فهرست
1 روز تا جام جهانی 2014... اولین رقیب ایران، اولین تجربه بوسنی!
1 روز تا جام جهانی 2014... اولین رقیب ایران، اولین تجربه بوسنی!

1 روز تا جام جهانی 2014... اولین رقیب ایران، اولین تجربه بوسنی!

آی اسپورت- تنها یک روز دیگر تا آغاز تب یک ماه فوتبال در برزیل باقی است. از امروز ساعت ها و دقیقه ها هستند که برای رسیدن به زمان افتتاحیه مسابقات شمارش خواهند شد.
برای آخرین روز شمار جام جهانی 2014 ابتدا به سراغ اولین رقیب ایران در برزیل خواهیم رفت و پس از آن به اولین حضور بوسنی در جام جهانی خواهیم پرداخت تا بیشتر با همگروهی های کشورمان آشنا شویم.
 
اولین رقیب، مهمترین بازی
 
قهرمان فعلی قاره سیاه تاکنون 4 بار در جام های جهانی شرکت داشته که بهترین عملکردشان همزمان با اولین حضورشان رقم خورد. تیم رویایی و ماندگار 94 نیجریه با آموکاچی، آمونیکه، یکینی، ساندی اولیسه، اوکوچا که در حضور آرژانتین و بلغارستان، به عنوان صدرنشین به دور بعدی مسابقات راه پیدا کرد.
عقاب های سبز برای رسیدن به برزیل ابتدا در گروهF دور مقدماتی با انجام 6 بازی نه چندان سخت، 3 پیروزی و 3 تساوی کسب کردند و به دور حذفی رسیدند تا با غلبه بر اتیوپی، جواز حضور در جام جهانی را برای پنجمین بار کسب کنند. 11 گل در 8 مسابقه نشان می دهد تیم تحت هدایت استفان کِشی چندان اهل بازی هجومی نیست. آنها بیشتر قدرتشان در خط میانی است، جایی که به واسطه فیزیک بدنی مناسب، برنده اکثر جنگ های میانه میدان هستند. بدون کمترین ریسکی، نیجریه بیشتر مایل به بسته نگه داشتن دروازه اش است و برای رسیدن به این منظور روی توانایی های دروازبان مطرحشان (انیاما) حساب می کنند.
کِشی که خود در تیم موفق 1994 نیجریه نیز حضور داشت اکنون در فکر صعود از گروهF رقابت های جام جهانی 2014 است. البته آنها در اولین بازی خود با چالش بزرگی به نام کی روش و تیم ملی فوتبال ایران روبرو هستند. مسابقه حساس و سرنوشت سازی که 26 خرداد ماه در ورزشگاه شهر کوریتیبا برگزار خواهد شد و نتیجه آن برای هر دو تیم بسیار با اهمیت. این اهمیت برای تیم ملی فوتبال کشورمان بیشتر هم هست چرا که در دیدار بعدی خود باید به مصاف آرژانتینی برود که احتمال امتیاز گرفتن از آنها بسیار کم خواهد بود و ایرانی ها نمی خواهند کارشان و امید به صعودشان در همان مسابقه نخست تمام شود و از بین برود.
 
تنها تیم بی تجربه جام جهانی
 
آنها از ستارگان بسیار بزرگی بهره می برند. ژکو، گلزن قهار سیتی و پیانیچ، هافبک همه کاره رم گل سر سبد تیم بوسنی هستند. شاگردان سوسیچ که از قدرت هجومی بالایی برخوردارند در دور مقدماتی با تیم های درجه دو و سه اروپایی همگروه بودند تا همین مساله به آنها کمک کند آمار گلزنی بالایی از خود به جای بگذارند. 30 گل در 10 بازی، آماری خیره کننده برای شاگردان سوسیچ بود تا همین گل های زده زیاد به آنها کمک کند تا علی رغم هم امتیاز شدن با یونان، به طور مستقیم جواز حضور در مسابقات جام جهانی 2014 را به دست آورند.
بوسنی که اولین بازی رسمی اش را در 6 ژوئن 1993 و در ورزشگاه آزادی مقابل تیم ملی فوتبال ایران انجام داد، حالا در اولین حضورش در جام جهانی نیز باید به مصاف ایران برود. این دیدار در 4 تیرماه (25 ژوئن) و در ورزشگاه فونتا نوای سالوادور برگزار خواهد شد و حساسیت آن بسته به نتایج پیشین دو تیم می تواند از 0 تا 100 شود!
خط میانی بوسنی نیز علاوه بر خط حمله این تیم بسیار منظم و در حفظ توپ قدرتمند است. مهره های تاثیر گذارشان نیز می توانند در یک لحظه نتیجه را به نفع آنها تغییر دهند تا باعث شود به تیمی خطرناک بدل گردند.
آیا برد ایران مقابل آمریکا پس از پایان مسابقات جام جهانی 2014 همچنان به عنوان تنها برد فوتبال کشورمان در جام های جهانی باقی خواهد ماند یا بر تعداد پیروزی هایمان در این جام افزوده خواهد شد؟
  ۱  
آی اسپورت
2014-06-11 13:05:04
نظر دهید
۱ نظر
omid from mashad
چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۴۳
salam
khaste nabashid man har roz roz shomaro mikhondam jaleb bod be khosos k copy nabod
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر