فهرست
گزارش ویژه/ سایه میهمان‌نوازی برزیلی‌ها روی سر ایران/ عبادت کنید،آرام باشید، حلال بخورید
گزارش ویژه/ سایه میهمان‌نوازی برزیلی‌ها روی سر ایران/ عبادت کنید،آرام باشید، حلال بخورید

گزارش ویژه/ سایه میهمان‌نوازی برزیلی‌ها روی سر ایران/ عبادت کنید،آرام باشید، حلال بخورید

آی اسپورت- اگر این لاف مبنی بر این‌که برزیل تکه جداشده‌ای از خاک آبادان است را بپذیریم، لابد باید قبول کنیم کشور میزبان جام‌جهانی ۲۰۱۴ به اندازه میهمان‌نواز‌ترین منطقه ایران از حضور خارجی‌ها و غریبه‌ها استقبال می‌کند. شاید حتی یک‌صدم برزیلی‌های حاضر در جام‌جهانی و روی سکوها، آبادانی وجود نداشته باشد اما شاهد زنده میهمان‌نوازی از تیم‌ملی ایران نه از غیب بلکه از طریق گزارش‌های مخابره‌شده از سائو پائولو به ما رسیده است. کمپ «گوارولوس» در شهری ۸.۱ میلیونی به همین نام در اطراف سائوپائولو، میزبان ما است و جالب این‌که مسئولان سیاسی منطقه از زمان فرود ایران در فرودگاه سائوپائولو نهایت همکاری را با میهمان آسیایی خود داشته‌اند.

رفع مشکل غذا

چندی قبل سایت فیفا در گزارشی از درخواست‌های عجیب و غریب برخی تیم‌ها پس از مشخص شدن هتل اقامتشان نوشت و حالا به نظر می‌رسد کمتر هتلی به اندازه مسئولان هتل محل اقامت تیم‌ملی کشورمان، درخواست‌ها را پذیرا باشند. البته روسای هتل «گوارولوس» پیش‌قدم هم شده‌اند و انگار برخی نیاز‌های ما را پیش‌بینی کرده‌اند؛ ازجمله این‌که مرکز اسلامی سائوپائولو اعلام کرده در زمینه ارایه غذاهای سالم و حلال کمال همکاری را با تیم کی‌روش به عمل می‌آورند. به هرحال در برزیل، مکان‌های اندکی مطابق با استانداردهای غذایی ایران وجود دارد. قول مساعد مرکز اسلامی سائو پائولو در این زمینه می‌تواند تا حدود زیادی نگرانی‌ها را برطرف کند. البته پیش‌بینی‌های لازم هم صورت گرفته و تیم‌ملی همراه خود یک آشپز هم به سائو پائولو برده است.

محلی برای عبادت

در کشوری با مردم مذهبی، احترام به همه مذاهب جای ویژه‌ای در فرهنگ عمومی دارد. اوج احترام را در سائوپائولو شاهد هستیم؛ جایی که به خاطر تیم‌ملی کشورمان سالن ملاقات «یوآخیم گراو» تبدیل به نمازخانه شد تا اعضای یکی از تنها ۳ کشور مسلمان جام‌جهانی به راحتی عبادت کنند.

همکاری‌های فنی

ادو گاسپار، بازیکن سابق آرسنال و مدیر فنی فعلی کورینتیانس که چندی قبل زمزمه حضورش در کادر فنی تیم‌ملی ایران به گوش می‌رسد از زمان حضور سفیدپوشان در سائوپائولو، رهنمودهای تاکتیکی خود را در اختیار کی‌روش قرار داده است. علاوه بر او، یک روانشناس و یک متخصص تغذیه هم از سوی باشگاه کورینتیانس موظف به همکاری با تیم‌ملی شده‌اند.

تدابیر امنیتی

قهرمان ۳ دوره جام ملت‌های آسیا هرگاه قصد خروج از کمپ به قصد بازی یا گردش را داشته باشد توسط یگان موتوری و گروه ویژه اسکورت خواهد شد و هرگاه در کمپ حضور داشته باشد، توسط پلیس مستقر در کمپ حمایت می‌شود. به هرحال در میزبانی‌ سال قبل برزیل، پرونده قطوری از دزدی در کمپ تیم‌ها به وجود آمد و چندی قبل از امحای کامل چند تن غذای فاسد در کمپ تیم‌ملی ایتالیا اخباری منتشر شد. با این اوصاف باید هم پلیس توجه ویژه‌ای به تیمی حساس به نام ایران داشته باشد.

     
آی اسپورت
2014-06-11 11:59:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر