فهرست
عبداللهی: نیجریه را هم ببریم، صعودمان قطعی نیست/ مقابل آرژانتین باید مثل بازی با کره جنوبی بازی کنیم/ برزیل افتتاحیه را ببازد، 90 درصد قهرمان است
عبداللهی: نیجریه را هم ببریم، صعودمان قطعی نیست/ مقابل آرژانتین باید مثل بازی با کره جنوبی بازی کنیم/ برزیل افتتاحیه را ببازد، 90 درصد قهرمان است

عبداللهی: نیجریه را هم ببریم، صعودمان قطعی نیست/ مقابل آرژانتین باید مثل بازی با کره جنوبی بازی کنیم/ برزیل افتتاحیه را ببازد، 90 درصد قهرمان است

آی اسپورت- بازیکن سال‌های دور فوتبال کشورمان که در جام‌جهانی ۱۹۷۸ همراه با تیم‌ملی ایران به تساوی و ۲ شکست دست یافت، در آستانه آغاز جام‌جهانی ۲۰۱۴ معتقد است اگر برزیل در بازی افتتاحیه شکست بخورد، شانسش برای قهرمانی بیشتر می‌شود زیرا تاریخ نشان می‌دهد که مدعیانی که در بازی نخست شکست خورده‌اند، شانس قهرمانی بالایی دارند. او همچنین برتری شاگردان کی‌روش مقابل نیجریه را تضمینی برای صعود تیم‌ملی نمی‌داند زیرا به نظرش بوسنی به مراتب تیم قوی‌تر از نیجریه است. در ذیل گفت‌وگوی نصرالله عبداللهی را با روزنامه شهروند می‌خوانید.
در آستانه آغاز جام‌جهانی ۲۰۱۴ هستیم، شروع این رقابت‌ها با دیدار برزیل – کرواسی را چطور می‌بینید؟
افتتاح این جام در برزیل اتفاق ویژه‌ای است زیرا پرافتخارترین تیم دنیا که مردمش عاشق فوتبال هستند، از این مسابقات میزبانی می‌کند، البته در بازی افتتاحیه امکان هر اتفاقی وجود دارد و این‌طور نیست که همه می‌گویند برزیل به راحتی به برتری می‌رسد، اگرچه به‌نظرم حتی اگر اتفاق نادری هم مثلا با برد کرواسی رخ دهد، این موضوع می‌تواند استارتی برای قهرمانی برزیل باشد زیرا میزبان‌هایی که در بازی افتتاحیه شکست را پذیرا شده‌اند، ۹۰‌درصد به قهرمانی رسیده‌اند.
خاطره‌ای از مراسم افتتاحیه جام‌جهانی ۱۹۷۸ دارید؟
راستش را بخواهید ما اصلا افتتاحیه آن جام را ندیدیم زیرا شهری که در آن حضور داشتیم، با محل برگزاری افتتاحیه فاصله زیادی داشت و ما نتوانستیم به آن‌جا برویم. همچنین از تلویزیون هم ندیدیم و من بعد از این مسابقات فیلم ضبط ‌شده‌اش را مشاهده کردم. البته افتتاحیه خاصی هم نبود و بعد از نیم‌ساعت بازی افتتاحیه آغاز شد که فکر می‌کنم امشب نیز مشابه همان در برزیل رخ دهد.
کدام تیم‌ها را مدعی قهرمانی می‌دانید و کدام تیم‌ها را شگفتی‌ساز؟
برزیل، آرژانتین، اسپانیا و آلمان از نظر من ۴تیم پایانی جام‌ خواهند بود، البته اگر در مراحل قبل از آن با هم برخورد نکنند. قطعا شانس تیم‌های آمریکای‌جنوبی در این دوره به دلیل برگزاری بازی‌ها در برزیل بیشتر است. همچنین تیم بلژیک را با توجه به بازیکنان خوبی که در اختیار دارد، یکی از شگفتی‌سازان این جام می‌دانم و معتقدم توانایی صعود به مراحل پایانی را دارد.
وضعیت تیم خودمان را در فاصله ۴روز تا برگزاری نخستین بازی‌مان  چطور می‌بینید؟
کی‌روش را مربی باهوشی می‌دانم و شنیده‌ام که بدنسازی خوبی با تیم انجام داده است. به نظرم نتیجه بدی نخواهیم گرفت، البته نه این‌که هم‌بازی‌هایمان را ببریم. هیچ‌وقت این‌قدر فشار روی تیم برای صعود نبوده و این مسأله نیز به خاطر حضور یک مربی بزرگ و مدرن شدن مربیگری است. بازی نخست مقابل نیجریه برای ما بسیار مهم است و با توجه به بازی‌هایی که از این تیم آفریقایی دیده‌ام، معتقدم توانایی شکست آنها را داریم. البته اگر هم در بازی نخست پیروز شویم، هیچ چیز تمام شده نیست زیرا من بوسنی و قطعا آرژانتین را قوی‌تر از نیجریه می‌دانم. مقابل آرژانتین نیز باید مثل بازی با کره بازی کنیم، یعنی این‌قدر در دفاع بایستیم تا یک موقعیت از آن ما شود، اگرچه نباید این ۲ تیم را با هم مقایسه کرد.

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-12 02:25:09
نظر دهید

۱ نظر
اکسل ویتسل
پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۳، ۰۳:۲۶
یکی نصر الله خان زنده باد بلژیک
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر