فهرست
هم به دنبال آقای گلی باشید و هم قهرمانی!
هم به دنبال آقای گلی باشید و هم قهرمانی!

هم به دنبال آقای گلی باشید و هم قهرمانی!

آی اسپورت - بهترین گلزن تیم ملی در دو بازی سپری شده سردار آزمون بود که در بازی با یمن یک گل و در بازی با ویتنام دو گل برای ایران به ثمر رساند و در حال حاضر ۳ گله است. بعد از او مهدی طارمی با دو گلی که به تیم یمن زد در رده دوم جدول قرار داد.

طبیعی است برای سردار آزمون و مهدی طارمی موفقیت تیم ملی مهمتر باشد، اما این در تضاد برای کسب عنوان آقای گلی نیست. این عنوان در صورتی به دست می‌آید که برای تیم ملی گل بزنند و آیا این اتفاق به سود تیم ملی تمام نمی‌شود؟ باید این تابو شکسته شود و مهدی طارمی و سردار آزمون بگویند موفقیت تیم ملی برای آن‌ها مهم است، اما به این بهانه کسب عنوان آقای گلی بازی‌ها را دنبال می‌کنند.

جالب اینکه در سه دوره‌ای که تیم ملی قهرمان جام ملت‌های آسیا شد عنوان آقای گلی به ایرانی‌ها رسید. در سال ۱۹۶۸ توأم با قهرمانی ایران همایون بهزادی با ۴ گل و مشترکاً با دو بازیکن از تیم رژیم صهیونیستی آقای گل شد. در سال ۱۹۷۲ حسین کلانی با ۵ گل هم آقای گلی خود را جشن گرفت و هم به همراه تیم ملی قهرمان جام ملت‌ها شد. در جام ملت‌های ۱۹۷۶ مظلومی و نورایی از تیم ملی با ۳ گل و فتحی کمیل از کویت مشترکاً عنوان آقای گلی بازی‌ها را به دست آوردند.

اما در سال‌هایی که تیم ملی قهرمان جام ملت‌ها نشد باز هم ایرانی‌ها به عنوان آقای گلی دست یافتند. در سال ۱۹۸۰ و توأم با سومی ایران بهتاش فریبا و چوی سون از کره‌جنوبی با ۷ گل به عنوان آقای گلی بازی‌ها دست یافتند. این تعداد گل از سوی بهتاش فریبا با توجه به اینکه در آن برهه از زمان تیم‌ها تعداد بازی‌های کمتری در جام ملت‌ها انجام می‌دادند، ارزشمند بود. در سال ۱۹۸۴ تیم ملی به عنوان چهارمی دست یافت و ۳ بازیکن با ۳ گل زده آقای گل شدند؛ شاهرخ بیانی، ناصر محمدخانی و جیا شیوهوا از چین. در سال ۱۹۹۶ علی دایی با ۸ گل زده عنوان آقای گلی خود و سومی تیم ملی را جشن گرفت و آخرین بازی‌ای که یک ایرانی آقای گل آن شد در سال ۲۰۰۴ بود. تیم ملی در این بازی‌ها هم سوم شد. علی کریمی و علا هبیل با ۵ گل مشترکاً آقای گل بازی‌ها شدند.

تاریخ و تجربه نشان می‌دهد سردار آزمون و مهدی طارمی می‌توانند به دنبال آقای گلی بازی‌ها هم باشند، اما این نباید دلیلی شود که اگر در موقعیت خوب گلزنی قرار ندارند ضربه نهایی را خودشان بزنند. نمونه اش در بازی دوم مهدی طارمی، در حالی که سامان قدوس در یک موقعیت خوب گلزنی قرار داشت به او پاس نداد و خودش به توپ ضربه زد که توپ به بیرون رفت.

همیشه در یک تیم خوب و موفق مهاجم یا مهاجمانی هستند که موقعیت‌ها را تبدیل به گل می‌کنند. به واقع تلاش همه بازیکنان این است که توپ را به مهاجم خوب خود نزدیک کنند تا مهاجم توپ را تبدیل به گل کند. همه بازیکنان تیم ملی حتی آن‌هایی که روی نیمکت تیم ملی نشسته‌اند دوست دارند مهدی طارمی موقعیت‌ها را تبدیل به گل کند، همچنین سردار آزمون چراکه گلزنی آن‌ها سبب می‌شود تیم ملی نتیجه را در مصاف با حریف به سود خود رقم بزند. بنابراین مهدی طارمی و سردار آزمون بهتر است که مدام تکرار نکنند به دنبال آقای گلی بازی‌ها نیستند و موفقیت تیم ملی برای آن‌ها مهمتر است.

خبر ورزشی

۴ ۴  
آی اسپورت
2019-01-14 21:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
سیامک خوشخوتبار اشک ریز مومنی اصل
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷، ۲۱:۳۳
خوبه ما رو می خندونید. چون چیزی تا چهار تایی شدن جلو عربستان و عروس شدن کیروش به خاندان بن سلمان نمونده.
به مومنی اصل
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷، ۲۲:۰۲
اسپانیا و پرتغال و غیره نتونستن چارتایی کنن اونوقت عربستان...عربستانی که هفتا خورد بازی اول ج.ج..!ما با این پیشینه از جام جهانی اومدیم جام ملت ها،کیروش رو با یه بابای دیگه که نزدیک بود آنگولا هم درش بزاره اشتباه گرفتی!خوبی کیروش اینه که همیشه بعد هر بازی سرمون بالا بوده باهاش...چرت و پرتم میخوای بگی چرتپولیسی یه چیز قابل هضم بگو ! عربستان..خخخ
۶ ۱
سیامک خوشخوتبار اشک ریز مومنی اصل
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷، ۲۳:۳۴
استدلالت عالیه. پس معلومه جلو عربستان هم میخواید با سیستم صفر-صفر- اتوبوس بازی کنید. اما جیگر جان همین جام ملت‌های پیش با کیروش کبیر تو یه بازی از عراق سه تا خوردید و با احتساب پنالتی‌ها با ده تا توپ تو دروازه آبکش شدید.
به مومنی
سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷، ۰۲:۳۵
سیستم بازی که روز بازی مشخص میشه چون با کیروش تنوع سیستم زیاده، بزار به عربستان بخوریم بعد..اما راجب بازی با عراق یعنی نمیفهمی واقعا که ما بیش از یک نیمه ده نفره بودیم؟! ولی هربارم که عقب افتادیم بازی رو برگردوندیم،همه جای دنیا بازی ای که در وقت معمول مساوی میشه همون مساوی ثبت میشه کاری به نتیجه ضربات پنالتی نداره نادان.بازی مساوی شده رو میگه آبکش شدید!!بعضی وقتا آدم میمونه شماها نفهمید واقعا یا خودتونو به نفهمی زدید.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر