فهرست
یادداشت روز: نیمار و طلسم پیراهن شماره 10 برزیل
یادداشت روز: نیمار و طلسم پیراهن شماره 10 برزیل

یادداشت روز: نیمار و طلسم پیراهن شماره 10 برزیل

آی اسپورت - ساعاتی دیگر جام جهانی برزیل آغاز خواهد شد و میزبان رقابت ها در مقابل کرواسی دیدار افتتاحیه را برگزار خواهد کرد. امید اول گلزنی برزیلی ها در این تورنمنت بدون شک نیمار است. بازیکن بارسلونا که وارث شماره 10 تاریخی این تیم است.

یادداشت فرانسس آگیلار از موندو دپورتیوو را در همین مورد اینجا بخوانید :

نیمار امروز با پیراهن غرورانگیز شماره 10 تیم ملی برزیل مقابل کرواسی به میدان خواهد رفت و بدین ترتیب با این بازی ؛ جام جهانی رسما آغاز خواهد شد.

نیمار با وجود جوانی و با داشتن تنها 22 سال سن وارث این پیراهن پرافتخار شده است . پیراهنی با شماره 10 . شماره ای افسانه ای و البته حساسیت برانگیز در بین برزیلی ها.

اولین بار پله با فتح سه جام جهانی با پیراهن شماره 10 ؛ اعتباری تاریخی به این شماره بخشید . در واقع نیمار دومین بازیکن جوان تاریخ برزیل است که در جام های جهانی پیراهن شماره 10 را خواهد پوشید.

پله با 17 سال سن در جام جهانی 1958 سوئد نفر اول است. نیمار 22 ساله علاوه بر اینکه باید فشار سنگین پوشیدن این پیراهن را مدیریت کند ؛ باید با یک طلسم عجیب نیز مقابله کرده و آن را بشکند.

از سال 2002 که ریوالدو در فینال جام جهانی مقابل آلمان موفق به گلزنی شد در دو جام جهانی بعدی هیچ بازیکن شماره 10 برزیلی موفق به گلزنی در جام جهانی نشده است.نه رونالدینیو در سال 2006 و نه کاکا در سال 2010.

چندی پیش ریوالدو در مصاحبه ای گفته بود که نیمار این طلسم را خواهد شکست و شکی در این مورد نیست. واقعیت این است که در برزیل همه به نوعی روی نیمار اطمینان خاصی دارند.

اسکولاری سرمربی این تیم ؛ نیمار را همچون پسر خود می داند و بارها اعلام کرده که نیمار ستاره تیمش در جام جهانی خواهد بود.

زیکو یکی دیگر از نوابغی است که پیراهن شماره 10 برزیل را در دو جام جهانی به تن کرده است. بازیکن بدشانسی که علی رغم گلزنی در دو جام جهانی 78 و 82 و با وجود اینکه برزیل 82 تیم بسیار کامل و مدعی شماره یک قهرمانی جهان بود نتوانست این جام را بالای سر ببرد.

زیکو اعتقاد دارد که نیمار یک شماره 10 کلاسیک نیست و ذاتی تهاجمی تر از یک شماره 10 دارد.

او نیز اعتقاد دارد که نیمار این طلسم را خواهد شکست و می گوید که اسکولاری با دادن پیراهن شماره 10 به نیمار مسئولیت بزرگی را روی دوش این بازیکن جوان گذاشته است.

مسئولیتی که زیکو معتقد است نیمار از عهده آن بر می آید و ستاره برزیل این جام خواهد شد.

با همه این اوصاف شکی در این نیست که پیراهن شماره 10 برزیل بر تن بازیکن شایسته ای نشسته است. کسی که در جام کنفدراسیون های سال قبل با زدن 4 گل، برزیل را به قهرمانی رساند. فقط چند ساعت دیگر صبر کنید . نیمار پاسخ خوبی به این ابهامات خواهد داد.

فرانسس آگیلار : موندودپورتیوو

ترجمه: رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-06-12 15:17:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر