فهرست
سوال روز: فقط نفت از لیگ قهرمانان حذف می‌شود؟
سوال روز: فقط نفت از لیگ قهرمانان حذف می‌شود؟

سوال روز: فقط نفت از لیگ قهرمانان حذف می‌شود؟

آی‌اسپورت- از بین 4 سهمیه ایران در لیگ قهرمانان، هر کدام که نتوانند مجوز حرفه‌ای کنفدراسیون فوتبال آسیا را کسب کنند و بدهی‌های خود را تعیین تکلیف کنند از این لیگ حذف می‌شوند. سازمان لیگ تنها باشگاه‌هایی را به عنوان نماینده ایران در لیگ قهرمانان معرفی می‌کند که این مجوزها را بگیرند و تکلیف بدهی‌هایشان مشخص باشد.

از بین 4 تیم پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی و نفت، این آخری بدترین شرایط را دارد. آن‌ها به بازیکنان زیادی بدهکارند و نه پول‌شان را پرداخت کرده‌اند و نه با آن‌ها توافق کرده‌اند. پرسپولیس و استقلال هم اگرچه برای گرفتن مجوز حرفه‌ای مشکلی ندارند اما بدهی‌های انباشته آن‌ها به خصوص بدهی‌های مالیاتی می‌تواند برایشان دردسرساز شود. استقلال هم‌چنین با مشکل شکایت برخی بازیکنان سابق‌اش روبه‌رو است که مدت‌ها است به دنبال مبالغ قراردادهای خود هستند.

تراکتورسازی بین این 4 تیم وضعیت بهتری دارد. آن‌ها ابتدا بدهی‌های خود با بازیکنان خارجی را تسویه کرده‌اند و از امروز توافق با بازیکنان سابق ایرانی خود را هم آغاز کرده‌اند. با این روند به زودی باید منتظر توافق آن‌ها با علی کریمی که گفته می‌شود از تراکتورسازی به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت کرده است بود.

حذف هر کدام از این تیم‌ها با اختصاص سهمیه به تیم‌های چهارم و پایین‌تر لیگ برتر سال گذشته همراه خواهد شد. ذوب‌آهن، سپاهان، پیکان و استقلال خوزستان رده‌های چهارم تا هفتم لیگ فصل گذشته بودند و با خوش‌شانسی می‌توانند در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند. هرچند که بعید است که جز نفت سه تیم دیگر هم نتوانند در نگه داشتن سهمیه خود دچار مشکل شوند. با توجه به شرایط نفت، اصلا بعید نیست که ذوب‌آهن صاحب سهمیه شود و مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال هم در کنفرانس خبری خود این مساله را رد نکرد. اما آیا نفت تنها باشگاه بدهکار بین این 4 تیم است؟ مسلما سه تیم دیگر هم در خطر از دست دادن سهمیه هستند و باید هر چه سریع‌تر با طلبکاران خود به توافق برسند.

۷ ۳  
آی اسپورت
2017-10-07 17:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
امید از تفت
شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۰۹
بحث نفت فقط بدهکاری نیست. بی صاحاب و بی در و پیکر و آبروریزه. لیگ قهرمانان که هیچ از لیگ برتر هم باید کنار گذاشته بشه
shahab.ir
شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۲۶
با اون مدیریت بهتره نباشه نه آبرو داره نه تماشاچی صد در صد ذوب آهن باید بره
۶
محسن
يكشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۰:۰۱
این یکی رسمی و قبل از لیگ اسیا حذف میشه.دوست دارم بقیه هم وسط راه، گندش در بیاد و ضمن سرگروهی در هر گروه حذف بشوند.بار کج به منزل نمیرسد،هر چهار تیم شرایط یکسانی دارند،نفت به خاطر بی تماشاگر بودن کنار گذاشته میشود و مدیرانی که میخواهند شوی قاطعیت بازی کنند این را به عنوان نمونه قانونمندی و قاطعیت مثال میزنند!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر