فهرست
مرفاوی: حالا حالاها در جام‌جهانی صعود نمی‌کنیم! / برای صبا بازیکن بزرگ نمی‌خرم/ هیچ دخالتی در استقلال ندارم
مرفاوی: حالا حالاها در جام‌جهانی صعود نمی‌کنیم! / برای صبا بازیکن بزرگ نمی‌خرم/ هیچ دخالتی در استقلال ندارم

مرفاوی: حالا حالاها در جام‌جهانی صعود نمی‌کنیم! / برای صبا بازیکن بزرگ نمی‌خرم/ هیچ دخالتی در استقلال ندارم

آی اسپورت- تیم فوتبال صبای قم تمریناتش را زیر نظر صمد مرفاوی آغاز کرده است و گویا مدیرعامل این تیم از مربی‌اش خواسته تا در لیگ چهاردهم جزو شش تیم بالای جدول باشند و از طریق جام حذفی سهمیه آسیایی کسب کنند.

مرفاوی از برنامه‌های سال آینده صبا به \"آی اسپورت\" می گوید: با وجود کامل نبودن اعضای تیم، تمرینات‌مان را از هفدهم خرداد ماه آغاز کردیم و امیدواریم تا دو هفته آینده، تمامی بازیکنان را در اختیار داشته باشیم و شرایط را روز به روز بهتر کنیم.

اردو از ۲۷ خرداد

وی در خصوص برنامه‌هایی که تا شروع لیگ جدید برای تیمش در نظر گرفته است، عنوان کرد: کم کم بازیکنان به تیم اضافه می شوند و قرار است بیست و هفتم این ماه به اردو برویم؛ باشگاه شرایط انجام این کار را فراهم کرده است و در این اردوها می خواهیم شرایط بدنی بازیکنان را به آمادگی کامل رسانده و از نظر فنی کیفیت مطلوبی را به دست آوریم.

سرمربی صبای قم با بیان اینکه دو اردو را در نظر گرفته ایم، افزود: اردوی اول که سه شنبه هفته آینده انجام خواهد شد در آذربایجان شرقی است، اما زمان و مکان دومین اردو مشخص نیست.

جای خالی عنایتی

مرفاوی درباره پرکردن جای خالی بازیکنانی مثل رضا عنایتی که از صبا جدا شده اند، گفت: عنایتی مهاجم خوب و بزرگی بود که متاسفانه این فصل در اختیار نداریم؛ همچنین بازیکنانی که فصل گذشته بودند و در حال حاضر نیستند، از توانایی بالایی برخوردار بودند و ما مجبوریم در خلاء آن ها، بازیکنانی را اضافه کرده و تیم را کامل کنیم.

هنوز کامل نیستیم

وی درمورد اینکه تا چه مقدار لیستی که به مدیرعامل صبا داده بود فراهم شده است، اظهار کرد: هیچ تیمی هنوز بازیکنان خود را کامل نکرده است و ما نیز از این قضیه مستثنی نیستیم؛ در حال حاضر بازیکنان جدید را جذب می کنیم تا تیممان کامل شود. در این مسیر حدود 50 تا 60 درصد بازیکنان فصل گذشته را حفظ خواهیم کرد.

۵ تا از ۶ تا را استفاده کردیم

مرفاوی با اشاره به این که فعلا قصد جذب بازیکن و نامی را نداریم، یادآور شد: تا این لحظه از پنج سهمیه لیگ برتری خود استفاده کرده ایم و تنها یک بازیکن دیگر جا داریم که این یک بازیکن هم اسم و رسم دار نیست؛ اما می توانیم از لیگ یک و سهیمه بازیکنان زیر 23سال، در ادامه فصل نقل و انتقالات استفاده کرده و بازیکنان جدیدی را به مجموعه صبا اضافه کنیم.

بودجه همین است، می‌سازیم

وی درخصوص بودجه هشت میلیاردی که برای صبا در نظر گرفته اند، عنوان کرد: این مبلغ بستگی به هزینه ها و مخارج باشگاه دارد و در حیطه کاری ما نیست؛ بودجه باشگاه همین است و باید با همین مقدار خرید کنیم. طبیعی است که هر مربی دوست دارد پول خوبی در اختیار داشته باشد تا بتواند بازیکنان بیشتری را جذب کند، اما با توجه به بودجه ای که وجود دارد سعی می کنیم تیم خوبی را جمع کنیم.

انتقال تمرینات به قم

صمد مرفاوی پیرامون صحیح بودن انتقال تمرینات صبا به قم اظهار داشت: تصمیمی بود که مسئولین استان گرفتند و درست یا نادرست بودن این مسئله در آینده مشخص می شود؛ در حال حاضر امکانات خوبی را در اختیار تیم قرار دادند و امیدواریم این موارد روز به روز بیشتر شود.

هنوز اتفاقی نیفتاده

وی درباره بحثی که این روزها مطرح است و می گویند اگر تمرینات صبا به قم انتقال پیدا کند، به سرنوشت پاس و پیکانی که به لیگ یک سقوط کردند دچار می شود خاطر نشان کرد: ما نباید جنبه منفی این قضیه را نگاه کنیم و همیشه مثبت فکر کنیم؛ باید شرایط را روز به روز بهتر کنیم تا بتوانیم موفق شویم؛ هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است که بخواهیم این استان و آن تیم ها را مثال بزنیم و این کار درست نیست.

درباره تغییر مدیرعامل

مرفاوی درمورد برکناری کشوری از مدیرعاملی صبا و جایگزینی جهان‌بینی در این سمت، گفت: آقای کشوری زحمات زیادی را برای این تیم کشیدند و جا دارد از ایشان تشکر کنم؛ آقای جهان بینی نیز قمی هستند و دوست دارند تیم شهرشان موفق شود که انشاالله با هم دلی و صمیمیت بتوانیم نتایج خوبی را کسب کنیم.

خصوصی‌سازی زمان می‌برد

سرمربی صبا با اشاره به خصوصی سازی باشگاه ها از سوی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: این سیاست وزارت است که تمام باشگاه ها را خصوصی کند؛ امیدوارم شرایط انجام این کار فراهم شود، ولی واگذاری همه تیم ها به بخش خصوصی زمان بر است.

درباره تغییرات استقلال

پیشکسوست استقلال در پاسخ به این سوال که آیا افشارزاده انتخابی درست برای مدیرعاملی باشگاه سابقتان بود، گفت: بنده هیچ دخالتی به تیم استقلال ندارم و به من هم مربوط نمی شود؛  درست است زمانی در این تیم بازی کردم اما در حال حاضر درمورد اشخاص و تیم های دیگر اظهار نظر نکنم بهتر است و باید به فکر آینده و موفقیت تیم خودم باشم.

صعود؟ هرگز!

وی پیرامون لیست بازیکنان جام جهانی کشور عنوان کرد: برای انتخاب ها و شخص آقای کی روش احترام قائلیم و امیدواریم اول تیم مملکتمان و بعد آقای کی روش موفق شود.

بازیکن سال های دور تیم ملی ایران افزود: نه من و نه کس دیگری می تواند بگوید از گروهمان صعود می کنیم یا خیر؛ نباید این انتظار را داشته باشیم که از گروهمان صعود کنیم، چون کار آسانی نیست و توقع صعود انتظار بالایی است.

وی یادآور شد: امسال که هیچ، شاید چندین دوره دیگر هم نتوانیم این موفقیت را به دست آوریم؛ باید به اندازه توانمندی تیم ملی انتظار داشته باشیم و واقع بین باشیم که خدایی ناکرده برای فوتبالمان مشکل ساز نشود.

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-12 20:07:25
نظر دهید

۱ نظر
نیما
پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۲۹
خجالت بکش با این سنت. اقاى مرفاوى الان از شما دیگه بعید بود جناب مربببببببببی!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر