فهرست
هیه‌رو: دست من بود زیدان را سرمربی می‌کردم
هیه‌رو: دست من بود زیدان را سرمربی می‌کردم
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

هیه‌رو: دست من بود زیدان را سرمربی می‌کردم

آی‌اسپورت- فرناندو هیه‌رو، سرمربی جدید تیم ملی اسپانیا انتخاب شدن برای این پست را اتفاقی زیبا دانست. تنها ساعتی بعد از برکناری خولن لوپتگی، فدراسیون فوتبال اسپانیا تصمیم گرفت در جام جهانی این فرناندو هیه‌رو باشد که هدایت لاروخا را بر عهده داشت باشد و او نیز در اولین کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد.

فرناندو هیه‌رو در مورد انتخاب به عنوان سرمربی لاروخا گفت: «اگر دست من بود هدایت تیم ملی را به زیدان می‌سپردم. لحظه‌ای زیبا و چالشی هیجان انگیز پیش روی من است. لوپتگی عمل‌کرد بسیار خوبی داشت و من برایش بهترین را آرزو دارم. بازیکنان شجاعی در اختیار داریم و این تصمیم خیلی سریع گرفته شد. نمی‌توان کار دو ساله را طی دو روز انجام داد و ما باید باهوش عمل کنیم و باید سعی ما بر آن باشد که در سه دیدار مرحله گروهی قوی ظاهر شویم. من دوست دارم تیمم نمایش زیبایی ارائه داده، مالک توپ باشد و در هر دیدار ۳ یا ۴ گل به ثمر برساند. من تنها یک سال سابقه مربی‌گری دارم اما ۳۰ سال است که دارم در فوتبال فعالیت می‌کنم. ما می‌خواهیم در جام جهانی رقابت کنیم. بازیکنان هیجان‌زده هستند و ما قصد داریم با تمرکز فراوان از این موقعیت استفاده کنیم. هدف اول من پرتغال است و بعد از آن بازی به بازی پیش می‌رویم و مردم و کل کشور ما هیجان زیادی برای جام جهانی دارند. اگر بخواهیم به گذشته فکر کنیم مسیر غلطی را طی خواهیم کرد. ما باید مثبت‌اندیش و آرام باشیم زیرا ما همه ابعاد لازم برای حضور در رقابتی که فقط هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود را دارا هستیم. من و لوپتگی مکالمه دوستانه‌ای داشتیم و بعد از آن نیز با هم خداحافظی کردیم.»

«بازیکنانی حرفه‌ای در اختیار دارم و اگر به موفقیت ایمان نداشتم این پیشنهاد را قبول نمی‌کردم. من پیام مثبتی از بازیکنان دریافت کردم و آنها نگاهی مثبت به شرایط داشتند. پاسخی در مورد رفتار باشگاه رئال مادرید ندارم زیرا وظیفه من آماده کردن بازیکنان است. به هواداران می‌گویم که آرامش و اعتماد به نفس خود را حفظ کنند و بدانند ما با تمام قدرت تلاش خواهیم کرد. تعداد زیادی از اعضای کادر فنی با ما هستند و من فیلم بازی رقبا را تماشا کرده‌ام. فرصت زیادی تا بازی با پرتغال نداریم و نمی‌توان تغییرات زیادی ایجاد کرد. من در تعداد جلسات تمرینی زیادی از تیم حضور داشته‌ام اما کلید موفقیت ایجاد حداقل تغییر ممکن است. وقتی به من پیشنهاد هدایت اسپانیا داده شد سه گزینه پیش رو داشتم؛ پاسخ منفی، ترک اردو و دیگری پاسخ مثبت و برداشتن قدمی برای پیشرفت فوتبال اسپانیا. پاسخی که از بازیکنانم گرفتم بسیار مثبت بود. اسپانیا تیمی متحد است که بر اهداف خود آگاده است و من اطمینان دارم آنها با تمام توان و ۱۰۰ درصد قدرت بازی خواهند کرد.»

 

ورزش سه

۳ ۱  
آی اسپورت
2018-06-13 22:51:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
محسن
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۰۹:۲۸
دو تا نکته،یکی اینکه زیدان،در تیم ملی مربی محبوب او هست نشان میدهد که برکناری سرمربی کار بسیار سنجیده و به جایی بوده!!! (تفکر رئالی حاکم است تفکر سخیف باشگاهی!!!) دوم سه تا گزینه پیش روی من بود! گزینه سوم :ترک اردو.یاد رای گیری میزبانی جام جهانی افتادم! دو تا گزینه بیشتر نبوده و مدیران فوتبال ما به گزینه سوم پرداختند!!! با این تجزیه و تحلیلها،مشخص میشود اسپانیا وضع آشفته ای دارد.کاش بازی اول ما با انها بود.چون تفکر مربی جدید،مثل تفکر مدیران فوتبال ما هست،سطحی و بچگانه:گزینه سوم!!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر