فهرست
قاب روز: جان ِ جوانی، در حسرت نقش جهان
قاب روز: جان ِ جوانی، در حسرت نقش جهان

قاب روز: جان ِ جوانی، در حسرت نقش جهان

آی‌اسپورت- قاب ویژه دیدار سپاهان و پارس جم از حضور سبز دخترانی ثبت شد که با نشانه‌های هواداری سپاهان پشت در فولادی نقش جهان ماندند و نتوانستند بازی تیم محبوب خود را ببینند. البته که خودشان از قبل می‌دانستند چه سرنوشتی در غروب جمعه انتظارشان را می‌کشد؛ اما بعد از فریادهای بلند هفته‌های پایانی اردیبهشت برای اعلام حضور به آن‌ها که نمی‌بینند؛ و بعد از فریاد خواستن در برنامه نود هفته گذشته بر سر آن‌ها که نمی‌خواهند ببینند، این از آخرین واکنش‌هایی است که دختران ایرانی به مقاومت در برابر احقاق حق‌شان نشان می‌دهند. گاهی دزدکی وارد ورزشگاه می‌شوند و قانون پر از تبعیض‌ را به سخره می‌گیرند؛ و گاهی هم مثل غروب تلخ 20 مرداد با پلاکاردها و پرچم‌های تیم محبوب‌شان به صورت نمادین با خنده‌ای تلخ‌تر نشان‌مان می‌دهند که چطور جان جوانی‌شان پشت درب‌های فولادی و زیر سقف‌های آهنینی که برای‌شان ساخته شده هدر می‌رود. مدت‌هاست که از تلاش برای "فراهم کردن شرایط حضور بانوان در ورزشگاه‌ها" حرف زده می‌‌شود. به خصوص در روزهایی که فرد و جریانی به رای و نگاه مردم نیاز دارد اما هنوز هیچ ارگان و شخصی یک خط توضیح ننوشته که برای این "فراهم شدن شرایط" چه قدمی برداشته است؟ همچنان شفافیت، مهم‌ترین گم شده پازل درهم برهم این قسمت از دنیاست. مردم که حرف‌هایشان را بارها زده‌اند و هر بار شفاف‌تر خواسته‌ها را فریاد می‌زنند. متاسفانه اما؛ آنچه البته به جایی نرسد فریاد است.

حضور زنان در ورزشگاه
حضور زنان در ورزشگاه

۲۱ ۱۴  
آی اسپورت
2017-08-12 01:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۴ نظر
مهرشاد
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۰۱:۲۶
يك عمر شرمنده ي تمام بانوان سرزمين براي تمام ناعدالتيها و خودخواهي ها هستيم.
ایرانی
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۰۷:۴۴
کجاش ناعدالتیه! همونطور که آقایان نمیتونن برن بازی های زنان رو تماشا کنن زنان هم نمیتونن برن بازی های آقایان رو تماشا کنن.
۲
علی از گرگان
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۱۲
زنده باد طوفان زرد
۳
جاوبد
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۲۹
آقایون پرسپولیسی آی اسپورت را تحریم کنید ، من از الان تو همه سایتا خبرا اینو نشر میدم ... پرسپولیسی ها آی اسپورت را تحریم کنید
۱
میلاد
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۳۴
مردم برای همین میرن رای میدن که طبق رای اکثریت یه سری چیزا آزاد بشه براشون اگه بخواد تغییری نکنه تو این مسائل پس انتخابات برای چی برگزار میشه!!!!!
۲
اصفهانی
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۵۵
همین الان شوت جبارف از اصفهان عبور کرد....موشک بود یا شوت
#
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۰۹:۳۴
کلا یاد گرفتین در مورد هرچیزی مرثیه سرایی کنین؟اه اه چندشم اومد با این نوع مقاله نویسی حالا تو گویی تمام مشکلات وکمبودهای جامعه خلاصه شده در عدم حضوربانوان در ورزشگاه
۲
علی از گرگان
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۰۹:۵۰
فقط طوفان زرد سپاهان
۳
وحید پرسپولیسی
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۳۸
الهی براتون بمیرم... از 15 سالگیم که میرم برای پرسپولیس فریاد میکشم تا الان که تو 35 سالگی ام هستم و همین دو سه روز قبل توی تختی .... 20 ساله مداوم و به تناوب میرم برای پرسپولیس.. دردتون رو نفهمیده بودم تا بازی با لخویا..اونجا که تیم از تماشاگر محروم بود اونجا که تیم به کمکم احتیاج داشت اما دستی جلوی سینه ام بود و مانعم شد برای حمایت تیم تنها.... اونجا فهمیدم دختران وطنم چه میکشند..حسرت تا مغز استخوانم نفوذ کرد.. یکبار دیگه میگم : الهی براتون بمیرم.
۴
Mf
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۰۰
فکر میکنن اگه برن ورزشگاه مشکلاتشون کمتر میشه یا نه خوشبختن این همه تلاش بی فایده است به جای این که تلاش کنید بیاین ورزشگاه به فکر مشکلاتتون باشین اینقدر خانم توی این سرزمین هست که حتی نون شب ندارن بخورن بعد اجازه بدن بیان ورزشگاه میخواد بیاد چیکا کنه طرفداری از یه تیم و بازیکن که دردی رو دوا نمیکنه جو ورزشگاه امن نیست هر کاری هم انجام بدن امن نمیشه بعضی از اقایون با خانما مثل برده رفتار میکنن الان واسه ما شدن مدافع حقوق زنان جل الخالق شما لازم نیست از خانما دفاع کنین بفکر زندگی خودتون باشین بعله
۲ ۲
sh
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۲۸
از طرز حرف زدنت معلومه کی با خانما مثل برده رفتار می کنه
۱
سپاهان
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۲۳:۳۴
شما برو به فکر مشکلات آقایون باش ما خودمون از پس مشکلات خودمون برمیایم
۱
سایت زرد
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۳۵
نویسنده سایت زرد: "چطور جان جوانی شان پشت درب‌های فولادی و... هدر می رود"
البته که تبعیض قابل قبول نیست اما به فرض وارد شدن به ورزشگاه و تماشای این فوتبال درپیتی و بازیکنان اغلب دودی و مربیان هزار مسئله دار این "جان جوانی" دیگر هدر نمی رود و همه چیز گل و بلبل می شود؟؟!
۳ ۱
سپاهان
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۲۳:۳۵
خوب شما نرید ورزشگاه بگذارید خانوما برن اینقدرم سختتون نباشه میرین
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر