فهرست
گزارش تصویری اختصاصی از برزیل ؛ هیجان افتتاحیه در سائوپائولو
گزارش تصویری اختصاصی از برزیل ؛ هیجان افتتاحیه در سائوپائولو

گزارش تصویری اختصاصی از برزیل ؛ هیجان افتتاحیه در سائوپائولو

آی اسپورت – برای خبرنگاران ایرانی حاضر در برزیل ، همه چیز ، تازه است . آنها به سرزمین عجایب پا گذاشته اند . راه طولانی بود . به اندازه یک خط افقی مایل از دوحه به سائوپائولو. شهری که سالها پیش با تله سانتانا به قهرمانی جهان رسید . سائوپائولو ، روی گوگل مپ ، نقطه ای بزرگ در برزیل است ؛ شهری که هنوز مانده تا کشف اش کنیم اما حداقل دو ویژگی اصلی دارد ؛ اول و دوم  اینکه در اینجا عمرا کسی انگلیسی حرف نمی زند ...

امروز، 24 ساعت مانده به افتتاحیه ، گروه خبرنگاران ایرانی ، آی دی کارتهای خود را گرفتند و در پرس سنتر اولین گزارش ها را برای روزنامه ها فرستادند . آنها بعد این سفر طولانی  ، هنوز چیز دندان گیری دستشان را نگرفته ، پس منتظر می مانند تا تیم ملی . امروز ساعت 16 به وقت محلی . جایی که دیدارها تازه می شود .البته اگر کارلوس کی روش سختگیری را کنار بگذارد ... اینجا همه امیدوارند امروز قانون  سفت و سخت دوری خبرنگاران از تیم ملی بشکند و عکس ها و اخبار فردای تهران را پر کند و الا چه حاجت به ابن سفر کریستف کلمبی برای کشف دنیای تازه ؟

در خط الراس دنیایی که خانه های رنگی و تپه های سبز تصرف شده اش در ذهن ما می ماند ، جشن فوتبال برپاست . ما می خواهیم بخشی از دنیای طلایی و پرطراوتی باشیم که به هر دوربینی لبخند می زند و موفقیت را به سوی خود می کشد . اینجا سرزمین پائولو کوئلیوی درویش مسلک است . جایی که امید ، نقطه مشترک 32 کشوری است که هتل های 5 ستاره برزیل را پرکرده اند. جایی پر از راز و رمز  و خبر . مثل دودی که کیمیاگرها را به گنج راهنمایی می کرد .

پژمان راهبر – سائوپائولو 

\"up2.jpg\"

\"up3.jpg\"

\"up1.jpg\"

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-12 01:06:33
نظر دهید
۱ نظر
-
پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۳۳
یه مشت مفت خور با پول بیت المال رفتن برزیل
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر