فهرست
مالدینی و جانباز شیمیایی؛ یک افسانه ساختگی
مالدینی و جانباز شیمیایی؛ یک افسانه ساختگی

مالدینی و جانباز شیمیایی؛ یک افسانه ساختگی

آی اسپورت - پائولو مالدینی، اسطوره فوتبال ایتالیا امروز 52 ساله شد. پائولو مالدینی که تمام دوران باشگاهی خود را در میلان سپری کرد، توانست با این باشگاه فاتح تمام جام های ممکن شود و با پنج عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، از پرافتخارترین بازیکنان تاریخ این مسابقات است. با این حال، پائولو مالدینی همراه با تیم ملی ایتالیا نتوانست به قهرمانی تورنمنت معتبری دست یابد اما همواره از او به عنوان یکی از بهترین مدافعان تاریخ فوتبال یاد می شود. مالدینی، هم اکنون مدیر ورزشی میلان است و در تلاش است با آوردن بازیکنان جوان به این تیم، روسونری را به شکوه گذشته اش بازگرداند.

پائولو مالدینی همانند تمام دنیا، در ایران هم محبوبیت بالایی دارد و چند سال پیش یک شایعه عجیب در ایران در خصوص پائولو مالدینی مطرح شد که این شایعه، در سایت های خبری ایران نیز بازتاب یافت. این شایعه در قالب خاطره یک جانباز شیمیایی ایرانی انتشار یافت که طی آن، یک جانباز شیمیایی ایرانی برای درمان به رم ایتالیا رفت و نام خانوادگی خانم پرستار بخش او، مالدینی بود. آن جانباز از پرستار سوال می کند که آیا با پائولو مالدینی، ستاره میلان نسبتی دارد که پرستار می گوید او برادرم است. جانباز هم با خوشحالی از پرستار خواست عکس برادرش پائولو را برایش بیاورد و خانم پرستار به او قول می دهد عکس پائولو مالدینی را برایش بیاورد. فردا صبح، جانباز که از خواب بر می خیزد، می بیند که مردی با دسته گل کنار تختش ایستاده و او کسی نبود جز پائولو مالدینی که فاصله حدود 600 کیلومتری میلان تا رم را طی کرده بود تا با یک جانباز شیمیایی عکس یادگاری بگیرد.

آیا پائولو مالدینی به عیادت جانباز ایرانی رفته است؟

چنین داستانی، مشخصا خنده دار به نظر می رسد اما با این حال، ماجرای عیادت پائولو مالدینی از جانباز ایرانی در سایت های ایرانی و میان مردم نقل می شد و عموما مردم این ماجرای ساختگی را باور می کردند. هنگامی که پائولو مالدینی همراه با تیم پیشکسوتان میلان به تهران آمد تا برابر پیشکسوتان پرسپولیس قرار گیرند، خبرنگاران در این خصوص از پائولو مالدینی سوال پرسیدند که ستاره سابق میلان گفت تاکنون چنین چیزی نشنیده است. علاوه بر تکذیب مالدینی، هرگز چنین خبری در رسانه های ایتالیایی زبان یا حتی انگلیسی زبان مطرح نشد و مشخصا یک شایعه بی اساس بود. با این وجود، این روزها همچنان در اینستاگرام این داستان خیالی منتشر می شود و کامنت های زیر مطالب، نشان می دهند که مردم همچنان شایعات بی اساس را به راحتی باور می کنند.

۳    
آی اسپورت
2020-06-26 23:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر