فهرست
کی‌روش به چه فکر می‌کند؛ ما دنبال چه هستیم!
کی‌روش به چه فکر می‌کند؛ ما دنبال چه هستیم!

کی‌روش به چه فکر می‌کند؛ ما دنبال چه هستیم!

آی اسپورت – تازه‌ترین صحبت‌های کی‌روش، منطقی بود و قابل قبول. به‌خصوص جایی که سرمربی تیم ملی از برنامه ویژه برای بازیکنان داخلی صحبت کرد و اینکه آنها یک روز در طول هفته به اردو بیایند و زیر نظر او ریکاوری کنند. کی‌روش برخلاف تمام روزها، ماه‌ها و سال‌های قبل، از مربیان داخلی تقاضای کمک کرد. این بار نه با لحن همیشگی که خاضعانه و با کمال احترام.

کی‌روش برای موفقیت در جام جهانی ۲۰۱۸ برنامه‌های ویژه‌ای در سر دارد. تفکرات او برای ما ناشناخته است چون نه اندازه او از علم مربیگری اطلاع داریم و نه می‌توانیم دغدغه‌هایش را حس کنیم چون جای او نیستیم و در اردوی تیم ملی حضور نداریم. پس نظرات کی‌روش را می‌پذیریم و به او اعتماد می‌کنیم. اعتمادی که نمونه‌اش را در جام جهانی ۲۰۱۴ و مقابل آرژانتین دیدیم. او سربلندمان کرد، در روزی که انتظارش را نداشتیم.

حرف‌های کی‌روش ما را در فکر فرو می‌برد که او به چه می‌اندیشد و ما به چه سوژه‌هایی می‌نگریم و درباره‌اش حتی می‌نویسیم. به صحبتهای کی‌روش دقت کنید: «باید برای بازیکنان داخلی یک برنامه خاص تدوین کنیم تا برای حضور در جام جهانی به آمادگی فیزیکی و روحی و روانی دست پیدا کنند، زیرا بازیکنان لیگ داخلی سطح مناسب برای حضور در جام جهانی را ندارند. تنها یک راه حل خواهیم داشت و آن تقاضای کمک از باشگاه‌ها است. به‌عنوان مثال وقتی یک تیم پنج‌شنبه بازی دارد، بازیکنان روز جمعه تا نیمی از روز شنبه در اختیار تیم ملی خواهند بود و سپس عصر شنبه در اختیار باشگاه‌ها قرار می‌گیرند. این برنامه‌ها از ژانویه ۲۰۱۸ آغاز خواهد شد و پیگیری هم می‌شود. اگر این کار را انجام بدهیم، شانس ما در جام جهانی برای ثبت یک اتفاق خوب تقویت می‌شود.»

برداشت بدبینانه از صحبتهای کی‌روش، توهین به دانش مربیان لیگ برتری است. از برانکو و شفر گرفته تا امیر قلعه‌نویی، سیروس پورموسوی و علی دایی. کی‌روش اما حداقل در این صحبت‌ها، منظور دیگری دارد. او می‌خواهد بخت موفقیت تیم ملی در روسیه را بالا ببرد و درخواستش هم چندان غیر منطقی نیست. هفته‌ای یک روز بازیکنان تیم ملی را می‌خواهد تا ریکاوری آنها را زیر نظر بگیرد و البته از نظر روحی و روانی آماده‌شان کند. این درخواست را از او می‌پذیریم، امیدواریم مربیان لیگ برتری هم بپذیرند.

کی‌روش ریزبینانه به جام جهانی می‌اندیشد و ما اندر خم یک کوچه‌ایم که در کدام بازی جادوگر حضور داشت و کدام مربی از سحر و جادو استفاده می‌کند. کدام بازیکن تیم ملی با کدام بازیگر ازدواج کرده و مراسم عروسی‌شان چه زمانی است؟ اخباری که نه دردی از فوتبال دوا می‌کند و نه به تیم ملی برای موفقیت در روسیه یاری می‌رساند. حاصلش هم چند روز تیترهای زرد است و در نهایت فراموشی سوژه‌ای که چقدر انرژی برایش صرف شد. به‌عنوان ژورنالیست، کسی از کی‌روش سوال نمی‌کند چرا بازیکنان داخلی را یک روز بیشتر می‌خواهد و خارجی‌ها را نه. دلیلش چیست و چه تفکری پشت این درخواست نهفته است؟

سرمربی تیم ملی – البته بنا به مسوولیتی که دارد- مشغول آنالیز اسپانیا و پرتغال است. او کنار این دغدغه‌های بزرگ و کوچک، البته پاسخ می‌دهد به سوالی که هرگز از او پرسیده نشد: «واقعا نمی‌شود فقط ۶۰ دقیقه فوتبال بازی کرد. اگر واقع‌بینانه صحبت کنم، بازیکنان لیگ داخلی ما آمادگی ۶۰ تا ۶۵ دقیقه بازی را دارند. اگر داوران قبول می‌کردند که ایران ۶۵ دقیقه فوتبال بازی کند ما مشکلی نداشتیم اما قبول نمی‌کنند. مهدی طارمی، امید ابراهیمی، احمد عبدا... زاده، مهدی ترابی، جلال حسینی، پژمان منتظری، وریا غفوری نیاز به کار بیشتر دارند. اگر برابر آلبا بخواهیم بازی کنیم باید بدانیم او۶۰ مرتبه رفت و آمد می‌کند و اگر وریا غفوری ۴۵ مرتبه این کار را انجام بدهد، در ۱۵ مرتبه بعدی من باید درون زمین بروم. بازیکنان بسیار خوبی داریم اما هدف ما ۸۰ مرتبه دویدن است.»

این همان تفاوت کی‌روش است که او را به موفقیت رسانده و شاید خیلی‌های دیگر را نه. ما که عادت کرده‌ایم از حرف‌های او، فقط نکات منفی را برداشت کنیم، این بار عینک خوشبینی می‌زنیم و با او و تفکراتش همسو می‌شویم. چه خوب، مربی با دانشی داریم که البته در بعد فنی و تاکتیکی صحبت‌های منطقی و عاقلانه‌ای می‌کند. او کارلوس کی‌روش است و ما در تازه‌ترین حرف‌هایش، او را می‌پذیریم و برایش کف می‌زنیم و البته با خود می‌گوییم او دنبال چه چیزی است و ما و خیلی از رسانه‌ها در پی چه می‌گردیم؟

 

ایران ورزشی

۲۰ ۴۰  
آی اسپورت
2017-12-07 10:45:00
نظر دهید

۴۰ نظر
Hasan
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۵۴
خواهشا پرسپولیس را وارد این بازی نکنید برانکو پرفسور است اگر از کیروش مربی بهتری نباشد کمتر نیست و بازیکنان پرسپولیس نیازی به ریکاوری کیروش ندارند
بهزاد
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۱۲
یه پروفسور بسید بهش. این پروفسورای چی داره دقیقا؟ راننده تاکسیا هم سر خط همدیگرو دکتر خطاب میکنند. پس دکترن؟
بهزاد
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۱۷
برانکو دقیقا تو چه رشته ای پروفسوره؟ یه پروفسور بستید به یارو خودشم باورش شده پروفسوره
حرف حساب
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۸
تو رشته سوراخ کردن استقلال و شکستن تمام طلسمهای ایران! تو برو آب خنک بنوش کمتر بسوزی تو این زمستون
خطاب به حرف حساب
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۲۱
اگر مبنا بر این باشه....پس منصوریان هم پرفسور ِ پرفسور شماست .... چند بار سوراخش کرده.
آنتی شومن
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۰۹
به حرف حساب
اگه برانکو پرفسوره پس رامون دیاز چیه؟.به نظرم برانکو دیپلم ردی هست.
امید از تفت
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۵۷
در این طرح کیروش، بیشترین ضربه را پرسپولیس میخوره و بیشترین تأثیر را روی پرسپولیس داره. با اینحال با توجه به بازیهای فشرده پرسپولیس در لیگ و جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا، امکان اجرایی شدن چنین طرحی حداقل برای پرسپولیس نیست. ولی خوبی بازیهای این دوره این هست که پرسپولیس تا پایان همین امسال و 5 هفته مونده به پایان لیگ میتونه قهرمانیش در لیگ را قطعی کنه و در لیگ قهرمانان آسیا هم صعودش را به دور بعد قطعی کنه. اونوقت پایان امسال و تا شروع جام جهانی چیزی حدود سه ماه زمان داره و ما حاضریم بازیکنان پرسپولیس در اختیار تیم ملی قرار بگیرند و فقط دو روز قبل از هر بازی در اختیار پرسپولیس باشند. این چیزی هست که امکان اجرایی شدنش وجود داره. به هر حال همه دوست داریم تیم ملی به دور دوم صعود کنه ولی راهکارهای آن باید تفاهم با مربیان لیگ همراه باشه.
بهزاد
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۱۵
شما دقیقا چی کاره ای که حاضری بازیکنای پرسپولیسو بدی؟ مگه ارث باباته پرسپولیس؟ بازیکنای پرسپولیس اومدن اومدن. نیومدن مثل بازیکنای سپاهان تو 2014 خط میخورن آب از آب تکون نمیخوره. بیرانوند نباشه که نعمتیه برا تیم ملی. جا سید جلالم منتظری بازی کنه خیلی فرقی باهم ندارن نفر اصلی پورعلی گنجیه. تا قدوس هست وحید امیری که بازی نمیکنه. طارمی هم که ذخیره ی آزمونه. یجوری حرف میزنید که انگار 11 تاای تیم ملی از پرسپولیسن.
آنتی شومن واقعی
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۱۱
بهزاد معلوم نیست کدوم یکی از همون کاربرای احمق استقلالی هستی که با تعویض نام اومدی داری کامنت میدی! ولی اگر کیروش وجود داشت و میتونست پارسال بازیکنای پرسپولیس رو خط میزد! گنده تر از کیروش هم نمیتونند همچین غلطی بکنند مگه پرسپولیس تیم شش تایی دسته سومیه که هر بی سر و پایی براش ... کنه!؟
امید از تفت
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۱
بهزاد تو چیکاره ای که درباره نظر من نظر میدی!!؟ تنها مهره فیکس تیم ملی در 4 بازی آخر تیم ملی طارمی بوده و آزمون، انصاری فرد و گوچی به تناوب نیمکت نشین طارمی بودند. بیرانوند و امیری و سیدجلال هم همه بازیها فیکس بودند. صعود مقتدرانه تیم ملی به جام جهانی، بخاطر اقتدار پرسپولیس و آمادگی بازیکنانش بوده
آنتی شومن
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۱۳
پرسپولیسی که تمام پولشو دولت میده خیلی برانکو بیخود میکنه که بخواد تو کار تیم ملی چوب بذاره.اگه همچین کاری کنه خود بلزیکن های پرسپولیس ترتیب برانکو رو میدن.برانکو سنگینتره بعد از دسته گلش تو اسیا ساکت باشه.چون اگه شرایط تیم ملی نبود حتما از سهمیه اسبایی ایران کم میشد.پس لطفا ساکت
بهزاد
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۰۸
از زبان مایلی کهن: اون موقع که این آقا دستیار فرگوسن بود و حمالی منچسترو میکرد من تو گهر درود سرمربی بودم.(باصدای بلند و لرزان مایلی کهن خوانده شود) تو کجا بودی آقای کی روش وقتی من 5 تا 5 تا تیم میفرستادم لیگ2؟ شما فوتبالو به لجن کشیدید آقای پور کیروشی(مربی فولاد)، آقای کی روشچار(مربی سپاهان)، آقای گل کی روشی( مربی تراکتور)، آقای نظر کی روشی( مربی سپید رود) آقای قلعه کی روشی(مربی ذوب آهن) و سردسته همه آقای کی روشی پور که این مردکو دعوت میکنید به برنامتون شما فوتبالو به لجن کشیدید. مگه نمیبینید من از حسودی دارم پاره میشم بزارید تیم ملی بره به پرتغال و اسپانیا ببازه به بقیه که نمیبازه هیچ جور ما مردیم از بس منتظر بودیم با حاج رضایی و بقیه که یه فرصت گیرمون بیاد از کی روش انتقاد کنیم. حالا هم که یه فرصت خوب و هم گروهی با اسپانیا و پرتغال نصیبمون شده انقدر برنامه ریزی بکنید انقدر رو بازیکنان کار بکنید که همین یه فرصتم از دست بره
آنتی شومن واقعی
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۱۶
به بهزاد
خدا وکیلی عشق کردم با این کامنت توپت.زیبا نوشتی فقط یه عیب داشت اسم پرفسور یه درصدی رو از قلم انداختی لطفا اصلاح بفرمایید.
بی طرف
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۱۰
نویسندگان عزیز ورزشی که گاهی نگاهی از بالا به خواننده و ما دارند باز هم صورت مساله را عوض کردند، به عنوان یک پرسپولیسی بحث اولم این نیست که ایا حرف کی روش درست است یا خیر، بحث بر سر این است که چرا باید خواسته هایش را رسانه ای کند تا موضوع دعوای من و شما در فضای مجازی و ورزشگاه شود.
طرح موضوع در رسانه نتیجه اش این است که شما نویسنده نتیجه بگیرید که کی روش متوجه نکاتی می شود و هست که مربیان لیگ برتری نیستند و این آغاز یک جنگ بی حاصل است، یعنی این گونه برداشت می شود که کی روش خودش را سرتر از مربیان لیگ برتر می بیند. اما اگر کی روش منش دیگری داشت مساله را به این صورت طرح می کرد که همه مربیان برای تیم هایشان یک برنامه ای دارند، من هم یک برنامه خاص دارم که نیاز به این دارد که مثلا بازیکن ها را یکروز در اختیار بگیرم و ....
ویلی
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۱۴
واقعیتو باید بپذیریم تمام تیمای شگفتی ساز تورنمنت ها چریکی و پادگانی تیماشونو ساختن و به فیفا دی و اردوی مقطعی اکتفا نکردن، اختیار تام باید دست کیروش باشه یه اردوی طولانی مدت که رس تیمو بکشه.......یادمون نرفته قبل 98 ایویچ در بروجرد بازیکنا رو طوری شلاق زد که تا یه نسل فوتبالمون نونشو خورد، کیروش میتونه یکضرب تیمو برای جام جهانی و جام ملتهای شش ماه بعدش آماده کنه تا با آمادگی بدنی و تمرکزی بازیکنا به خودباوری برسن و بدرخشن و ترانسفر بشن و همینطور با توفیق در دو تورنومنت پیاپی غرور ملی احیا بشه و صدالبته کیروش هشت سال حضورشو حلال کنه....
توهم
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۶
تا حدی درست میگی. مثل ترکیه 2002. ولی کیروش اینکاره نیست. اگر بود با پرتقال 2010 یه چیزی میشد. اگر بود در رئال که برای سه تا جام می جنگید طوری برنامه ریزی میکرد که حداقل به یک جام برسه. ولی هیچیک از این اتفاقا نیفتاده. پس آزموده را آزمودن خطاست.
بعدشم کیروش رو هوا یه چیزی گفته . اگه مصر بود از طریق فدراسیون به باشگاه ها می رسوند ، نه از طریق یک برنامه ورزشی معلوم الحال که در دران مربیگری علی دایی به علی دایی گفت 8 روز واسه آمادگی و هماهنگی کافیه ولی الان یه چیز دیگه میگه
ویلی
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۵۵
"توهم" اینا همه حواشیه اصل مطلب آمادگی تیم واسه جام جهانی و جام ملتهاست، موفقیت در تورنمنت فشرده ستاره نمیخواد فقط یه تیم یکدست متحد و گرسنه میخواد که کیروش نشون داده میتونه آماده کنه این بازیکنایی که ما داریمو غیر کیروش کسی نمیتونه مطیع کنه به نظرت بازیکن اشباع شده ای مثل اشکان یا بچه ننه ای مثل سردار واسه کسی غیر کیروش از جون مایه میذارن؟ کیو میخوای پیدا کنی که اینطور رو بازیکنا از نظر احساسی و انگیزشی سوار باشه؟ شرایط پرتغال 2010 قابل مقایسه با ایران نیست معلومه که اونجا کیروش زبونش کوتاهه وانگهی بنده خدا قرعه بدآورد نکنه انتظار داشتی اون اسپانیا رو حذف کنه؟ یکم افق فکرتونو ببرید بالا شما ترجیح میدی با این دعواها سرگرم بشی و مثلن با انکار کیروش و کم کردن روی فردوسی پور دلت خنک بشه یا سال دیگه این موقع با ذوق و شوق اسم ایرانو ببینی که تو جام مردونه جنگیده و فینال جام ملتهای آسیا رسیده؟ کدوم مهمتره؟
۷
ساشا
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۲۰
من تیم های دیگر رو کار ندارم ، که دنبال جادو و جنبل هستند، اگه کیروش مربی حرفه ای هست که همه ماها می دونیم که هست پس اخلاقی و حرفه ای نیست که اول فصل برنامه ی لیگ رو طبق برنامه های تیم ملی بنویسند بعد به یکباره دچار چرخش 180 درجه بشود آقای کیروش. مگه ایشون انتظار داشت با تیم های سریلانکا و بنکلادش بازی کنیم ،که الان دچار شوک شدند که با تیم های اسپانیا ، پرتغال و مراکش همگروه شدند. در ضمن برای همکاری و گفتگو بین دونفر ، رو در رو با هم صحبت می کنند نه طرف اول در تلوبزیون خواسته ها شو مطرح کنه بعد از طرف مقابل انتظار داشته باشه باید خواسته های منو اجابت کنه. البته همه ما ها این روزنامه دولتی رو درک می کنیم که هرروز چند مقاله در ستایش کیروش می نویسد چون بقا و سربلندی وزیر ورزش درگروی حضور کیروش در ایران می دونند. متاسفانه آقای کیروش طرفداران ایدولوژیک پیدا کردند وایشون رو تا مقام معصومیت بالابردند که مجال هرکونه نقد رو از دیگران دریغ کرده اند این فضای دیکتاتوری چه در سیاست چه در ورزش مذموم و ناشایست هست.
درضمن امثال برانکو ، کرانچار و شفر مربیان آماتور و بی تجربه که جام جهانی ندیده ای نیستند. که آقای کیروش یه کم هم به افکار دیگران احترام بزاره بخدا دیگران هم کمی از مربیگری می دونند.
رسانه های عوام فریب
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۲۷
ميشه يه مقايسه اي بين مربيان تيمهاي آمكار احمدگروژني پانيونيوس روبين كازان اوستنده شارلوا و ... كه از پليس راهشون اونورتر نرفتن با برانكو كرانچار و شفر انجام بديد تا ملت متوجه شوند كار كردن زير دست آنها با كيفيت تر است يا زير دست برانكو با حضور در دوجام جهاني شفر یک جام جهانی و جام کنفدارسیونها و نایب قهرمانی و جام ملتهای افریقا و قهرمانی یا کرانچار با یک حضور در جام جهانی تازه خود کیروش هم با اون فضاحت از رئال و پرتغال اخراج شد و یک مربی شکست خوردس که فقط در کشورهای درجه چندم مثل ایران و افریقای جنوبی میتونه کار کنه جدید ترین پیشنهادش هم که از تیم ملی مالزی هست
نویسنده دوزاری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۰
دمت گرم حرفی برای گفتن نموند. همه چی رو گفتی
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۵۵
در لیگ قهرمانان اسیا عیار تیمهای ایرانی معلوم شد ،
بهترین تیم ما با بهترین مربی باخت استقلال هم باخت و بقیه هم
تیمهای مقایل ملی پوش پرتغال و اسپانیا نداشتند عمر عبدالرحمان و سوما و خریبین و ...داشتند .
پرسپولیس عالیه اما نسبت به خودش در سالهای گذشته ،
نه نسبت به تیمهای حرفه ای آسیا
استقلال هم خوبه ولی باز هم نسبت به خودش
ما نسبت به خودمون الان خوبیم ولی نسبت به تیمهای حرفه ای آسیا ؛
ننایج گواه است.
۶
حامد
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۵۱
پاسخ: کیروش به پول قرارداد، پیچاندن تمرینات، افتخار ساختن از باخت در جام جهانی و کم کردن روی برانکو فکر می‌کند.
شما به اسطوره ساختن از او و البته مواجب گرفتن می‌اندیشید.
بهرام cr7
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۱۴
من نمیدونم به چیه بازی با آرژانتین دارین مینازین؟
شاید من اشتیاه میکردیم که باختیم نگو آرژانتین رو 2-0 بردیم.
مهدی
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۴
نویسنده با این نوشته خود نشان داد که درکی از فوتبال ندارد و فقط یک دستمال به دست کیروش میباشد، اما در صحبتهای این نویسنده! چند نکته لازم است توضیح داده شود:
1.نویسنده: تازه‌ترین صحبت‌های کی‌روش، منطقی بود و قابل قبول!!! این حرف غیر منطقی ترین حرف ممکن بود و توهین بزرگ به تمام مربی ها یعنی اینکه تمام مربی های باشگاهی چه ایرانی و چه خارجی دانش مربیگری ندارن و این منم عقل کل که میدونم اونا چجوری ریکاوری کنن!!
فکر کنید هنوز این مربی نمیفهمه که وقتی 1.5 روز بازیکن رو میگیره یعنی اون بازیکن از خوزستان و اصفهان و تبریز و... باید کلی مسافت رو طی کنه و برگرده و خستگی راه داغونش میکنه و اینکه فاصله بازیها هر 5 روز یکبار هست عملا 2 روزش رو نیستن و 1 روز هم تو مسیر رفت و برگشت برای بازی با تیم مقابل هستن و در خوشبینانه ترین حالت یه مربی باشگاهی فقط 2 روز برای هر بازی بازیکنش رو داره اون هم بازیکنی که خسته این همه مسافرت هست!!!
2. از لحاظ فنی هر گاگولی که فوتبال رو هم دنبال کرده باشه میدونه که خیلی از بازیکنای داخلی مخصوصا بازیکنای پرسپولیسی تیم ملی خیلی آماده تر و سرحال تر و دونده تر از بازیکنای لژیونر خارجی ما هستن
3.کیروش: اگر برابر آلبا بخواهیم بازی کنیم باید بدانیم او۶۰ مرتبه رفت و آمد می‌کند و اگر وریا غفوری ۴۵ مرتبه این کار را انجام بدهد، در ۱۵ مرتبه بعدی من باید درون زمین بروم!!!
کیروش انقدر درک فوتبالش ضعیفه که نمیدونه اولا آلبا وقتی 60 مرتبه رفت و آمد میکنه که تیمهایی که جلوشون قرار میگیرن قابلیت تحت فشار قراردادن اونا رو داشته باشن که آلبا مجبور باشه چپ و راست هم بیاد عقب دفاع کنه و هم تو حمله شرکت کنه. ما که خودمون میدونیم کیروش چی کاره هست و سبک و کیفیت فنی که به تیم ما تحمیل کرده چجوریه ما حتی جلوی تیمهای مثل عراق و امارات هم اتوبوس میچینیم و منتظر ضد حمله میمونیم! این مربی هنوز نمیدونه که ما مثل همیشه وقتی اتوبوس میچینیم یعنی داریم تو یه نیمه از زمین که زمین خودمون باشه بازی میکینم پس شعاع حرکتی امثال وریا غفوری خیلی کمتر از چیزی هست که الان تو باشگاهش داره انجام میده .اگه تو باشگاهش 45 بار میره میاد جاوی اسپانیا 20 بار هم فرصت جلو اومدن پیدا نمیکنه یعنی خیلی کمتر از باشگاهش رفت و برگشت داره و انرژی بیشتری هم نسبت به باشگاهش ذخیره میکنه.اسپانیا تیمهای بزرگ دنیا رو تو زمین خودش حبس میکنه بعد کیروشی که حتی جلوی تیمهای آسیایی هم دفاع اتوبوسی تو زمین خودمون رو انجام میده میتونه مثل اسپانیا بازی کنه؟! وقتی میگیم کیروش سواد فوتبال هم نداره بخاطر همین دلایل هست.
4. هدف کیروش مثل همه 7 سال گذشته چیزی جز اخلال تو برگزاری لیگ نیست البته الان یه هدف دیگه هم پیدا کرده برای اینکه عقده هاش رو سر برانکو هم خالی کنه و دست برانکو رو تو پوست گردو بزاره و با این کارش بعد اینکه برانکو گفته بود بازیکناش میرن پیش کیروش چاق میشن خاسته اینجوری تلافی کنه.
5. این طرح اگه خوبه چرا تو هیچکجای دنیا اجرا نمیشه؟! طبق این نظر کیروش همه تیمهای ضعیف تر باید دست به یه همچین کاری بزنن! فکر کنید مربی پاناما و تونس میان میگن چون ما جلوی انگلیس و بلژیک باید بازی کنیم پس همه بازیکنا رو بعد بازی بدین من ریکاوری کنم!!!

کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی! کیروش اگه چیزی تو چنته داشت و علم و توانایی بالایی تو مربیگری داشت رئال مادرید و با اون هم ستاره و امکانات چهارم نمیکیرد! احتمالا اونجا هم زمین کج بود ، فدراسیون اسپانیا همکاری نمیکرد و...! اخراج از تیم ملی پرتغال و امارات و باشگاههای آمریکا و ژاپن هم بدلیل هوش سرشار کیروش بود!

کارنامه کیروش رو به عنوان مربی تیمهای بزرگسالان اگه بتکونی کلا 3 تا قهرمانی دیده میشه 2 تا سوپر کاپ(تک بازی) و یکی هم حذفی (5/6 بازی). یعنی این بشر هنوز نتونسته قهرمانی یه تورنمنت فرسایشی مثل لیگ یک کشور ولو درجه 3 دنیا رو بیاره.
کیروش تو دنیای فوتبال با این کارنامه درخشانش یه مربی درجه 3 حساب میشه و وقتی میبینید که 7 ساله حتی تیمهای عربی هم نمیخوانش باید به این حقیقت پی ببرید، البته مافیای رسانه ای کیروش تو این 7 ساله از منچستر گرفته تا مکزیک و ژاپن و آفریقای جنوبی و استرالیا و... براش پیشنهاد جور کرده!!
ماخ
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۰۳
درود به شرفت
مصی
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۰۷
واقعا عالی بود تمام وکمال همه چی رو گفتی یه عده قلم بمزد دارن کی‌روش به مقام معصومیت وقدیست میرسونن تو این مملکت
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۲۰
به تو و همه ی لایک کنندگان نظرت

در جام جهانی رتبه پرسپولیس در جدول ، آبروی کی روش را نمی خرد؛
اگر پرسپولیس اول شود یا آخر ، در جام جهانی چه کمکی به آبروی کی روش میکند.
هرمربی دیگری جای او باشد محال است به چیزی بیشتر از آبروی خودش اهمیت بدهد.
با طرح کی روش کاری ندارم ولی اینکه بعض هواداران سرخ خیال میکنند تواین فرصت کم سرمربی تیم ملی همه ی فکر و ذکرش ضربه زدن به پرسپولیس و برانکوست خیلی عجیبه !

دیگه اینقدر ما مضحکه ی دست دیگران نکنید.
پرسپولیس سر جای خود ولی همین شماها تو هیاهوی جام جهانی و زمانی که هرکس برای غرور ملی میجنگد ، پرسپولیس و استقلال را فراموش میکنید.
اونجا فقط پرچم ایران بالاست و هرکاری کی روش بکند بنام ما نوشته می شود.
ان شالله او بعد جام جهانی می رود و ما می افتیم دست کسانی که نمی تونند حتی آمار دوکارته هامون را درست داشته باشند.
۶
امامزاده کیروش
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۶
نویسنده کیروشی همون اول نتیجه مطلوب رو گرفته و میگه:"تازه‌ترین صحبت‌های کی‌روش، منطقی بود و قابل قبول"
و در آخر گفته :"این همان تفاوت کی‌روش است که او را به موفقیت رسانده و شاید خیلی‌های دیگر را نه."
و در اینجا به این نویسنده دوزاری باید گفت کیروش به کدوم موفقیت رسیده؟ اون موفقیت کجاست. غیر از اینه که در هر جا مربی بوده اخراجش کردن؟ بجز ایران که اونقدر ساز و کارمون حرفه ای هست که اخراجش که نکردیم هیچ ،قربونشم میریم
آنتی شومن واقعی
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۱۹
کیروش اگه اخراج هم شده از رئال بوده.نه مثل برانکو که از الاتفاق پرتش کردن بیرون
رسول عفتان
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۲
سرمربی تیم ملی ما ابتدا افکارش را صلاح کند،دعوت کردن سردار آزمون با صفر گل زده در هر اردو دعوت شد ولی علیپور را نه و یا عزت اللهی که مستمر نیمکت نشین و هر وقت برای تیم ملی بازی می کند یک کاشته پشت محوطه به هر تیمی تقدیم می کند آیا مسلمان کیفیت ندارد؟ این قانون کی روش که هر کس در اروپا بازی کند عالی است غلط است راستی برنامه نود اگر عادل است چرا شهاب زاهدی در لیگ ایسلند که قراردادش سه سال دیگر بخاطر کیفیتش تمدید شد چیزی نمی گوید چرا زاهدی به تیم ملی دعوت نمی شود؟
IR
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۳
وجدانا من هیچ جوره شما طرفدارهای کیروش رو درک نمیکنم آخه چه جوری بازی با آرژانتین ملاک برای اعتماد به کی روش قرار میدین ( حالا خوبه باختیم !!! ) اما بازی بعدیش با بوسنی رو که اتفاقا اون بازی ملاک اصلی بوده رو جوری نادیده میگیرین انگار با سرمربی دیگه ای جلوشون بازی کردیم . واقعا هر چی بلا سر ماها بیاد حقممونه از بس درجه اسگلیتمون بالاست و تا علنا نیان از خونمون دزدی کنن متوجه نمیشیم .
آنتی شومن
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۲۲
برانکو خوبه که ابروی ایران را جلو رامون دیاز برد؟
امیر
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۵۰
گیرم که خواسته‌ی کیروش منطقی. چرا این خواسته رو جای اینکه متمدنانه با مربیان باشگاهی درمیون بذاره تو برنامه‌ی فردوسی پور که نقش توپ‌خانه‌ی کیروش رو بازی میکنه مطرح کرد؟ یه جورایی آدم یاد یه مقام مسئول می‌افته که منویات‌اش رو از طریق یه روزنامه عصر مطرح میکنه!
No One
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۲۰
یکی به این بهزاد بگه دهنشُ ببنده
***
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶، ۰۸:۵۳
این سایت ملک ننه جون کسی نیست که بخواد بگه کی کامنت بذاره کی کامنت نذاره.کاری باهاتون میکنیم که از این سایت برید.فکر کردی این سایت دربست برانکو هست که بیایید و به سرمربی تیم ملی توهین کنید.شما برید عقده ها تون رو سر رامون دیاز خالی کنید.
۴
Amir
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۲۳
و بازم يكي دو كامنت گذار پرسپوليسي مذاب در خاليفسور كه از فرط حرص و جلز و ولز از برتري كيروش و تيم ملي به تيم جام نديده اسيا ميخوان با ٢٠ ، ٣٠ تا اسماي مثلا مختلف حرف مفتشونو به كرسي بنشونن كه مثلا خيلي زيادن و كامنتاشونم نوشته نشده به روش تقلبي ( سبك طارمي/طاهري) يه ١٠٠ تا لايك در دم زده ميشه به حساب!
اخه حقارت و عقده تا كجا!!! بابا تيم ملي بوركينافاسو نيست ناسلامتي تيم كشور و خاك خودمونه!! با كي مي جنگين؟!
&
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۴۴
نویسنده طوری از لحن مودبانه کیروش حرف میزنه انگار لطف کرده ! حالا ایشون لمپن تشریف داره و دائم توهین میکنه دلیل نداره اینبار که احترام گذاشته شما خودت رو هلاک کنی. اصلا مگه چندتا بازیکن لیگ ما تو جام جهانی هستن؟ ترکیب تیم ملی از الان مشخصه لژیونرها به اضافه چهار یا پنج بازیکن از سرخابی ها . بازی های اسیایی که شروع بشه کسی زیربار حرف زورر کیروش نمیره پارسال برانکو رو متهم کردن به دشمنی با کیروش خب به فرض که اینطور بود ببینیم سرمربی استقلال که تیمش تو گروه سختی هست زیربار این حرفا میره؟
امیر
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۰۶
اون دوستی که تفاوت فاحش این دو مربی رو متوجه نمیشه به نظرم باید رشتشو عوض کنه، شما هم اول ببین دور و برت چه خبره، کی چی میگه...
۱
چو
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶، ۰۴:۴۵
بزارین خیالتون رو راحت کنم ، توی این طرح بیشترین ضربه رو پرسپولیس میخوره و این ضربه خوردن پرسپولیس برای منی که طرفدار سپاهانم نه استقلال ؛پشیزی هم ارزش نداره . بزارین تیم ملی مون بدرخشه ؛ بزارین بریم اونجا فقط دفاع کنیم لاقل دوتا مدافعمون برن اروپا. البته میتونیم هم بزاریم پرسپولیس آماده بره لیگ قهرمانان و پاره برگرده
۱
1
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۴۶
نکنه فکر میکنی زردک داغون برای کسی اهمیت داره؟؟؟ تیمت مدتهاست رنگ اسیا ندیده پس سکوت کن و ته جدول خوش بگذرون اونقدر نادون هستی که فکر میکنی با دفاع قراره کسی بدرخشه و بره اروپا مگه جلوی ارژانتین درخشیدن چندنفر رفت اروپا ؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر