فهرست
فراز در کنفرانس: آبادانی‌ها فرهنگ بالایی دارند!
فراز در کنفرانس: آبادانی‌ها فرهنگ بالایی دارند!

فراز در کنفرانس: آبادانی‌ها فرهنگ بالایی دارند!

آی‌اسپورت- فراز کمالوند پس از شکست 2 بر یک تیمش مقابل استقلال گفت: اول از همه از همه تماشاگران خوب صنعت نفت تشکر می‌کنم، هوادارانی که نشان دادند فرهنگ بالایی دارند و حتی اگر نزدیک زمین باشند و تیم‌شان شکست بخورد، شرایط بدی در مسابقه به وجود نمی‌آورد.

داور به نشانه گل وسط زمین را نشان داد

تیم ما امروز خوب بازی نکرد و دلیلش این بود که ما روی گل اول اشتباهی کردیم که همان ابتدای بازی گل خوردیم و این گل آب سردی رو پیکر تیم ما بود. با این حال فرصت برای جبران داشتیم و موقعیت‌های ما هم فکر می‌کنم بیشتر از تیم استقلال بود و حتی با بازیکنان تیم که صحبت می‌کردم، گفتند توپی که استقلالی‌ها از روی خط برگشت دادند، تبدیل به گل شده بود. حتی داور ابتدا وسط زمین را به نشانه گل نشان داد، اما کمک داور تشخیص داد که این توپ گل نشده است.

پنالتی ما گرفته نشد!

عملکرد داوری: ما حتی می‌توانستیم یک پنالتی داشته باشیم که برای ما گرفته نشد. با این حال باختیم و به تیم استقلال تبریک می‌گویم که به فینال رسید. این اتفاق خوبی که این فصل برای ما رقم خورد، این بود که تا نیمه نهایی جام حذفی بالا آمدیم و این برای صنعت نفت اتفاق خوبی محسوب می‌شود. من از عملکردی که تا به اینجا داشتیم راضی هستم، اما به نظرم می‌توانستیم به فینال برسیم. بچه‌ها تلاش زیادی کردند و در نیمه دوم هم می‌توانستیم نتیجه را برگردانیم، اما این اتفاق رخ نداد و امیدوارم سال آینده بتوانیم در جام حذفی از مرحله نیمه نهایی هم عبور کنیم.

سوشا بد جایی و بد زمانی اشتباه کرد

چرا عملکرد سوشا مکانی در بازی‌های اخیر نفت‌آبادان ضعیف بوده؟ شما در مورد بازی امروز صحبت می‌کنید یا بازی‌های قبل، ضمن اینکه سوشا در کدام بازی عملکرد ضعیف داشته است که امروز این‌طور صحبت می‌کنید؟! اگر بخواهیم در مورد این بازی حرف بزنیم باید گفت سوشا در صحنه گل اول استقلال مقصر بود، اما روی گل دوم از او هیچ‌کاری بر نمی‌آمد که بخواهد انجام دهد. شجاعیان در شش‌قدم محوطه جریمه توپ را در رقابت با دفاع ما به گل تبدیل کرد. هر دروازه‌بانی بود آن گل را دریافت می‌کرد. من باید بگویم که دروازه‌بان اول ما با نظر مربی دروازه‌بان‌ها انتخاب می‌شود. به‌هر حال این یک بحث تخصصی است و نظر مربی دروازه‌بان‌‌های ما این بود که سوشا شرایط بهتری نسبت به رقبای خود دارد. من نمی‌خواهم بگویم سوشا اشتباهی مرتکب نشد بلکه او روی گل اول مقصر بود، اما بهتر است بگوییم سوشا بد جایی و بد زمانی اشتباه کرد، چه بسا ما اگر در نیمه اول همان یک گل را می‌خوردیم می‌توانستیم جبران کنیم که اتفاقا جبران هم کردیم، که داور گل ما را نپذیرفت.

اگر نیمه اول یک-صفر می‌شد بازی را می‌بردیم

چرا تیمش بعد از دریافت گل دوم به اندازه کافی روی دروازه استقلال فشار نیاورد و حتی بعد از زدن یک گل هم تلاش زیادی برای به تساوی کشیدن بازی نکرد؟  به اعتقاد من همه مشکلات ما از گل دوم به بعد حریف آغاز شد. اگر بازی در همان نیمه اول یک بر صفر می‌شد، ما قطعاً بازی را می‌بردیم، همان‌طور که در نیمه اول یک گل زدیم و داور قبول نکرد. در نیمه دوم من به بازیکنانم گفتم قبل از هر چیز مراقب باشید گل نخوریم تا بتوانیم گل‌های دریافتی را جبران کنیم. اما خوب دیگر بیشتر از این زورمان نرسید. ما امروز مقابل تیمی باختیم که 15، 16 بازیکن ملی‌پوش داشت، استقلال تیم بزرگی است و دیدید امروز حتی برخی ملی‌پوشان این تیم از جمله نورافکن روی نیمکت نشسته بودند. ما تا اینجای کار توانستیم تیم‌های بزرگی را از پیش‌رو برداریم، سپاهان را در اصفهان بردیم و پرسپولیس را در تهران حذف کردیم که هر کدام از این بازی‌ها یک فینال بودند.

دستمزد سوشا کمتر از دیگر گلرهای ماست!

  آیا جذب سوشا مکانی به خاطر مسائل مالی بود و اگر این باشگاه شرایط مالی بهتری داشت دروازه‌بان بزرگ‌تری را جذب می‌کرد؟ چرا مسائل را به هم ربط می‌دهید؟ شما اصلاً می‌دانید قرارداد سوشا مکانی با ما چقدر است؟ او دستمزدش حتی کمتر از دیگر دروازه‌بان‌های ماست! مشکلات مالی هم ربطی به این قضیه نداشت. چون سوشا امروز یک گل بد خورده شما همه چیز را به هم ربط می‌دهید. ضمن اینکه او فقط روی یکی از گل‌ها مقصر بود و در صحنه گل دوم کاری از دستش بر نمی‌آمد. اشتباهی که سوشا داشت برای هر دروازه‌بان بزرگی در دنیا پیش می‌آید، همان‌طور که گفتم اشتباه او در زمان و بازی خوبی رخ نداد. همان‌طور که قبلاً هم دیدید ما سه بازی صوفیانی را بازی دادیم که آن هم تشخیص مربی دروازه‌بان‌ها بود. اگر هم امروز سوشا بازی کرد باز نظر مربی دروازه‌بان‌های تیم بود. من برای آخرین بار در این مورد می‌گویم وقتی یک تیمی می‌برد همه در آن نقش دارند وقتی تیمی هم شکست می‌خورد همه مقصرند، تا وقتی هم سرمربی هست نباید بازیکن را مقصر جلوه داد.

تا نیمه نهایی بالا آمده‌ایم کار بزرگی کرده‌ایم

فغانی مثل همیشه بود. چرا باید بخواهیم شکست‌مان را به داوری ربط بدهیم؟ ما هر موقع 18 بازیکن ملی داشتیم، باید خودمان را مدعی بدانیم. شما خبرنگاران آبادانی طوری حرف می‌زنید که انگار تیم صنعت نفت پنج قهرمانی در جام حذفی و شش قهرمانی در لیگ دارد! حرف کلی من این است که ما باید برای موفقیت‌های بیشتر پتانسیل بیشتری داشته باشیم. در شرایط فعلی ما باید برنامه‌ریزی داشته باشیم که بتوانیم در سال بعد با تقویت تیم‌مان شرایط بهتری داشته باشیم. تیمی که دومین سال حضورش در لیگ‌ برتر را (دومین سال متوالی) سپری می‌کند تا همین مرحله نیمه نهایی جام حذفی که آمده کار بزرگی کرده است. ما امروز به تیم کوچکی نباختیم، استقلال پر افتخارترین تیم ایران است.

 ما حتی امروز می‌توانستیم برنده باشیم. به‌هرحال این از جذابیت‌های فوتبال است که در روزی هم که خوب هستید، می‌بازید. چه بسا برخی مواقع بد بازی می‌کنید، اما می‌برید. ما آنقدر تیم خوبی بودیم که 70-80 درصد هواداران فوتبال امروز فکر می‌کردند که ما برنده‌ایم. اگر هم باختیم اتفاق بدی رخ نداده است. فقط اتفاق خوب این بود که ما به فینال می‌رفتیم. به‌هرحال این از جذابیت‌های فوتبال است که تا این مرحله آمدیم، اما نتوانستیم فینالیست شویم. مهم این است که توانستیم بازی پایاپایی مقابل استقلال ارائه دهیم، شما این را هم در نظر بگیرید که ما از نظر تعداد بازیکن قابل مقایسه با استقلال نیستیم، ما یک مهاجم 33 ساله در خط حمله داریم که در 20 بازی لیگ برای ما به میدان رفته و بازیکنی نداریم که بخواهیم به شیمبا استراحت داده و او را برای این دیدار آماده نگه‌میداشتیم. کرار را هم دیدید در چه شرایطی به میدان رفت.

۴ ۸  
آی اسپورت
2018-01-30 18:31:00
نظر دهید

۸ نظر
ارمان
سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۴۰
دستمزد قلعه‌نویی حتی کمتر از دیگر دروازه‌بان‌های ماست! .......!!!!سوشا ..دلبندم ....
۳
مجید
سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۴۳
حقیقتا مربیان و شبه مربیانی مثل کمالوند که ادعای لنگی بودن دارند بسیار جماعت گوشت تلخی هستند...و لذتی بالاتر از تماشای سوزش انها بعد از باختشان وجود ندارد....این جوجه لنگی بجای اولدورم بولدورمی که قبل بازی راه انداخته بود بهتره سرشو لای پاش بگیره و بره مطالعه علم فوتبال کنه....که عنقریب با لگد بیرونش خواهند کرد و میره جایی که گوشت تلخ هایی مثل درخشان ممد مایلی رفته اند...
عارفabadan
سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۱۸
شانسی که این کیسه کشای بی فرهنگ عقب مونده دارن اگه خر داشت الان سلطان جنگل بود. فکر کنم صنعت نفت تو کل تاریخش این جور گل مسخره ای نخورده بود یجوری خوشحالن کسی ندونه فکر میکنه قهرمان لیگ شدن گل زدن بادست و خطا . نگرفتن پنالتی برای صنعت نفت قبول نکردن گل سالم صنعت نفت و باز هم این داستان ادامه دارد......جمع کنید این بساطو یه این جور جام گرفتن ارزشش از آفتابه هم کمتره همین الان یه آفتابه بدین دستشون بزارن بالا سرشون خوشحال بشن هوادارناشون هم بریزن تو خیابون برقصن خودشونه خالی کنن به هرحال خودشون هم میدونن تا پروفسور برانکو هست رنگ قهرمانی لیگ رو نمیدونن مجبورن سعی خودشون رو بکنن با این آفتابه ها خوشحال بشن.
۵
مدیر
سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۴۵
این یارو حسرتش به لمس جام تو دلش موند..اما من یه جام دارم میتونه روش دست بکشه و عقده دل خالی کنه....
خشایار
سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۱۴
فراز قهوه ای
بی نام
سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۳۷
شومن فاسد نمیدونم کسی که تو تبانی و فساد رودست نداره چرا تو فوتبال هست هنوز البته تو عوام فریبی و کارای دیگه هم واقعن نوبره خوب تاج کبیر ایران حقشو کف دستش گذاشت
خخخخ
سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۳۸
نتوانستند دوپینگ کنند عا یا!!
فرهاد
سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۲۹
این فرا ز به اندازه 2 ریال مربیگری حالیش نیست فقط خوب حرف میزند تازه کلی هم منت سر ابادانی ها میگذارد و بعد هر برد میگوید من اخر فصل میروم من فردا میروم پس فردا میروم 4 تا بازیکن خارجی گرفته هر کدم بالای یک میلیارد بعد نزدیک به ته جدوله هر هفته کری هم میخواند
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر