فهرست
درباره مهدی طارمی؛ او همیشه برمی‌گردد
درباره مهدی طارمی؛ او همیشه برمی‌گردد

درباره مهدی طارمی؛ او همیشه برمی‌گردد

آی اسپورت - چیزی نمانده بود. اگر ضربه سرش کمی پایین‌تر زده می‌شد؛ مثلا 10 سانتی‌متر. طارمی الان تبدیل به یک ابرقهرمان در فوتبال ایران شده بود. آن هم در حالیکه تا چند روز پیش‌تر کسی روی او حساب نمی‌کرد و در گمانه‌زنی ترکیب تیم ملی خیلی‌ها جایی برای او در قائل نبودند. مصدومیت او چند روز قبل از بازی با مراکش چندان نگران کننده بود. چون فکر می‌کردیم قرار است کسان دیگری آدرنالین خون‌مان را بالا ببرند. اما وقتی در دقایق پایانی بازی با مراکش وارد زمین و شد و جان تازه‌ای به خط حمله تیم ملی بخشید تازه یادمان آمد چه بازیکن مستعدی در تیم  داریم. همان نمایش خوب و تاثیرگذار و البته سبک بازی متفاوت اسپانیا با مراکش باعث شد کارلوس کی‌روش این بار طارمی را در ترکیب اصلی بگذارد.

در نیمه اول به خاطر فشار زیاد اسپانیا و عقب بازی کردن تیم ملی کار مهاجمان و وینگرهای تیم ملی چندان به چشم نیامد. اما در نیمه دوم و بعد از گل اسپانیا طارمی کارش را شروع کرد. دوندگی فراوان او آرامش را از خط دفاع اسپانیا گرفت. او در پایان بازی با طی کردن مسافت 10850 متری دونده‌ترین بازیکن ایران و کل مسابقه لقب گرفت. مهدی با اعتماد به نفس بالا (که شاید ناشی از همان خونسردی و بی‌خیالی ذاتی‌اش باشد) پا به توپ حرکت می‌کرد. اسپانیایی‌ها را دریبل می‌کرد. می‌چرخید و پاس می‌داد و خطا می‌گرفت. مدت‌ها بود که چنین نمایشی از او ندیده بودیم. باور کردنی نبود که این طارمی همان طارمی «اعصاب خورد کن و شلخته‌» پرسپولیس است. او اگر قدر سانتر دقیق وحید امیری که بعد از لایی زدن به پیکه برایش ارسال شد را بیشتر می‌دانست الان همه چیز فرق می‌کرد. نام خودش در بین گلزنان جام جهاین ثبت شده بود و ایران هم در رده دوم گروه قرار داشت و برای صعود به مرحله کار آسان‌تری پیش رویش بود.

با این همه حتی از دست دادن این فرصت هم باعث نشد کسی حس بدی نسبت به او داشته باشد. چه بسا پرسپولیسی‌هایی که بعد از رفتن طارمی به الغرافه برایش نفرین نامه نوشتند حالا دارند حسرتش را می‌خورند. واقعیت هم این است که این حس دوگانه بین عشق و نفرتی که هواداران پرسپولیس به او دارند ناشی از رفتارهای اوست نه از بازی‌اش. طارمی بدون شک یکی از بااستعدادترین بازیکنان فوتبال ایران است و قابلیت‌های بالایی دارد. هر بار که فکر می‌کنیم به آخر خط رسیده، در سخت‌‌ترین بزنگاه‌‌ها از روی زمین بلند می‌شود و همه را شگفت زده می‌کند. حالا او چشم به بازی با پرتغال دارد و فرصتی که پیش رویش می‌بیند. طارمی می‌خواهد کار نیمه تمامش در بازی با اسپانیا را در مقابل پرتغال تمام کند.

۱۷ ۳  
آی اسپورت
2018-06-23 11:15:00
نظر دهید

۳ نظر
مسعود
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۰۴
طارمی همیشه خوب بازی میکرد و میکنه، مشکل طارمی که صدای همه رو درآورده بود در ضربه آخره که توی بازی با اسپانیا هم خودش رو نشون دارد،‌ این همون بازی هست که از طارمی میدیدیم، دونده و جنگنده اما گل نزن!
بابک
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۲۹
طارمی بعد از نسل 98 و علی کریمی بهترین بازیکنیه که دیدم. اما حیف از اینکه حاشیه هاش واقعا غیر قابل تحمله
محمد باقری
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۴۹
اتفاقا اصلا هم حسرت نمیخوریم همون بهتر که جنازه شو برد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر