فهرست
یک بازگشت رومانتیک
یک بازگشت رومانتیک

یک بازگشت رومانتیک

آی اسپورت- واقع بینی را بگذاریم برای بعد. این داستان یک بازگشت رومانتیک و عاشقانه است. وین رونی برای دومین بار لیگ را با اورتون آغاز کرد و اولین گل خود را در پیراهن آبی تیمی به ثمر رساند که 13 سال یا 4870 روز از دوران کودکی تا نوجوانی خود را در آن سپری کرد. این مدت همه زمانی بود که او از یک بازیکن بسیار کوچک به یک مرد تاثیرگذار برای تیمش تبدیل شد.

در بین دو نیمه شعار معروف "رونی، رونی" از عمق وجود هواداران بیرون می‌آمد و تمام ورزشگاهی که رونی در آن تاریخ ساز شده بود را گرفته بود. مردی که اولین پیروزی فصل را برای اورتون رقم زده بود، نامش که روی پیراهن جدید باشگاه هم دیده می‌شد، یکسره شنیده می‌شد. رونی پس از جدایی از منچستریونایتد و پیوستن به اورتون، باردیگر در گودیسون پارک ظهور پیدا کرده بود. این روز کاملا برای گلزنی غیرقابل پیش بینی بود. همه فکر می‌کردند او در بازگشت دوباره، برای نشان دادن خود با چالشی جدی مواجه است.

مارک هیوز سرمربی تیم استوک که به عنوان مهاجم سابقه بازی در یونایتد و اورتون را دارد، درباره این شرایط می‌گوید"این وضعیت همیشه نگران کننده است. رونی همیشه بخشی از تاریخ باشگاه اورتون بوده است. به نظرم تنها شانسی خوبی که اورتون در نیمه اول برای گلزنی داشت همان بود که به درون محوطه جریمه ارسال کرد. آنها می‌دانستند آن توپ را باید برای چه کسی بفرستند. خودتان می‌دانید که رونی چگونه از این موقعیت‌ها به بهترین شکل استفاده می‌کند".

رونی خودش درباره این گل می‌گوید"از دید من آن یک لحظه ویژه بود. بازی کردن برای تیمی که در آن رشد کرده‌ام، یک اتفاق بزرگ برایم بود و چه چیزی از این بهتر که در اولین بازی برای تیم محبوبت زننده گل پیروزی هم باشی". رونی برای پیوستن به تیم سابق خود 50 درصد از قرارداد خود را کم کرد تا اورتون در فصل نقل و انتقالات تنها 100 میلیون پوند هزینه کرده باشد. اما واقعا چیزهایی وجود دارد که نمی‌توان آنها را با پول سنجید.

این گل برای خودش و هواداران اورتون مفهوم زیادی داشت. آمدن رونی متصل به رفتن روملو لوکاکو بود. انتقال 75 میلیون پوندی مهاجم بلژیکی به اولدترافورد و رسیدن پیراهن شماره 10 او به وین رونی می‌توانست تعداد تماشاگران حاضر در گودیسون پارک را کاهش دهد چراکه اورتون ممکن بود بدون ستاره بلژیکی خودش تهی از سرعت و چالاکی باشد اما رونی همه معادلات را بهم ریخت. بی شک زدن اولین گل فصل در اوج شرایطی که همه از درخشش تو ناامید هستند، شایسته بیشترین ستایش‌ها است.

رونالد کومان درباره بازگشت رونی می‌گوید"تنها یک بازیکن در اورتون بود که از ابتدا تا انتها در بازی راحت بود و همه کارهایش را درست انجام داد. بله وین رونی. او هر تصمیمی که می‌گرفت درست بود و روی پاس خوب دومینیک کالورت یک گل بزرگ برای ما به ثمر رساند. در این بازی مشکل و لحظات دشوار، او تجربه خود را نشان داد. او نشان داد که چرا ما رونی را خریدیم". رونی بازیکنی نیست که همیشه در یک حال باشد. گاهی اوقات هیج تاثیری ندارد و گاهی موثرترین است. گاهی خلاق است و گاهی منفعل. او شاید درخشش گذشته خود را نداشته باشد اما در بازی اول خود با اورتون مردی که گویی در دوران اوجش قرار دارد.

رونی در این بازی روی یک ضربه کرنر مانند آلن شیرر شربه سری زد که از نزدیکی دیرک دروازه عبور کرد اما در ادامه توانایی خود را باردیگر در هوا نشان داد و با ضربه سر زننده تنها گل تیمش لقب گرفت. رونی در روزی که هم توقع داشتند او خیلی زود زمین را ترک کند، منجی تیمش شد تا رونالدو کومان خوشبخت‌ترین مرد هفته اول لیگ برتر انگلیس باشد. کسی که روی یک روش سنتی تیمش به گل رسید و اولین پیروزی را کسب کرد. از طرفی او که به رونی اعتماد کرده بود، با گلی که مهاجم 34 ساله تیمش زد جواب منتقدان را داد.

 

 

  ۱  
آی اسپورت
2017-08-13 13:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
برزو
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۵۸
روني هم مثل كريستيانو رونالدو متولد ١٩٨٥ هست و الان كه سال ٢٠١٧ هستيم ٣٢ سالشه نه ٣٤ سال!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر