فهرست
گزارش ویژه: ورزشکارانی که تجاوز کردند
گزارش ویژه: ورزشکارانی که تجاوز کردند

گزارش ویژه: ورزشکارانی که تجاوز کردند

آی‌اسپورت- چند روز پیش بود که هوپ سولر چهره مطرح ورزش زنان دست به افشاگری بزرگی علیه رئیس سابق فیفا زد و رسما سپ بلاتر را به ارتکاب تجاوز محکوم کرد.  ماجرا به زمان حضور بلاتر در فیفا برمی گشت که سولو به عنوان یکی از نامزدهای بخش بهترین های فوتبال زنان در مراسم سالانه فیفا حاضر شده بود که در خلال این مراسم بلاتر اقدام به لمس بدن او می کند و البته سولو تا همین حالا این موضوع را پنهان کرده بود و پس مدت ها دست به افشاگری علیه بلاتر زد. اما در تاریخ ورزش ورزشکارانی بودند که مورد تجاوز قرار گرفتند و البته بیش از آن ورزشگارانی بودند که به جرم ارتکاب تجاوز دستگیر شدند و سال ها درگیر این موضوع شدند. در این گزارش سرشناس ترین ورزشکارانی را بررسی می کنیم که به جرم تجاوز دستگیر شدند.
 
 
*دارن شارپر ستاره فوتبال آمریکایی
دارن شارپر یکی از چهره های مطرح فوتبال آمریکایی بود که چند سال پیش به جرم تجاوز به دو زن در کالیفرنیا دستگیر شد. همچنین بعدها فاش شد شارپر زنی دیگر را در لوئیزیانا آمریکا مورد تجاوز قرار داده است. شارپر در نهایت با پرداخت غرامت شاکیان خود را راضی کرد و از سال 2015 به عنوان کارشناس تلویزیونی رقابت های فوتبال آمریکایی فعالیت می کند.
 
 
 
*آدام جانسون بازیکن سابق تیم ملی انگلیس
آدام جانسون یکی از مطرح ترین فوتبالیست هایی است که درگیر پرونده تجاوز شده است. او به صورت اینترنتی دختری ١۵ ساله را اغوا کرد و در خودروی شخصی خود او را مورد تجاوز قرار داده بود. در نهایت قاضی پرونده او در دادگاه اعلام کرد آدام با وجود اینکه می‌دانسته دختری که با او رابطه جنسی برقرار می‌کند زیر سن قانونی است، این کار را انجام داده است. او طی حکم دادگاه در مارس ۲۰۱۶ به تحمل ۶ سال زندان محکوم شد.
 
 
 
*مایک تایسون ستاره بوکس
مایک تایسون در دهه 90 میلادی یکی از سرشناس ترین ورزشگاران دنیا بود و تبدیل به چهره ای سرشناس در عرصه بوکس شده بود. او در دوران اوج و در روزهایی که در بوکس بی رقیب شده بود به اتهام تجاوز دستگیر شد و به 6 سال زندان نیز محکوم شد اما در نهایت پس از سه سال حضور در زندان آزاد شد. تایسون به یک دختر 18 ساله تجاوز کرده بود.
 
 
 
 
*توماس هندرسون ستاره فوتبال آمریکایی
توماس هندرسون پس از سال ها حضور در سطح اول فوتبال آمریکایی درگیر حواشی زیادی در زندگی خود شده بود به طوری که درگیر اعتیاد به الکل و کوکائین شده بود. او در همین دوران به جرم تجاوز به دختری جوان دستگیر شد و در نهایت به یک سال زندان محکوم شد.
 
 
 
*تونی آیالا بوکسور آمریکایی
یکی از جنجالی ترین پرونده های تجاوز از سوی یک ورزشکار مربوط به تونی آیالا بوکسور آمریکایی بود که به معلم جوانی که در نزدیکی خانه او سکونت داشت تجاوز کرد و به دلیل خشونت در ارتکاب جرم به 35 سال زندان محکوم شد.
 
 
*چاد ایوانز بازیکن تیم ملی ولز
چاد ایوانز در تیم ملی ولز حضور داشت و یکی از آینده دار ترین بازیکنان ولزی و از هم نسلان گرت بیل و آرون رمزی بود که به اتهام تجاوز به زنی 19 ساله دستگیر شد. او در نهایت به 5 سال زندان محکوم شد اما در دادگاه تجدید نظر حکمش کاهش پیدا کرد.
 
 
*باب هیوت ستاره تنیس جهان
این ورزشگار اهل آفریقای جنوبی یکی از مهم ترین تنیسورهای دوران خود بود که به قهرمانی در چند گرند اسلم نیز دست پیدا کرد. هیوت در سال 2015 به جرم تجاوز به چند شاگرد خود در تنیس به 6 سال زندان محکوم شد و همچنین نامش برای همیشه از تالار تنیس جهان خارج شد.
 
۲    
آی اسپورت
2017-11-12 19:23:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر