فهرست
کنفرانس ژنرال؛ حمله به کی‌روش، گله از پروین
کنفرانس ژنرال؛ حمله به کی‌روش، گله از پروین

کنفرانس ژنرال؛ حمله به کی‌روش، گله از پروین

آی اسپورت - امیر قلعه‌نویی امروز در نشست خبری خود قبل از بازی فردای تیمش مقابل نساجی شرکت کرد. او درباره تیمش هم صحبت کرد اما بخش عمده صحبت‌های او به حمله به کارلوس کی‌روش اختصاص داشت. قلعه‌نویی همچنین گلایه‌هایی هم از علی پروین داشت. صحبت‌های او را بخوانید:

  • قبلا برخی بازی‌های تیم ملی در شهرستان‌ها برگزار می‌شد در خاطرم هست که تیم ملی با قطر در تبریز بازی کرد این پیشنهاد نیز پیشنهاد بسیار خوبی است اما در این 7،8 سال چه چیز تیم ملی درست بوده که حالا درخواست کنیم که تیم ملی در شهرستان بازی کند. در این سال‌ها به تیم‌ها، مربیان و مدیران ایرانی آیا غیر از توهین چیز دیگری گفته شد؟ در ازبکستان، مدیر تیم ملی از اردو اخراج شد آیا توهینی بالاتر از این وجود دارد؟ بررسی کنید چند مربی و مدیر در این چند وقت از تیم ملی اخراج شدند؟ با شخصیت چند مدیر بازی شده است؟ یکسری افراد که اخراج شده بودند بدون توجه به شخصیت خود باز هم در صدد کانال زدن و حضور در تیم ملی برآمدند. یکی از این افراد در قطر از تیم ملی اخراج شد اما مجددا تلاش کرد تا به تیم ملی بازگردد. به شخصیت بسیاری از افراد توهین شد اما برخی برای ماندن دست به خیلی کارها زدند.
  • هفت سال است که یک تنه در حال مبارزه با آقایان هستم اما یک نفر پیدا نشد پشت من بایستد. چند روزنامه‌نگار و چند رسانه از من و صحبت‌هایم حمایت کردند؟ در راه مبارزه با این آقایان تنها من و قلیچ‌خانی (مدیر رسانه‌ای حال حاضر سپاهان) بودیم. در برنامه ورزش و مردم آقایان یک ساعت دروغ گفتند اما 5 دقیقه هم به من زمان ندادند. در مملکتی که اینگونه رفتارها وجود دارد باید توهین‌های آقایان را تحمل کنیم.
  • علی پروین بزرگ فوتبال ایران است اما من از او گلایه دارم. چرا فقط وقتی به استیلی توهین شد او به این قضیه ورود کرد؟ چرا در سالیان گذشته و هنگام توهین‌های گذشته، او ورود نمی‌کرد؟ 7 سال است با این گروه در حال مبارزه هستم و هزینه‌های زیادی نیز داده‌ام. یک سال در استقلال، تنها با 6 نفر کار کردم اما هیچکدام از پیشکسوتان استقلال از من دفاع نکردند. اگر هر بلایی سر ما بیاید حق ماست. اگر کادر فنی تیم ملی به استیلی توهین می‌کند به خاطر کم‌کاری‌های ما است. چرا مدیر رسانه‌ای تیم ملی باید خارج از ایران بیاید و مدیر اجرایی تیم ملی یک خارجی باشد؟ در خصوص این مسائل حرف هم بزنیم برای ما مشکل درست می‌کنند. زمان حضور من در استقلال 13 بازی را از رقبای خود جلو بودیم اما یا آن دیدارها را واگذار کردیم یا به تساوی رسیدیم. بعد از بررسی نیز مشخص شد رد پای دو بازیکن در این مسئله مشخص بوده اما کسی به آن توجه نکرد. چرا کمیته اخلاق و کمیته انضباطی هیچ ورودی به این پرونده نکردند و بعد از مدتی نیز این موضوع را بستند؟
  • مطمئن باشید در روزهای آینده این آقایان 2،3 پله نیز بالاتر می‌روند و بعد از استیلی به کسان دیگری نیز توهین می‌کنند. وقتی در گذشته در مقابل رفتارهای این آقایان سکوت می‌کردیم حالا باید انتظار چنین رفتارهایی را نیز داشته باشیم. برخی از کسانی که از تیم ملی اخراج شدند برای بازگشت التماس کردند. معلوم است در این شرایط مدیر رسانه‌ای تیم ملی و مدیر اجرایی باید خارجی باشند. ما غیر از کی‌روش در ایران مربیان خارجی مانند ولاسکو، برانکو و کرانچار را نیز داریم اما هیچکدام از آنها مانند این آقا رفتار نمی‌کنند.
  • این آقا مدعی است تیم ملی برای اوست. اگر اینگونه بخواهیم فکر کنیم سال 50 استادیوم آزادی را کس دیگری ساخته است. آیا باید الان ادعا کند استادیوم آزادی متعلق به اوست؟ این استادیوم با پول مردم ایران ساخته شده است. آقایان در این چند سال  200 میلیارد پول جابجا کردند و حالا مدعی هستند تیم ملی نیز برای آنهاست. از مسئولان فدراسیون تقاضا دارم قرارداد این آقا را رسانه‌ای کنند تا ما با مشاهده آن متوجه شویم آیا بندهایی مبنی بر توهین، جابجایی تیم و انتخاب مدیر رسانه‌ای برعهده ایشان است؟ چرا کمیسیون اصل 90 همانطور که قرارداد ما را نشان داد به قرارداد کی‌روش ورود نمی‌کند؟ شاید قرارداد کی‌روش از بندهایی تشکیل شده که او اجازه توهین و هرگونه رفتاری را با ما دارد. ما نیز متوجه شویم اگر واقعا چنین بندهایی وجود دارد مقابل او تمکین کنیم. آقایان ایرانی در حال خوار شدن است. این آقا مجید صالح و علی کریمی را از تیم ملی بیرون کرد اما هیچکسی حمایت نکرد. در حال حاضر نیز کار نه دست وزیر ورزش است و نه رئیس فدراسیون بلکه همه کاره این آقاست.
  • هفت سال با این آقا مبارزه کردم اما مافیای رسانه‌ای ایشان خیلی قوی‌تر از من است. هیچکسی اندازه من سابقه مربیگری در آسیا را ندارد. باید اعلام کنم در حال حاضر تیم‌های باشگاهی عربی به دلیل استفاده از بازیکنان خارجی چند میلیاردی از تیم‌های ملی این کشورها قوی‌تر هستند. در این شرایط همچنان سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 4 تیم است (1+3)‌.
  • آقایان با کوتاهی مقابل رفتارهای کی‌روش کاری کردند که شأن و شخصیت ایرانی تا جایی که می‌تواند پایین بیاید. این آقا بارها از شرایط و امکانات ایران گلایه کرده اما وقتی به او پیشنهاد تمدید قرارداد 6 ماهه و تا پایان جام ملت‌های آسیا را می‌دهند، قهر می‌کند. اگر ایران بد است چرا این آقا علاقه‌مند است 4 سال 4 سال در ایران بماند؟ در طی 7،8 سال اخیر این آقا 140 تا 150 میلیارد پول برای تیم ملی هزینه کرده است اما هنوز نیز طلبکار است. من بابت مربیگری در تیم‌های استقلال و تراکتورسازی همچنان از این تیم‌ها طلبکار هستم اما این آقا تا آخرین قران مبلغ قرارداد خود را دریافت کرده است. اگر واقعا احساس می‌کنند این صحبت‌ها اشتباه است من حاضر هستم با او مناظره کنم. از علی پروین گلایه دارم چرا در این چند سال در مقابل رفتارهای او سکوت کرده بود؟ اگر پروین مانند حال حاضر به صحبت‌های کی‌روش واکنش نشان داده بود این بلاها سر ما نمی‌آمد. استیلی بچه محل من است و یکی از انسانهای اخلاق‌مدار فوتبال ایران است. در تیم امید نیز حقوقی دریافت نمی‌کند و برای خدمت آمده است. کرانچار نیز همه می‌شناسند اما توهین‌های این آقا به این افراد تمامی ندارد. ادعای کی‌روش درخصوص تیم ملی مانند این است که موسس ورزشگاه آزادی بگوید در این ورزشگاه مسابقه برگزار نکنید چرا که این ورزشگاه برای من است.
  • من سال گذشته در صفحه شخصی‌ام از ورود بانوان به ورزشگاه‌ها حمایت کردم. خدا را شکر در بازی با بولیوی گام اول ورود بانوان به ورزشگاه برداشته شد. همین که بانوان به ورزشگاه ورود کردند، اتفاق خوبی است اما نظر شخصی من این است احترام بانوان واجب است و زنان ایرانی لیاقت بهترین‌ها را دارند. وقتی قرار است شرایط حضور آنها در ورزشگاه فراهم شود باید شأن آنها نیز حفظ شود. متاسفانه امکانات مخصوص بانوان برای ورود به ورزشگاه‌ها مانند سرویس‌های بهداشتی، بوفه‌ها و مسیر رفت و آمد مشکلاتی دارد. در کشورهای دیگر بانوان به کره مریخ سفر می‌کنند اما در ایران همچنان برخی روی عقب یا جلو رفتن روسری خانم‌ها واکنش نشان می‌دهند. هیچکسی نمی‌تواند مسئول ورود به بهشت یا جهنم کس دیگر باشد وظیفه ما این است بستر ورود بانوان را درست کنیم تا هر کسی دوست داشت به ورزشگاه بیاید در بهترین شرایط این اتفاق برای او مهیا شود. شاید در راه ورود بانوان به ورزشگاه‌ها مقاومت‌هایی صورت گیرد اما باید احترام بانوان حفظ شود و اگر قرار است طبق مقررات آنها بتوانند به ورزشگاه بیایند زیرساخت‌های حضور آنها را نیز فراهم کنیم.
۱۲۵ ۳  
آی اسپورت
2018-10-18 17:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
مرتضی سلطان
پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷، ۲۳:۱۹
ما پرسپولیسیا که داریم تاوان مبارزه با این جرثومه فساد دلال موزامبیکی رو میدیم از زمان ژوزه داره تو کار پرسپولیس میذاره وهمه خفه خون گرفتن و به به چه چه میکنن واسه دفاع اتوبوسی و زیر توپ زدن..
امیر خان بهتره به جای اینکه از علی سلطان گله کنی از طرفدارای تیمی گله کنی که هرچی افتخار دارن از صدقه سر توئه اما حالا شدن چاکرای بی جیره مواجب دلال موزامبیکی..
۱
مشروح 86
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷، ۰۰:۱۴
خلاصه تمام مصاحبه های قلعه نویی؛ من مظلوم واقع شدم! فقط من مقابل فساد ایستادم! من تنهایی حامی مردم هستم! همون چیزی که من 10 سال پیش گفتم الان تو آلمان و ژاپن داره اجرا میشه! (البته بگم که با حرفهاش درباره کی روش موافقم ولی با ادبیات و نوع بیان مساله توسط قلعه موافق نیستم!)
۳
احسان
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷، ۱۰:۱۱
آقای قلعه نویی بس کنید این بهانه های الکی و دعواهای صد تا یه قاز را! برید شکر کنید شما و بسیاری از فوتبالیستهای دهه 50 و 60 با این فوتبال بازی آبکی و دیمی ، شهرت و صدها ملیارد تومان ثروت به جیب زده اید و صدها ملک و باغ در تهران ، کرج ، گیلان، مازندران ، گلستان ، اصفهان و ... صاحب شده اید و غرور و جاه طلبی چشم شما را ...کرده! برخورد های زشت و فحاشی های رکیک تو در دوران فوتبال در استقلال به بازیکنان و مربیان پرسپولیسی و با به جوانان فوتبالیست و تیم های رقیب حاضر در باشگاه و یا اردوهای ورزشی در دوران مربیگری یادت رفته و الان روحیه جوانمردی ات گل کرده!
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر