سوییسی وولفسبورگ هیچ ترسی از حضور در حملات تیمش ندارد. 7 گل و 10 پاس گل برای یک مدافع چپ آماری باور نکردنی محسوب می شود. او در تمامی بازی های تیمش حضور داشته  و چشمان بسیاری را به خود خیره کرده است. گل تماشایی او در برابر دورتموند که از روی یک ضربه ی آزاد به دست آمد، آغازگر درخشش او در وولفسبورگ بود. مطمئنا درخشش او در جام جهانی باعث افزایش قیمتش خواهد شد اما در حال حاضر رودریگز دست کم 15 میلیون پوند قیمت دارد. تمامی باشگاه های صاحب نام اروپا در جست و جوی مدافع چپ هستند و رودریگز نیز می تواند بهترین گزینه برای همه ی آن ها باشد.


5- لوکاس مورا

بسیاری معتقد هستند که اسکولاری حسرت خط زدن نام او را در جام جهانی خواهد خورد و عملکرد مورا نیز دلیل واضحی برای این ادعاست. 18 پاس گل او برای پی اس جی به خوبی وضعیت او را در میانه میدان مشخص می کند. 

پی اس جی شاید او را به عنوان بخشی از قرار داد ادن آزارد به چلسی پشنهاد دهد. با این حال یونایتد و یوونتوس نیز همین حوالی حضور دارند. شاید اگر او به جای انتخاب پی اس جی، دعوت سر آلکس فرگوسن را اجابت می کرد می توانست درخشش بیشتری در فوتبال اروپا داشته باشد.

4- رافائل واران

مورینیو او را بهترین مدافع جوان دنیا نامیده است اما مصدومیت به او اجازه ی خودنمایی در این فصل را نداد. با این حال او در دیدار فینال لیگ قهرمانان عضو ثابت تیمش بود و نقش مهمی در قهرمانی رئال ایفا کرد. واران در جام جهانی نیز حضور خواهد داشت و دشان نیز اعتقاد خاصی به او دارد. باشگاه های زیادی خواهان او هستند اما بعید است که رئال چنین جواهری را از دست دهد. به خصوص اینکه او بازیکن مورد علاقه ی زیدان نیز محسوب می شود.

3- ماریو گوتزه

15 گل و 13 پاس گل به خوبی هنرنمایی های گوتزه را در بایرن مونیخ اثبات می کند. او بدون شک یکی از بهترین بازیکنان در نسل خود محسوب می شود. مطمئنا بایرن از 32 میلیون پوندی که برای او پرداخت کرده راضی خواهد بود.
بازیساز 21 ساله به احتمال فراوان آینده اش را در بایرن جست و جو خواهد کرد. البته اگر هر هفته به او بازی نرسد ممکن است در آینده تغییراتی در تصمیم های او ایجاد شود.

2- تیبو کورتوا

بدون شک او بهترین دروازه بان اروپا در نسل خود است. کورتوا یکی از مهم ترین ارکان درخشش خیره کننده ی شاگردان سیمئونه در فصل جاری بوده  و عملکردش جای هیچ حرف و حدیثثی را باقی نگذاشته است. آینده او بدون شک در استمفوردبریج رقم خواهد خورد البته به شرطی که ژوزه مورینیو بتواند تعادلی بین او و پیتر چک ایجاد کند.


1- پل پوگبا

منچستر یونایتد تا سال ها حصرت از دست دادن او را خواهد خورد. پول پوگبا لیاقت قرار گرفتن در صدر این لیست را دارد. پوگبا نقش غیر قابل انکاری در موفقیت های یوونتوس ایفا کرده  و بازیکنی همچون مارکیزیو را به نیمکت ذخیره ها دوخته است. پوگبا به احتمال زیاد در تیم دشان نیز نقش محوری را عهده دار خواهد بود و مردم فرانسه امید زیادی به درخشش او در برزیل بسته اند. کمترین قیمت او 40 میلیون پوند است، قیمتی که مطمئنا در مذاکرات افزایش پیدا خواهد کرد و به عددی نجومی خواهد رسید. پی اس جی، سیتی، چلسی و رئال مادرید همه در تکاپوی به خمدت گرفتن او هستند و تابستان سال جاری یکی از شلوغ ترین دوران زندگی پوگبا خواهد بود.

 

منبع: دیلی میل

  ۲  
آی اسپورت
2014-06-10 22:58:47
نظر دهید

۲ نظر
mami
چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۰۳
پس جهانبخش و آزمون کجان؟؟؟
۱
-
چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۰۹
رحیم استرلینگ و رس بارکلی و یانوزای و لوک شاو و ... بوق تشرف دارن؟؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر