فهرست
خودتان دوتایید!
خودتان دوتایید!

خودتان دوتایید!

آی‌اسپورت- آدم درک نمی‌کند که یک دفعه چه توفانی است که می‌آید و همه ما را دردهم می‌پیچد. همه ما؛ از عادل و علی کریمی گرفته تا روزنامه‌نگارها و تماشاچی‌های فوتبال که انگار در معرض یک انتخاب سخت ایستاده باشند؛ درموقعیت فیل در تاریکی. اما در هنگامه قضاوت و صف‌بندی، چه طور می‌شود از همه خاطره‌ها گذشت؟

از دیوانه‌ای که دیوانه‌اش بوده‌ایم و از چهره دوست‌داشتنی فوتبال که در جایی دور از چمن، روی صفحه تلویزیون با همه ما رفیق و برادر شد. آدم‌هایی که بعدهای بعد، خاطراتشان را مرور خواهیم کرد؛ از دریبل‌های اعجاب‌انگیز یکی تا تلاش کیفی دیگری برای اینکه یک صدای مهم خاموش نشود. از مچ بند خوش‌رنگ شماره هشت تا صدای تودماغی جوانی که ایستاده‌اند و صداقت ذاتی‌اش، امید ما بوده و هنوز هست، اگرچه حالا فکر کنیم توی این مسیر بیست‌ساله خطا هم رفته. رفته؟ چرا نرفته باشد؟ ما آدم‌های آزمون و خطاییم، مثل آن یکی که غلیان احساسات و چشمان از حدقه درآمده‌اش، از خاطره‌هاییست که دوست نداریم به یاد بیاوریم.

آقا جان! توی این لامصب‌کده، شما از آنهایی هستید که باید در یک جبهه باشید. آنهایی که باید مطالبه ما را پرِ شال‌شان بگذارند و تا بیخ‌اش بروند تا اقلا چهار سال بعد حرف فوتبال ما چمن و بازیکن جازده و مکافات داوری و فساد نباشد. شما، ناسلامتی، زور مایید توی این نبرد تمام نشدنی که هر چه شمشیر داریم و هر چه شمشیرزن باز از پس‌اش بر نمی‌آییم که فرو شده و کشیده شده‌ایم به این گندستان.

این انتظار ماست از شما آقای کریمی که توی تلگرام دعوای کودکانه راه انداخته‌اید و از شما آقای فردوسی‌پور که عصبانیت آنی یک مربی را توهین به ۳۰-۴۰ میلیون نفر جا می‌زنید. این آنی نیست که باید باشد. به خصوص که توی این کشور آدم‌های زیادی علی و عادل نیستند. خودتان دوتایید.

۴۱ ۱۳  
آی اسپورت
2018-02-06 21:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۳ نظر
یوسف
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۲۴
لشکرکشی عادل واقعا بی شرمانه س! متاسفم که مدتی ابزاری بودم دستش برای خاموش کردن صدای مخالفای محقش!
آغا بهداشت
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۳۵
یعنی فردوسی پور با این جمله نغزش نشون داد که الحق و الانصاف آخوند زاده و لمپنه
ali
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۴۳
نقد کردن خوبه ولی لزوما داد و بیداد لازم نیست!
جباری دیشب با ارامش تمام از رسانه رسمی حکومت حرفایی رو زد که هیچ کس تو رسانه مطرح نمیکرد! بدون عصبی شدن !
و جالب اینجاس که رسانه ها هم سر وصدا ها و دعواهای این مدلی بیشتر واسشون نون و آب داره و اصلا به موضوعاتی که جباری مطرح کرد نپرداختن!
علی پرسپولیسی
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۳۳
جباری که البته مثل وحید طالب لو حداقل برای من پرسپولیسی خیلی عزیزن و دوست داشتنی . اما اینکه تو تله عادل بیفتی بخوای ۲نفرو که خیلی شبیه هم هستن بذاری روبروی هم که خود چموشش از دور نیگاه کنه و بخنده ینی راهو اشتباه رفتی .
با لحن آروم ، کریمی الان ماه هاست که داره حرف میزنه و دزدی ها و فساد و رابطه بازیا رو میگه اما هیشکی توجه نکرد . اما حالا راه درستو پیش گرفته : حق خواهی با صدای بلند و زدن به منبع فساد . همونطور که خودت گفتی به حرفای جباری توجه نشد چون آروم بود! پس باید بلند گفت داداش . بلند باید گفت که صدا شنیده بشه . که حتی اونی که پنبه تو گوشش گذاشته هم بشنوه.
مطالبات کریمی رنگی نیست که بخوایم رنگی نگاهش کنیم.
ali
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶، ۰۱:۱۶
البته که موافقم منم و این وسط نقد اصلی به رسانه ها هم وارده، چون همین دو مقایسه بین ارامش جباری و ارامش قبلی کریمی در مقایسه با هیاهوی فعلی کریمی و بازتابشون تو رسانه ها نشون میده، بیش از نقد و اصلاح به حاشیه علاقه مندن!
کریمی تا ارومه خبری نیست، ولی با داد و بیداد میشه تیتر اول!
جباری تا با مدیر عامل تیم مشکل داره، 8 شاکی تیتر اوله ولی نقد های به این مهمی رو اصلا بهش نپرداختن!
۴
قربعلی چوماق
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶، ۲۳:۲۴
جناب اقای پژمان راهبر...بنده از دوران روزنامه جهان فوتبال نسبت به جنابعالی شناخت دارم.این نگارش اگر جهت واسطه گری برای حل اختلاف باشد موضوعی دیرهنگام است....چرا..... چون عادل فردوسی پور نزدیک به ۳ سال است از رسالت خود فاصله گرفته و هربار که مورد انتقاد قرار می گیرد پشت اعداد پیامک خود که نشات گرفته از مدینه فاضله جوایز است پنهان می شود....کلاه خود را قاضی کنید محمد مایلی کهن علی رغم تمامی رفتارهای ساختارشکنانه و متفاوت درباره عملکرد کی روش حرف بدی زد....آیا جز تمسخر و استهزا از عادل فردوسی پور چه شنید...فقط بازی با کلمات..... دفاع کورکورانه از کی روش
در قضیه ضربه زدن زیرپوستی به باشگاه پرسپولیس و دور کردن مرحله به مرحله افرادی که در ایجاد قهرمانی و صلابت این تیم نقش داشته اند چه......؟؟؟طاهری،هدایتی،برانکو،ایجاد انواع بحران و بولد کردن حوادث باشگاه پرسپولیس و انعکاس هفتگی ان در برنامه نود (موارد مشابه در باشگاه های دیگر سانسور شده است). در فقره علی کریمی تمامی فیلم های برنامه نود از ابتدای لیگ موجود است نحوه و نگرش صحنه های داوری بسیار با برنامه شبهای فوتبالی فرق دارد...مشخص است که چه طیف فکری ای درباره بازیها نظر داده و قالب نظری خود را در پخش گزینشی برنامه ها دخالت می دهند....این عادل به کج راهه می رود ....همه می دانند..
ما مردم ایران مدتهاست چوب رودروایسی و مماشات با اشتباهات مدیران عرصه های اجرایی را می خوریم....بس است مدیریت غیرپاسخگو و دیکتانور مابانه....
نظر شما را البته اگر یادتان باشد به دیالوگی که بمناسبت اهدای جوایز پیش بینی مسابقات جام جهانی رونامه جهان فوتبال که در شهرک اکباتان باهم داشتیم جلب می کنم......امیدوارم تمامی اصحاب رسانه در انتخاب حق و باطل (حسین بن علی و یزید بن معاویه) مصلحت اندیشی را کنار گذاشته و یکبار هم شده با انتخاب درست برای بقیه افراد مشخص کنند جامعه ما حوصله مماشات با ظلم و ستم و رانت خواری و فساد ودروغ را دیگر به هیچ وجه ندارد و اقایان باید یا خود را اصلاح کنند یا از قطار تمدن ایرانی خارج شود.....ومن اله التوفیق
شهریار
پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۵۳
درود بر شما.................... صابون اقای فردوسی پور به تن استقلال هم خورده اما طرفداران قرمز تازه مزه اش را درک می کنند.
۲
میثم
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۵۶
اقای فروسی پور امیدوارم بدر کنار رفتن به جشنواره فیلم فجر و ارائه پز روشنفکری ؟؟؟ و حشر و نشر با هنرمندان کشور کمی هم سعی کند برای خودش خلوتی ایجاد کند و در این مکاشفه سعی کند کشف کن از چه تاریخی و چگونه راه را منحرف شده است.............. بدون شک ما طفداران استقلال که سالها روی خوش از ایشان نداشته ایم یک بار هم شده کری خوانی های خود با قرمز ها را کنار گذاشته در ائتلافی پویا اقدام به تحریم برنامه نود خواهیم کرد.................................این با هماهنگی قبلی و با مشخص کردن بازه خاصی خواهد بود...........
۱
محسن
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۱۴
احتراما، به نظر می رسد عادل فردوسی پور یا به قول دوستان کی روشی پور از اهداف برنامه نود که در ابتدا به منظور بررسی، تحلیل و ارائه راهکار جهت توسعه و پیشرفت فوتبال پیش بینی گردیده بود، دور شده است و سطح برنامه نود را به مناقشات دو سویه و تمرکز بیش از حد به حواشی فوتبال تنزل داده است.در ماجرای اخیر، با بررسی برنامه نود از ابتدای حضور تیم سپیدرود و بالاخص از زمان سرمربی گری کریمی در این تیم، می توان درستی ادعای کریمی مبنی بر عدم بررسی عادلانه بازی ها و داوری های صورت گرفته در مسابقات این تیم را باور نمود. برنامه نود تاکیدا فقط به مسایلی ورود می کند که واقعا پیش پا افتاده هستند و مشکلات کلان فوتبال را به علت سمبه های پرزورتر نادیده می گیرد که می توان مثال های زیادی در این ارتباط از جمله حق پخش، فساد و ...را نام برد. همان طور که قبلا عرض نمودم صدای کریمی وقتی بلند شد که تردیدات ایشان با بی توجهی فردوسی پور و مخصوصا مدیران منفعت طلب فدراسیون مواجه گردید. طبیعی است که پس از این مرحله، فریادها گوش خراش تر و راه و روش ها نیز ممکن است غیرمنطقی تر(البته به نظر برخی )جلوه نماید. فساد سیستماتیک در کل ایران نهادینه شده و فدراسیون فوتبال نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. سوء مدیریت و ترجیح منفعت شخصی بر منافع جمعی و ملی در این فدراسیون بیداد می کند و دایره بسته مدیریتی که امکان نمود افکار نو، سازنده و توسعه گرای خالی از فساد را از دیگران سلب نموده است، بانی ویرانی فوتبال این مملکت گردیده و معیارهای اندازه گیری فساد را جابجا نموده است. متاسفانه سازمان های عریض و طویل نظارتی که از بودجه بیت المال ارتزاق می نیز خواب تشریف دارند و اگر به وظیفه خود درست عمل می کردند فریاد کریمی و کریمی ها را نمی شنیدیم. کریمی بغض فروخفته ملتی است که نجیبانه 40 سال عدم توانایی در مدیریت صحیح و فساد سیستماتیک و قبیله ای کسانی را تحمل می کنند که به قول حضرت حافظ در این زمان معتبر شده اند از زمانی که در آن گدا بودند.
۲
آرمطن
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۱۱
استفاده ابزاری از کلمه مردم دقیقا نشان میدهد فردوسی پور زاده سیستم انحصاری و نفتی صدا سیما حکومت و همان مسلک و سیاست و برخورد سیستماتیک تنفر برانگیز را عین حکومت دارد و ما بارها گفتیم فریب این شو و نمایشها را نخورید عادل سوپاپ بالا دستی هاست در قضیه حق پخش و شجاعی هم ثابت کرده بود و امروز که جمله تنفر برانگیز و بی پایه و ابزاری مردم را عین حکومت چی های چماق دار به کار برد
۶
امیرحسین
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۱۳
فردوسی پور خیلی وقته شرف و انصافش رو فروخته!
۶
سعید
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۱۹
خیلی وقته حساب عادل خان دوست عزیز نویسنده این مطلب از جبهه ای که قبلا درش بوده جداست.خودت هم می دانی.شاید خواستی تلنگری بهش بزنی که دارد کجا می رود
۱
مسعود
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۲۹
به عنوان ١ بيننده پر و پا قرص ٩٠ متاسفانه بايد بگم داخل ظرف كثيف نميتوان غذاي تميز پخت ، برنامه ٩٠ متعلق به سازماني با وابستگيها و باند بازي فراوان ، فاسد و مردم ستبز است چطور ميشه داخل اوون سيستم تميز بود ، اصليترين مشكل فوتبال حق پخش است ، مشكل بعدي ورود بانوان يعني ٥٠ درصد جمعيت حتي در مورد شجاعي حاضر نشد اظهار تظر كنه ، ميتونيد به من بگيد با كدوم فساد مبارزه كرده ، قصه تلخ اين مملكته ، اصولگراها با فساد اصلاح طلبها برخورد ميكنند و اصلاحطلبها با فساد اصولگراها - ما مردم قبيله گرايي هستيم و فردوسي پور هم جدا نيست از اين مردم ، فقط با ضريب هوشي بالاتر كه ميتونه ما رو سركار بگذاره
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر